LiSEC SS Konfig 480x120

  

VITRUM Swiat Szkla Web

 

ift 480x105px RFT19 engl 

 

 GP19-480x105px

 

 GLASS 480X120

 

Prosta, automatyczna kontrola jakości
Data dodania: 14.04.19

Viprotron jest znany ze swoich wysokowydajnych skanerów wielokanałowych na wszystkich głównych rynkach szkła architektonicznego, zwłaszcza klientom oczekującym wysokiej jakości.

 

Niemniej jednak skanery kontrolujące szyby umieszczone w oświetlonym obszarze (bezpośredni widok przez szybę) spełniają oczekiwania klientów także na różnych innych rynkach regionalnych.

 

Skaner Eco to efekt właściwego podejścia do obsługi tych rynków.

 

2019 04 53 1

 

Podczas gdy w szkle izolacyjnym lub szkle laminowanym nawet defekty o niskim kontraście, lub te występujące w powłokach funkcyjnych, powodują wiele problemów i zastrzeżeń, w niektórych innych liniach produktowych – np. drzwi prysznicowych – tylko defekty o wysokim kontraście, takie jak bąbelki, wtrącenia lub zadrapania, powodują roszczenia.

 

Również tutaj wykorzystanie Eco Scannera to dobre podejście do poprawy jakości produktu na określonym, wymaganym poziomie.

 

Jeśli wysokowydajne skanery są już umieszczane na dużych liniach produkcyjnych o wysokiej wydajności, Eco Scanner może być używany jako narzędzie do zapewnienia minimalnego poziomu jakości nawet na liniach o niższej wydajności, o niższym poziomie kosztów.

 

Może to pomóc w upewnieniu się, że żadne szkło nie przejdzie przez proces produkcyjny bez kontroli.

 

2019 04 53 2

 


Całkowicie nowe podejście techniczne doprowadziło do powstania urządzenia Eco Scanner i jego przewag kosztowych. Kiedy skaner kontroluje przezierność szkła, przenośniki liniowe potrzebują luki, aby wiązki światła miały dostęp do modułów kamery podczas przechodzenia przez szybę.

 

Skaner ekologiczny działa w inny sposób. Oświetlenie i moduł kamery znajdują się po tej samej stronie linii (powyżej, gdy są poziome lub z przodu, gdy są ustawione pionowo).

 

Źródło światła oświetla taśmę odbijającą, która wyrzuca światło z powrotem do aparatu. Tak więc światło przechodzi przez szkło, ale już nie przez przenośniki liniowe. Pomaga to zaoszczędzić pieniądze.

 

Przygotowanie linii do zainstalowania urządzenia Eco Scanner jest teraz znacznie łatwiejsze, ponieważ nie jest już potrzebna luka w systemie przenośników.

 

Ponadto Eco Scanner może być łatwo zamontowany przez samego klienta. Nie ma więc kosztów instalacji i podróży serwisantów, a klient uzyskuje wyjątkowo dobry stosunek ceny do wydajności.

 

2019 04 53 3

 

Główne zalety Eco Scanner w skrócie:
- kontrola monolitycznego szkła float, szkła powlekanego, laminowanego i hartowanego;
- unikalna kontrola transmisji światła przez szybę (brak wpływu na przenośniki transmisyjne);
- unikalna kontrola sekwencyjna (pojedynczo, bez partii);
- pionowy, poziomy lub dowolny kąt ustawienia tafli szklanych (w zależności od konstrukcji maszyn szklarskich);
- instalacja samodzielna przez klienta lub lokalnego inżyniera;
- brak przerwy w pracy linii na czas montażu skanera (prawie bez żadnego przygotowania linii produkcyjnej);
- brak problemów z napięciem prądu elektrycznego (tylko komputer wymaga zasilania);
- system uzupełniany przez klienta (konstrukcja, monitor, klawiatura, mysz).

 

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji:  Świat Szkła 4/2019
  

 

 

Viprotron-baner

 

 

 

 

01 chik
01 chik