Aktualne wydanie

2019 02 ss okladka

20181120-V1B-BANNER-160x600-PLEDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK

EDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 RODO

heroal 2018 Banner C50VSZ 750x150 PL mit-Rahmen1

 

banner konferencja 04 2019  

  

 lisec SS FastLAne

 

 Mir stekla 2019 480x105 stat eng 

 

baner euroasia pancere550x120

 

 

Energy2 na targach Fensterbau/Frontale
Data dodania: 14.04.10
Image

 Biometryczna kontrola dostępu:
czujnik linii papilarnych SchücoFingerscan

Zaawansowane technologie pomagające zaoszczędzić energię, perfekcyjnie wykonane drzwi i okna pasywne o najwyższej klasie bezpieczeństwa.

To wszystko mogli zobaczyć odwiedzający targi Fensterbau/Frontale odbywające się w Norymberdze.

Norymberskie targi to prawdziwa mekka dla producentów stolarki okiennej i drzwiowej z całego świata, którzy zdobywają tu informacje o stanie techniki i prezentują własne technologie.

Tegoroczna edycja, odbywająca się w dniach 24-27 marca, zgromadziła ponad 1270 wystawców z 35 krajów, w tym niekwestionowanych liderów w produkcji stolarki PVC.

Wśród nich znalazła się firma Schüco będąca czołowym producentem energooszczędnej stolarki okiennej.

Na stoisku firmowym znajdującym się w hali 7 odwiedzający mogli zobaczyć energooszczędne okna i drzwi łączące w inteligentny sposób wentylację, ochronę przeciwsłoneczną, bezpieczeństwo oraz najwyższą ochronę cieplną.

Prezentowana na targach gama produktowa pod marką Schüco nawiązywała do realizowanej przez firmę strategii Energy2, zakładającej oszczędzanie i generowanie energii dzięki zastosowaniu zaawansowanych rozwiązań powłoki budynku.

Image 

- Schüco, oprócz podstawowych profili, dostarcza całą gamę produktów pozwalających na tworzenie indywidualnych rozwiązań zarówno w budownictwie energooszczędnym jak i pasywnym. – wyjaśnia Marek Mędrek, Dyrektor Handlowy Schüco Polska, odpowiedzialny za systemy okienne.

Podczas targów zaprezentowano między innymi wielofunkcyjne drzwi z niskim progiem do domów pasywnych oparte na profilu z serii Schüco Corona SI 82 o współczynniku przenikania ciepła Ud = 0,8 W/m2K, zapewniające szczelność na wodę opadową do 500 Pa zgodnie z aktualnymi wymaganiami.

Zastosowane w nich wypełnienie pokrywające skrzydło lub potrójne oszklenie, termoizolacja progu oraz trzy płaszczyzny uszczelnienia zapewniają maksymalną ochronę przed zimnem i upałem.

Drzwi PVC zostały dodatkowo wyposażone w systemowy zamek z zaryglowaniem wielopunktowym Schüco SafeMatic, połączony elektronicznie z czytnikiem linii papilarnych Schüco Fingerscan. W ramach rozwiązania odcisk palca staje się spersonalizowanym kluczem. Do systemu można wprowadzić aż 99 kombinacji linii papilarnych.

Image 

Głośno dyskutowaną rewolucją na targach okazała się nowa technologia klejenia szyby do profilu. Pozwala ona na rezygnację ze zbrojeń aluminiowych w przypadku okien o dużych rozmiarach - umożliwia produkcję okien o powierzchni do 15% większej niż standardowe przy zachowaniu idealnych parametrów cieplnych i wymogów ochrony antywłamaniowej.

Ciekawą innowacją technologiczną stało się także rozwiązanie listwy podszybowej zapewniającej optymalną wymianę powietrza a dzięki temu uniknięcie zjawiska parowania szyb.

Firma Schüco przygotowała także atrakcję dla architektów – na targach mogli zapoznać się z najnowszą wersją PlanSoftu – oprogramowania pomagającego w planowaniu okien i drzwi w projektach budynków.

W ciągu trzech dni targi odwiedziło 100 000 przedstawicieli firm produkujących stolarkę okienną, w szczególności pochodzących z krajów europejskich, jednak nie tylko. Impreza upłynęła pod znakiem wielojęzycznych rozmów biznesowych i prezentacji maszyn dla przemysłu okiennego.

więcej informacji: www.schueco.pl

 

 

 

01 chik
01 chik