Czytaj także -

Aktualne wydanie

2019 02 ss okladka

20181120-V1B-BANNER-160x600-PLEDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK

EDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 RODO

heroal 2018 Banner C50VSZ 750x150 PL mit-Rahmen1

 

banner konferencja 04 2019  

  

 lisec SS FastLAne

 

 Mir stekla 2019 480x105 stat eng 

 

baner euroasia pancere550x120

 

 

Nowe rozwiązanie mocowania zawiasów do drzwi z tworzyw sztucznych
Data dodania: 20.04.10

Raz wyregulowany, trwale ustalony
Firma Dr. Hahn, na targach Fensterbau w Norymberdze po raz pierwszy pokazała innowację mocowania zawiasów do drzwi z tworzyw sztucznych.

Liczba i średnica wkrętów mocujących i bolców, były do tej pory wyróżnikiem rozmaitych rozwiązań mocowania zawiasów do drzwi z tworzyw sztucznych. Zespół konstruktorów zaprezentował na tegorocznych targach Fensterbau całkowicie nowe rozwiązanie: zawiasy ze specjalnymi metalowymi trzpieniami.

Z powodu rosnących wymagań izolacyjności termicznej w wielu przypadkach zmniejsza się sztywność profili. W konsekwencji, uzyskanie sztywnego zamocowania korpusów zawiasów, wymaga wielu dodatkowych zabiegów, jak stosowanie wypełnień czy śrub podpierających. Już przy średnio mocnym dokręceniu śrub, częstym efektem jest uginanie się ścian profilu.

Kierownik działu konstrukcyjnego Dr. Hahn Wolfgang Kanthack tłumaczy to tak: w otaczającej nas rzeczywistości konstrukcji profili, istniejące metody mocowania zawiasów stają się coraz mniej wystarczające, nie tylko dla ciężkich drzwi, ale także ze względu na nacisk na powierzchnię.

Nowość: zawiasy Hahn KT-Fix
Dział rozwoju przedstawił po raz pierwszy na targach Fensterbau/Frontale w Norymberdze, producentom drzwi, swoje nowe rozwiązanie. KT-FIX to najnowsze rozwiązanie techniczne. FIX oznacza szybkie i szczególnie mocne połączenie.

Idea przewodnia jest prosta: uzyskanie stabilnego połączenia zawiasów z wielokomorowymi profilami z tworzyw sztucznych, szczególnie w przypadkach, gdzie wysoka komora czołowa zwiększa znacznie odległość od powierzchni profilu do zbrojenia.

Specjalne metalowe trzpienie mostkują drogę pomiędzy płaszczyzną przyłożenia zawiasu a zbrojeniem stalowym, względnie ścianami profilu. Montaż przebiega bardzo podobnie jak dotychczas.

Image 

Koniec z odkształcaniem profili
Specjalne metalowe trzpienie zapewniają dodatkową stabilność, co znacznie efektywniej zapobiega zwieszaniu się  skrzydła drzwiowego, nawet po osiągnięciu 1.000.000 cykli otwarcia w niekorzystnych warunkach. KT-FIX wyklucza ugięcie profili, dzięki wyrównanej geometrii połączenia.

Mocowanie KT-FIX jako pierwsze znajdzie zastosowanie w zawiasach serii KT-N 6R oraz KT-V 6R, które w zależności od wykona-nia profili będą mogły unosić skrzydła drzwiowe o ciężarze do 160 kg.

Więcej korzyści bez dodatkowych nakładów
KT-FIX jest atrakcyjny dla producenta drzwi nie tylko z powodu jego zastosowania w budownictwie mieszkaniowym i obiektowym.

Dzięki prawie całkowicie zmontowanym wstępnie elementom mocującym w części skrzydłowej, oraz mniejszej ilości otworów do wywiercenia, oszczędza czas potrzebny do montażu a co za tym idzie, również koszty.

więcej informacji: www.dr-hahn.pl

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik