Czytaj także -

Aktualne wydanie

2019 12 okladka

       Świat Szkła 12/2019

 

User Menu

20190444Swiat-Szkla-V4B-BANNER-160x600-PLEDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK

EDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

heroal 2018 Banner C50VSZ 750x150 PL mit-Rahmen1 

baner szklo budowlane

 

20190820-BANNIERE-HALIO-750x100-1D-PL

 

wlasna-instrukcja ift--baner do newslet-2019

 LiSEC SS Konfig 480x120

 

budma 2020 - 480x120

 

Doka Polska potwierdza wzrost zamówień na rynku budowlanym. Spółka chce pozyskać kontrakt na wysokościowiec w Warszawie
Data dodania: 27.03.15

 

Specjalizująca się w szalunkach dla wielkich inwestycji firma Doka Polska ma coraz więcej zamówień i liczy na kolejne, m.in. nowy wieżowiec w Warszawie. Spółka wyraźnie odczuwa wzrost zamówień i nie wyklucza większego zaangażowania w projekty infrastrukturalne, które wymagają bardziej zaawansowanej technologii niż budownictwo kubaturowe.

 

 

 

Opinie praktyków potwierdzają statystyki. W całej branży budowlanej, jak podaje GUS, w 2014 roku wzrost sięgnął 4,7 proc., dla porównania w 2013 r. wzrostu wyniósł 1 proc.

– Jesteśmy w tej chwili w sytuacji takiej, że odczuwamy znaczący wzrost zamówień i poprawę koniunktury, mimo że rynek jeszcze specjalnie nie ruszył – mówi agencji informacyjnej Newseria Inwestor Piotr Chełkowski, członek zarządu, dyrektor zarządzający Doka Polska. – Natomiast na pewno w tej chwili jeszcze, ponieważ w Polsce jest duża presja cenowa na naszych kontrahentów, czyli wykonawców, staramy się selektywnie podchodzić do propozycji, które się pojawiają.

 

Doka podkreśla, że dzięki swojej specjalizacji może wspierać głównych wykonawców, z którymi współpracuje. Przy wielu inwestycjach właściwie dobrana technologia wykonania szalunku może wpłynąć na obniżenie kosztów.

– Staramy się wybierać takie projekty, w których naszym rozwiązaniem, pomysłem, technologią i innowacją możemy zadowolić naszego klienta tym, że skracamy najczęściej czas realizacji – podkreśla Piotr Chełkowski. – To ma kapitalne znaczenie dla danego wykonawcy, bo przekłada się na jego możliwości zaoszczędzenia na żurawiach, sprzęcie, ludziach, podwykonawcach itd. Wszystko dzięki temu, że Doka często ma swój innowacyjny pomysł na skrócenie prac żelbetowych, a to decyduje o terminie końcowym. W tej chwili patrzymy z dużym optymizmem na nadchodzący czas.

 

Spółka podkreśla, że nie chce się uzależnić się od jednego źródła finansowania. Dlatego stara się, by połowa jej zamówień pochodziła od inwestorów prywatnych. Nie wyklucza jednak, że wobec dużej podaży projektów infrastrukturalnych, jakiej można oczekiwać na polskim rynku, ta proporcja może się trochę zmienić.

– Będziemy bardziej aktywni w infrastrukturze, bo tam rzeczywiście można błysnąć technologią – deklaruje dyrektor zarządzający Doka Polska. – Technologia nasuwania, technologia nawisu, to są bardzo ciekawe rozwiązania, którymi dysponujemy. I oczywiście będziemy starali się powalczyć o jakiś wysoki budynek, pewnie w Warszawie. Dużo takich projektów pojawia się w niedługim czasie. Oczywiście nie za wszelką cenę, ale na pewno będziemy tutaj bardzo aktywni i będziemy chcieli się pokazać.

 

W latach ubiegłych Doka Polska uczestniczyła w projektach autostradowych Budimeksu, obecnie uczestniczy m.in. w budowie kolei metropolitalnej dla Trójmiasta oraz wielkiego centrum handlowego Posnania w stolicy Wielkopolski.

– Praktycznie ten projekt będzie jeszcze realizowany przez cały 2015 rok, otwarcie przewidziane jest na święta Bożego Narodzenia w 2015 roku – podkreśla Piotr Chełkowski z Doka Polska. – W tej chwili ten projekt jest w fazie rozpędu, dopiero się będzie intensywnie rozwijał. Natomiast działamy na terenie całej Polski, jeżeli mówimy o Pomorskiej Kolei Metropolitalnej, to mamy Gdańsk, jeżeli mówimy o infrastrukturze, to realizujemy obwodnicę Nowego Sącza i most w Toruniu.

Piotr Chełkowski, członek zarządu, dyrektor zarządzający, Doka Polska

źródło: newseria.pl

 

 

 

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik