Czytaj także -

Aktualne wydanie

2019 05 okladka

 5/2019

wydanie dwujezyczne (pol-ang)

20190444Swiat-Szkla-V4B-BANNER-160x600-PLEDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK

EDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

heroal 2018 Banner C50VSZ 750x150 PL mit-Rahmen1

 

swiatszkla 750x240 1  

  

 LiSEC SS Konfig 480x120 

 

 gpd2019 480x100

 

 

Prolux – więcej światła w Twoim domu
Data dodania: 08.05.15

 

OKNOPLAST wprowadza do oferty autorskie okno Prolux, będące odpowiedzią na współczesne trendy architektoniczne, w których kluczową rolę odgrywają światło i przestrzeń. Jest to kolejne innowacyjne rozwiązanie OKNOPLAST, które wyróżnia między innymi większa powierzchnia szyby i smuklejsze profile PVC. Nowatorski system jest pierwszym tego typu produktem na polskim rynku stolarki otworowej.

 

20150505PROLUX dab Sheffield 3 szyby

 

Światło źródłem dobrego samopoczucia
Od lat naukowcy udowadniają, jak ważnym czynnikiem wpływającym na codzienne samopoczucie i zdrowie człowieka jest światło naturalne. W naszej szerokości geograficznej, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, jesteśmy narażeni na deficyt promieni słonecznych. Dlatego OKNOPLAST opracował innowacyjny system okienny Prolux, którego nazwę można rozumieć jako „sprzyjający światłu”.

 

20150505Oknoplast Prolux1

 

Prolux – korzyści widziane gołym okiem
Nowe okno OKNOPLAST dzięki rozwiązaniom nastawionym na maksymalizację powierzchni szyby gwarantuje pozyskanie większej ilości naturalnego światła słonecznego. Elementy, które minimalizują barierę dla wpadającego światła to wyjątkowo niski profil skrzydła oraz bardzo wąski słupek ruchomy.

Prolux to pierwszy w Polsce profil PVC o głębokości zabudowy 70 mm, który ma tak niską wysokość złożenia profilu ramy i skrzydła, czyli tylko 108 mm. W większości standardowych systemów taka wysokość wynosi od 114 mm do 124 mm. Nowy wąski słupek ruchomy w Prolux ma natomiast szerokość tylko 112 mm. Te niskie złożenia systemu sprawiają, że do pomieszczenia wpada do 22% więcej światła słonecznego – podkreśla Grzegorz Bułat, kierownik technologii OKNOPLAST.

 

20150505Oknoplast Prolux2

 

Nowością jest klamka umieszczona dokładnie na środku słupka ruchomego. Jest to tzw. klamka centralna, zapewniająca Proluxowi symetryczny i harmonijny wygląd. Jest to bardzo charakterystyczne dla nowego systemu, a przy tym pierwsze w Polsce tego rodzaju rozwiązanie.

 

20150505Oknoplast Prolux3

 

Slim profile
Zminimalizowanie bariery dla wpadającego do pomieszczeń światła to główna cecha nowego systemu. Prolux to kolejne autorskie rozwiązanie OKNOPLAST. Wyróżnia je między innymi większa powierzchnia szyby i smuklejsze profile PVC. Nowatorski system, który jest pierwszym tego typu produktem na polskim rynku stolarki okiennej, to odpowiedź na trendy w nowoczesnym projektowaniu budynków, w których kluczowe role odgrywają światło i przestrzeń.

 

20150505Oknoplast Prolux6

 

Wyjątkowe pakiety szybowe
Większą ilość naturalnego światła zapewniają również pakiety szybowe, w których stosowane są najbardziej przejrzyste powłoki niskoemisyjne. Wpuszczają one do naszych domów więcej energii i światła słonecznego. Większe przeszklenie oznacza nie tylko lepsze doświetlenie wnętrza i w konsekwencji poprawę samopoczucia, ale również daje poczucie przestrzeni w pomieszczeniu, optycznie ją powiększając.


Większa w porównaniu do tradycyjnych okien powierzchnia szyb, dzięki zwiększonej ilości energii słonecznej wpadającej przez szybę, pozwala na mniejsze zużycie energii potrzebnej na ogrzanie pomieszczenia. Prolux umożliwia tym samym poprawę bilansu energetycznego budynku, czyli różnicy pomiędzy stratą i zyskiem energii.

 

20150505Oknoplast Prolux4

 

Niższy i mocniejszy jednocześnie
Pomimo smuklejszych profili okiennych, parametry techniczno-użytkowe systemu Prolux prezentują wysoki poziom zaawansowania. Konstrukcja nowego profilu OKNOPLAST daje możliwość szklenia pakietów szybowych: bezpiecznych i antywłamaniowych, w tym dwukomorowych, o współczynniku Ug=0,6 W/m2K, wypełnionych argonem. Ponadto w oknie zastosowane zostało autorskie wzmocnienie wykonane z wielokrotnie giętej stali. Zapewnia ono odpowiednią sztywność i stabilność konstrukcji, pozwalając jednocześnie na projektowanie dużych, modnych przeszkleń.

 

Nowy system to także przygotowane dla OKNOPLAST nowe okucie ProLight firmy WINKHAUS. Gwarantuje ono szereg funkcjonalnych właściwości, jak również walory estetyczne znakomicie współgrające z formą okien PROLUX. Skrzydło rozwierno-uchylne posiada funkcję wielostopniowej regulacji uchyłu „FOUR Seasons”. Daje nam ona możliwość wietrzenia pomieszczeń przez cały rok, bez względu na aurę na zewnątrz. – przekonuje Grzegorz Bułat.

 

20150505Oknoplast Prolux5


Charakterystycznym elementem wyposażenia okna Prolux są również specjalne czopy i.S (intelligente Sicherheit – inteligentne zabezpieczenie), które wpływają na lekką i precyzyjną pracę okucia oraz zapewniają wysoki poziom zabezpieczenia. Prolux umożliwia przy tym wykonanie również drzwi tarasowych w systemach przesuwnych PSK (PSK, PSK-Z i PSK Atrium), co dotychczas było zarezerwowane dla „wysokich profili”.

 


Prolux: nowoczesność i minimalizm w jednym
Nowy profil posiada unikalny, zaprojektowany przez OKNOPLAST kształt, inspirowany linią okien Platinium, jednak znacznie bardziej minimalistyczny i nowoczesny. Wysoka precyzja wykonania sprawia, że system Prolux w nowym kolorze Sheffield Oak nadaje elewacji budynku i wnętrzu unikalny, wyrafinowany charakter. Nowoczesny design Prolux sprawia, że okno staję się również znaczącym elementem dekoracyjnym wnętrza pomieszczenia.

 

20150505Oknoplast Prolux


Prolux: dbałość o każdy szczegół
Elementami podnoszącymi walory estetyczne nowego okna są unikatowe wykończenie uszczelki w listwie przyszybowej pod kątem 45o, listwa przyszybowa w harmonii z krzywizną skrzydła oraz specjalne zaślepki na odwodnienie w kolorze odpowiadającym nowej barwie Sheffield Oak. Okno Prolux dostępne jest we wszystkich kolorach pakiety RAL oraz barwach drewnopodobnych.

 

Prolux to autorski projekt OKNOPLAST, chroniony dwoma zgłoszeniami patentowymi, m.in. odnośnie umiejscowienia stali zbrojeniowej w skrzydle. Okna Prolux dostępne są w ofercie OKNOPLAST-u od kwietnia br. Obowiązuje na nie siedmioletnia gwarancja.

 

Zapraszam również do obejrzenia krótkiego filmu prezentującego PROLUX:

  

 

 

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik