Newsletter

Login FormCzytaj także -

Aktualne wydanie

Okladka SS-12-2017

20170725-edgetech-banner-160x600-polonaisEDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK

EDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

baner-2-krzywe

baner konferencja 12 2017

 

Wydanie Specjalne

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

FF18 750x150px PL NEUGIERIG

 

 budma750x200

  swiat szkla 750x100 2

 

lisec SS FastLAne

 

Ankieta

Czy montują Państwo lustra u klienta za pomocą kleju silikonowego?
 
Czy uważają Państwo, że klej do luster LAKMA jest lepszy od innych klejów dostępnych na rynku?
 
Czy stosują Państwo klej do luster firmy LAKMA?
 
Innowacyjne produkty - w technologii ciepłej ramki
Data dodania: 08.07.15

 

Postęp i dążenie do innowacyjnych produktów są dobrym zjawiskiem w każdej branży, a przy ciągłym zapotrzebowaniu na przesuwanie granic w architekturze, świat szkła w branży okiennej dotrzymuje kroku. Innowacyjność lub porażka, to podstawowe założenie, jakże często ignorowane przez przedsiębiorstwa ku własnej stracie, ponieważ nie wchodzą one na nowe rynki i nie wykorzystują nowych zastosowań dla swoich produktów, postępują niezgodnie z coraz bardziej rygorystycznymi przepisami i ostatecznie po prostu nie wyróżniają się z ogółu.

 

 

201500707image 1 GB super-spacer BFc

 

Jednocześnie ciągle wzrastają oczekiwania klientów co do jakości, stosunku wartości do ceny i wydajności. Połączenie tych dwóch aspektów motywuje ambitne marki do ciągłego podnoszenia poprzeczki, czego Edgetech był aktywnym świadkiem, jako jeden z najdłużej działających dostawców technologii ciepłej ramki, działający od 26 lat na świecie, a już w samych Niemczech od 11 lat.

 

„Zatem pewne jest, że wdrażanie nowych produktów i innowacji są pozytywnym elementem, pomagającym firmom tworzyć i zwiększać ich wartość. Ale współpracujące branże i powiązani z nimi dostawcy także muszą nadążać i aktualizować swoją ofertę, aby utrzymać to samo tempo i być na bieżąca w swojej ofercie.


Dlatego z radością przyjęliśmy publikację Niemieckiego Stowarzyszenia Producentów Szkła Płaskiego, dotyczącą jego nowego protokołu badania i wyników dla wydajności cieplnej technologii ciepłej ramki.

 

Joachim Stoss, prezes Przedsiębiorstwa Edgetech Europe GmbH, spółki należącej do Quanex Building Products Company, nawiązuje do coraz większej potrzeby przesuwania granic w branży okiennej, aby zapewnić stałe doskonalenie i innowacje.

 

201500707image 1 GB super-spacer BFb

 

 

Nowa era badań

Konstrukcja przekładek dystansowych do okien stała się bardziej złożona, poziomy tolerancji coraz mniejsze i na pewno była ogólna tendencja do produkcji coraz cieńszych elementów poprawiających sprawność cieplną. Zastępując zatem czystą symulację, grupa branżowa “cieplej ramki wraz z ift Rosenheim zgodziły się na fizyczne pomiary przekładek w oknach zespolonych.

 

Wykonywane zgodnie z tymi kryteriami badania dawały zaskakujące wyniki, które doprowadziły do zmiany wartości w wielu kartach danych technicznych; niektóre z nich zostały skorygowane w górę, a niektóre w dół. Nie trzeba dodawać, że BF-Datasheets dostarczały teraz branży jedne z najbardziej niezależnych, dokładnych i odpowiednich dla ich celu metody badań, z jakich technologia ciepłej ramki kiedykolwiek korzystała. Co najważniejsze: wszystkie wartości wynikają z badań prowadzonych w jednakowych warunkach, przy identycznych metodach pomiarów, wykonywanych przez tych samych laborantów, według tych samych kryteriów, przy użyciu tych samych urządzeń.

 

Na podstawie tej nowej metody badań, Edgetech z przyjemnością oznajmia, że dwa z naszych produktów - Super Spacer® Premium i Super Spacer® TriSealTM Premium uzyskują najlepsze wyniki w zakresie wartości PSI, jeśli chodzi o podwójne okna zespolone z aluminium, PCW i drewna. A w rzeczywistości, wszystkie cztery nasze badane produkty znajdują się w siódemce najlepszych w swojej klasie spośród 23 badanych przekładek dystansowych. Choć jest to oczywiście świetna wiadomość dla naszych klientów, ważne jest, że teraz każdy, kto szuka przekładek dystansowych o najlepszej sprawności cieplnej i energooszczędnej może skorzystać z niezależnego punktu porównania, któremu może zaufać.

 

Firma Edgetech od samego początku była w czołówce na rynku przekładek ciepłej ramki, mamy zatem własne obserwacje tego, jak zmieniał i w dalszym ciągu zmienia się rynek. Jesteśmy specjalistami w tej dziedzinie i z własnego doświadczenia wiemy, czego producenci, wytwórcy, architekci i instalatorzy wymagają od producenta przekładek na tym stale zmieniającym się rynku. Wszystko to oznacza, że jesteśmy w stanie wspierać naszych klientów w znalezieniu najlepszych rozwiązań w dziedzinie ciepłej ramki, nie tylko teraz ale i w najbliższej przyszłości, kiedy to nie tylko wzrastają wymagania dotyczące sprawności energetycznej, ale również postęp i rozwój we wszystkich dziedzinach.

 

201500707image 1 GB super-spacer BFa

 

Osoby pragnące otrzymać egzemplarze BF Bundesverband Flachglas e.V. DataSheets prosimy o kontakt z Edgetech lub zapraszamy na stronę http://www.bundesverband-flachglas.de/shop/kostenfreie-downloads/bf-data-sheets-english/datenblaetter_engl.html

 

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik