Szybkobieżne i rolowane bramy przemysłowe firmy Hörmann

Szereg nowości z zakresu systemów bram przemysłowych oferuje w tym roku projektantom, architektom i swoim partnerom firma Hörmann. Nowe rozwiązania odznaczają się efektywnością energetyczną, trwałością i nowoczesnym wzornictwem. Zapewniają jednocześnie płynny przebieg wszystkich procesów logistycznych.

 

20150822HORMANN 1

Nowe szybkobieżne bramy HS 5015 PU H 67 i HS 6015 PU V 67 zapewniają sprawny przebieg procesów logistycznych oraz dużą efektywność energetyczną. Fot. Hörmann

 


Dobrze ocieplone bramy szybkobieżne
Systemy bram muszą być i szybkie, i dobrze ocieplone, tak aby przyczyniały się zarówno do zminimalizowania kosztów energii, jak i sprawnego przepływu towarów. Takie są nowe szybkobieżne bramy segmentowe firmy Hörmann HS 5015 PU H 67 i HS 6015 PU V 67. To bramy zbudowane z segmentów o grubości ponad 67 mm wyposażonych w przegrodę termiczną, których współczynnik przenikania ciepła może wynosić nawet 0,33 W/(m2K).

 

Ich maksymalna prędkość otwierania wynosi od 1,5 do 2,5 metra na sekundę. Te szybkobieżne bramy pracują z wykorzystaniem nie zużywającego się mechanizmu pasów z przeciwwagami, a segmenty bramy są prowadzone w podwyższonych poziomych prowadnicach pod stropem hali (wersja H) lub pionowo na ścianie (wersja V).

 

20150822HORMANN 2

Brama rolowana DD z pancerzem Decotherm S z pakietem S6 wyposażona jest w umieszczone od wewnętrznej strony bramy specjalne podkładki, które zapewniają cichą pracę bramy oraz ograniczają zużycie jej segmentów. Fot.  Hörmann

 

To wszystko gwarantuje sprawność przebiegu wszelkich procesów logistycznych, efektywność energetyczną i uniwersalność montażu. Wizualnie nowe bramy szybkobieżne firmy Hörmann są dopasowane do przemysłowych bram segmentowych tej marki.

 

Przemysłowe bramy rolowane – do intensywnej eksploatacji
Hörmann oferuje też swoim klientom nową generację bram rolowanych DD. Bramy te obsługiwane są przez napęd połączony bezpośrednio z wałem nawijającym. Zintegrowane zabezpieczenie przed opadnięciem płyty bramy z jednej strony pozwala obniżyć koszty instalacji, z drugiej stwarza możliwość dopasowania sposobu montażu napędu do sytuacji na miejscu budowy: napęd może być montowany w położeniu pionowym skierowany w górę lub w dół, bądź w położeniu poziomym.


Bramy rolowane DD nadają się do zamykania otworów o wymiarach do 12 merów szerokości i 9 metrów wysokości. W wersji szczególnie dobrze ocieplonej, wykonane z dwuściennych stalowych profili Decotherm S, mogą być wyposażone w napęd i sterowanie z przetwornicą częstotliwości. Dzięki temu brama może otwierać się z prędkością nawet 1,1 m/s, co pozwala na 30 cykli pracy na godzinę, lub 500 cykli dziennie. Co przy tym ważne: funkcja łagodnego rozruchu i wyhamowania oszczędza napęd i pozwala na jej bezpieczną pracę.


Inwestorom, którym zależy na wyjątkowo cichej pracy bramy, firma Hörmann oferuje bramy DD z pancerzem Decotherm S z opcjonalnym pakietem wyposażenia S6. W tej wersji posiadają one umieszczone od strony wewnętrznej specjalne podkładki wygłuszające, które w wyniku delikatnego odkładania profili jeden na drugim zmniejszają poziom hałasu, a jednocześnie ograniczają zużycie segmentów. Ta wersja bramy rolowanej DD może mieć maksymalnie szerokość 5 metrów i wysokość 9 metrów.

 

  • Logo - alu
  • Logo aw
  • Logo - fenzi
  • Logo - glass serwis
  • Logo - lisec
  • Logo - mc diam
  • Logo - polflam
  • Logo - saint gobain
  • Logo termo
  • Logo - swiss
  • Logo - guardian
  • Logo - forel
  • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.