Czytaj także -

Aktualne wydanie

2019 10 oladka

       10/2019

 

20190444Swiat-Szkla-V4B-BANNER-160x600-PLEDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK

EDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 LiSEC SS Konfig 480x120

 

 GP19-480x105px

 

 GLASS 480X120

 

Automatyczne nakładanie uszczelniacza na tafle „jumbo” w produkcji 9 metrowych szyb zespolonych
Data dodania: 04.09.15

Bystronic glass dokonuje ponownej interpretacji motta olimpijskiego

Szybciej - Wyżej - Silniej! Bystronic glass dokonuje re-interpretacji klasycznej wersji motta, przyjętego pierwotnie przez Pierre'a de Coubertina przy organizacji igrzysk olimpijskich, przez dodanie zwrotu "większy".

Zakład specjalizujący się w produkcji maszyn do obróbki szkła architektonicznego ostatnio dostarczył nowy automat jumbo'sealer - do nakładania masy uszczelniającej na tafle szklane rozmiaru „jumbo” do firmy Glas Trösch w Bützberg (Szwajcaria).

 

Robot uszczelniający w wersji „jumbo” umożliwia automatyczne wykonywanie uszczelniających szyb zespolonych, jak również elementy elewacyjne o maksymalnych rozmiarach do 3300 x 9000 mm.

 

20150822Bystronic glass jumbosealer 1

 

Zauważalne są rosnące trendy w obróbce szkła służącego do produkcji ponadgabarytowych izolacyjnych szyb zespolonych i szklanych elementów elewacyjnych. Produkując automat do nakładania uszczelniacza na taflę „jumbo” – firma Bystronic po raz kolejny pokazała, że wyznacza trendy dla branży maszyn do obróbki i produkcji szkła architektonicznego.

 


"Wykorzystując tą nowoczesną maszynę, nasi klienci mogą automatycznie uszczelnić szyby zespolone o rozmiarach do 9 metrów długości, a nawet większych na zamówienie", wyjaśnia Marco Stehr, kierownik sprzedaży odpowiedzialny za rynek europejski w Bystronic glass.


"W ten sposób, zakres produktów możliwych do wykonania jest niezwykle wszechstronny – jedno- lub dwukomorowe szyby zespolone, prostokątne lub w innym kształcie, łącznie z szybami z uskokiem tzw. stepem ze wszystkich 4-stron - wszystkie te elementy mogą być efektywnie wykonywane przy użyciu tej maszyny".

 

20150822Bystronic glass jumbosealer 2

 

Technologia precyzyjnego dozowania
Jest rzeczą oczywistą, że technika dokładnego dozowania, która została z powodzeniem przetestowane przez kilka lat - wprowadzono ją już w najbardziej popularnym wśród klientów i cieszącym się najlepszą sprzedażą modelu maszyny firmy Bystronic glass o nazwie speed’sealer (odznaczającym się dużą szybkością nakładania uszczelniacza), a obecnie została zastosowana również w modelu jumbo'sealer.

 


Dwukomorowe szyby zespolone są uszczelniane w dwóch cyklach. Gwarantuje to, że czasy uzbrajania (montażu wyposażania) zostały znacznie skrócone - nie występuje potrzeba wymiany dyszy, co jest wymagane często przy produkcji szyb z budową asymetryczną lub zmienną w aspekcie szerokości przestrzeni między taflami szkła.

 

Zasadniczą częścią robota uszczelnieniającego jest zastosowany w nim dynamiczny system mieszania. W przeciwieństwie do statycznego układu mieszania, który jest bardzo często w tym sektorze, dynamiczny mieszalnik działa – podaje materiał pod znacznie zmniejszonym ciśnieniem. Przy przepływie do sześciu litrów na minutę, jest to bardzo optymalne odnośnie ilości dostępnego materiału.

 


W rezultacie jumbo'sealer umożliwia nakładanie masy uszczelniającej nawet w głębokie przestrzenie przy ramkach dystansowych w przypadku prostokątnych szyb zespolonych i wytwarza pakiety szybowe znacznie szybciej niż inne typowe roboty w tym sektorze, nawet przy produkcji szyb o maksymalnej wielkości 3300 x 9000 mm.

 

Automatyczna zmiana materiału uszczelniającego w dwie minuty
"Co również odróżnia jumbo'sealer od innych robotów uszczelniających w przemyśle szklarskim jest system umożliwiający automatyczną zmianę materiału, który może to wykonać w ciągu dwóch minut, co pozwala na zmianę materiału uszczelniającego bez udziału operatora maszyny – przykładowo ze szczeliw polisiarczkowych na silikonowe", wyjaśnia Marco Stehr. "Co więcej, istnieje kilka opcji przytrzymywania szyb w obszarze załadunku, co wspomaga przemieszczania już uszczelnionych w pełni nawet dużych szyb zespolonych."

 

Wracając do roku 1894, gdyby Pierre de Coubertin znał wówczas możliwości technologiczne, które są dostępne w nowoczesnej obróbce szkła obecnie w 21 wieku, być może dodałby określenie "większy" do swojej klasycznej treści motta olimpijskiego.

 

 

 Przykład działania maszyny firmy Bystronic glass - speed’sealer

 

 

 

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik