Czytaj także -

Aktualne wydanie

SS-09-2018-okladka

20180813-BANNER-160X600-V1-PL-GLASSTECEDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK

EDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

konferencja 12 kwietnia 2018 1a

baner-2-krzywe

baner konferencja 12 2017

 

Wydanie Specjalne

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 RODO

 

25575923 

  

480x100px RFT18 engl

 

abs banner 480x120 English

 

glass2018 480x120  

 lisec SS FastLAne

 

20180817doe12 baner-480-100

 

 

 

Jak brzmi poprawny montaż?
Data dodania: 24.06.16

Pasy bezpieczeństwa, pudełko śniadaniowe i czajnik z wrzątkiem – wszystkie te przedmioty łączy dźwięk charakterystycznego kliknięcia, który informuje, że elementy zostały bezpiecznie połączone, szczelnie zamknięte lub są gotowe do użytku. Prosta i szybka informacja. Czy montaż okien może być równie łatwy?

Polscy i niemieccy inżynierowie projektując nową rodzinę okien dachowych Roto, dowiedli, że intuicyjny i bezawaryjny montaż jest możliwy. Produkowane wyłącznie w fabryce w Lubartowie na Lubelszczyźnie okna połaciowe RotoQ zostały skonstruowane tak, aby zminimalizować ryzyko usterek zarówno w trakcie ich instalacji, jak i podczas długoletniej eksploatacji.

 

 20160622 Jak brzmi poprawny montaz Okno RotoQ z markiza fot Roto Okna Dachowe

 


Dlaczego „na klik”?
W przypadku okien RotoQ charakterystyczne kliknięcie jest akustycznym potwierdzeniem właściwego montażu. Gwarantem bezpieczeństwa w tym przypadku jest przede wszystkim przemyślana konstrukcja mechanizmu oraz solidność zastosowanych materiałów. Szczególnie montaż zewnętrznego oblachowania bez zastosowania wkrętów przekłada się na lepszą ochronę drewnianej ramy przed wilgocią oraz ograniczenie ryzyka pojawienia się korozji. Usunięcie wkrętów jest oczywiście znacznym ułatwieniem dla dekarza, niwelując jednoczenie ryzyko popełnienia błędu w czasie montażu.


All inclusive przez cały rok
Niemiecko-polski zespół projektantów odpowiedzialny za nową linię okien RotoQ zastosował innowacyjne technologie docieplania ramy okiennej, tak aby produkt dostarczany do klienta wprost z fabryki gwarantował od razu najlepsze na rynku paramenty izolacyjności cieplnej i akustycznej.

 

20160622 Jak brzmi poprawny montaz Okno RotoQ fot Roto Okna Dachowe

 

O jakich rozwiązaniach mowa?
- Wysokie i solidne profile okienne. 11,5 cm w znaczącym stopniu poprawia osadzenie okna, szczelność montażu oraz parametry izolacyjne przegrody.
- Fabrycznie montowany termo-blok WD docieplający ramę okna oraz ciepła ramka. Efektywność energetyczna okna wzrasta do 9%, dzięki czemu okna RotoQ już w standardzie zapewniają współczynnik przenikania ciepła na poziomie Uw = 1,2W/m2K.
- Regulowany zawias. Wygoda dopasowania pionowych i poziomych krawędzi okna w trakcie montażu, a także możliwość korekty w przypadku odkształceń powstałych w wyniku pracy więźby dachowej.
- Zestawy przyłączeniowe dopasowane do każdego dachu. Ochrona przed wiatrem, mrozem i wilgocią bez względu na to, czy okno montowane jest w nowym domu, czy też zastępuje starszy model.
- Absolutnie bezpieczne pakiety szybowe. Cztery rodzaje zespoleń dwu- i trzyszybowych gwarantują nie tylko ochronę przed stratami ciepła, ale także przed hałasem (2 lub 4 klasa izolacji akustycznej) oraz włamaniem za sprawą zastosowania szkła hartowanego i bezpiecznego klejonego.
- Drewno z ekologicznych upraw i wykończenie przyjazne zdrowiu. Produkt, jako jedyny na rynku, posiada certyfikat Sentinel House Institut, potwierdzający nieszkodliwość wykorzystanych w produkcji materiałów.

 


Mniej znaczy więcej
Okna z linii RotoQ cechuje nie tylko uproszczony montaż, ale i minimalistyczny, ergonomiczny i nowoczesny design. Za efektywnym wyglądem okien Roto stoi także drobiazgowy proces produkcji, wychwytujący najdrobniejszą wadę. Istotnym dodatkiem jest również funkcjonalna, górna klamka zaprojektowana przez Niemiecki Instytut Ergonomii i Designu, sprawiająca, że użytkowanie jest wygodne dla każdego domownika – mówi Paweł Hryniewicz, Product Manager Roto Okna Dachowe.


Więcej na www.roto.pl oraz profilu Roto Okna Dachowe PL w serwisie You Tube.

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik