Czytaj także -

Aktualne wydanie

2019 02 ss okladka

edgetech 20190225-V1B-BANNER-160x600-PL-Mir-SteklaEDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK

EDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 RODO

heroal 2018 Banner C50VSZ 750x150 PL mit-Rahmen1

 

banner konferencja 04 2019  

  

 lisec SS FastLAne

 

 Mir stekla 2019 480x105 stat eng 

 

 

 

Związek POiD zabiega o powołanie zawodu montera stolarki budowlanej
Data dodania: 30.06.16

20160622POiD logo 2000pxStworzenie zawodu montera stolarki budowlanej pozwoli na kształcenie fachowców, którzy zasilą szeregi ekip montażowych i zadbają o profesjonalną instalację okien, drzwi, bram i towarzyszących im rozwiązań. Aktywne działania na rzecz powołania tej profesji prowadzi Związek POiD.

 


Każdy inwestor chce, aby wybrane przez niego wyroby stolarki budowlanej były odpowiednio zamontowane. Na prawidłowej instalacji tych rozwiązań zależy również ich producentom. Kluczowe dla zapewnienia wysokiej jakości montażu są kompetencje wykonujących go specjalistów.

 

Związek POiD aktywnie zaangażował się w powołanie zawodu montera stolarki budowlanej. Wniosek w sprawie stworzenia tej profesji rozpatruje obecnie Ministerstwo Edukacji Narodowej. Jest on również opiniowany przez Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa.

 

20160622POiD spotkanie Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa zawod montera dobry montaz

Spotkanie w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa w sprawie ustanowienia zawodu montera stolarki budowlanej

Od prawej: Janusz Komurkiewicz, Prezes Zarządu Związku POiD, Tomasz Żuchowski Podsekretarzem Stanu odpowiedzialnym za sektor budownictwa w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa, i Paweł Wróblewski, Dyrektor Związku POiD.

 

 

W dniu 23 czerwca 2016 roku, w siedzibie Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa, Janusz Komurkiewicz, Prezes Zarządu Związku POiD i Paweł Wróblewski, Dyrektor Związku POiD spotkali się z Tomaszem Żuchowskim, podsekretarzem stanu odpowiedzialnym za sektor budownictwa.

 

– Spotkanie służyło omówieniu wniosku. POiD na bieżąco śledzi jego status i stara się być w stałym kontakcie z odpowiedzialnymi za ocenę projektu instytucjami. Zależy nam na pomyślnym zakończeniu działań, które są bardzo ważne dla dalszego funkcjonowania całej rodzimej branży stolarki budowlanej – mówi Paweł Wróblewski.


W ramach spotkania poruszono również inne tematy będące przedmiotem współpracy Związku POiD i Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa: kwestie prezentacji zagadnień dotyczących funkcjonowania polskiej branży stolarki budowlanej przed Komisją Europejską, kolejną edycję Branżowego Programu Promocji, etykietowanie energetyczne stolarki okiennej oraz ulgi podatkowe na wymianę stolarki budowlanej. Rozmawiano także o wsparciu procesów termomodernizacji i wymiany stolarki okiennej w Polsce.


Równolegle ze staraniami w zakresie stworzenia wspomnianej profesji, Związek POiD wraz z firmami członkowskimi realizuje ogólnopolską kampanie edukacyjną „DOBRY MONTAŻ", a także przygotowuje podręczniki i kursy dedykowane dla przyszłych monterów.

 

 

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik