Czytaj także -

Aktualne wydanie

ss 2018 12 okladka

Swiat-Szkla-V1B-BANNER-160x600-PL-BAUEDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK

EDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 konferencja 2018 banner

konferencja 12 kwietnia 2018 1a

baner-2-krzywe

baner konferencja 12 2017

 

Wydanie Specjalne

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 RODO

  

 lisec SS FastLAne

 

 windoor tech550x120

 

DRUTEX uruchomił II etap Europejskiego Centrum Stolarki
Data dodania: 12.07.16

DRUTEX, lider w produkcji okien pionowych w Europie, zakończył inwestycję związaną z budową drugiego etapu Europejskiego Centrum Stolarki. W drugiej części hali produkcyjnej o powierzchni ponad 25 000  m2. powstanie kilkaset nowych miejsc pracy a potencjał produkcyjny zwiększy się docelowo z 7 tys. do 10 tys. okien na dobę. Inwestycja pozwoli na dalszą automatyzację i optymalizację działań.

 

20160707DRUTEX SA ECS II etap


Zakończona inwestycja jest II częścią olbrzymiej hali produkcyjnej wybudowanej w ramach Europejskiego Centrum Stolarki. Pierwsza część, która powstała w 2014 roku wraz z częścią produkcyjną i biurową ma powierzchnię ponad 30 000 m2. Obecnie wytwarzane są tam systemy okienno-drzwiowe z PVC, własne szyby zespolone oraz szkło hartowane.

 

W oddanej do użytku II części hali produkcyjnej o wymiarach 120 m x 194 m, obecnie montowane są nowoczesne maszyny do produkcji okien i drzwi z PVC oraz linie do wytwarzania szyb zespolonych. Znajduje się tam również własne laboratorium badawcze służące do testowania jakości stolarki, wyposażone w zaawansowany technologicznie sprzęt. Z kolei na piętrze przewidziano pomieszczenia biurowe, sale szkoleniowe i konferencyjne oraz firmowy show room.

 

20160707DRUTEX SA ECS z lotu ptaka

 

„Drugi etap budowy Europejskiego Centrum Stolarki stanowi kolejny kamień milowy w rozwoju naszej firmy, jako że oferuje nam dodatkowe możliwości produkcyjne, zarówno w aspekcie zwiększania potencjału jak i rozbudowy naszego portfolio produktowego. Innowacyjna, dostosowana do potrzeb produkcyjnych przestrzeń, uzupełniona o zaplecze socjalne, z pewnością w dużym stopniu usprawni wszystkie procesy, zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne w firmie. To krok w kierunku większej optymalizacji naszych działań oraz zwiększania wydajności. Nowa część hali z pewnością nie jest ostatnią naszą inwestycją tego typu. Już dziś wiemy, że to wciąż za mało i dlatego planujemy dalszą rozbudowę fabryki. Tym bardziej, że wyniki sprzedażowe w kraju jak i zagranicą motywują nas do kolejnych inwestycji i nie pozwalają osiąść na laurach.” – mówi Leszek Gierszewski, prezes DRUTEX S.A.

 

Europejskie Centrum Stolarki rozciąga się łącznie na powierzchni ponad 91 000 mkw. Na terenie firmy wytwarzane są poza stolarką z PVC również okna i drzwi z aluminium, drewna, systemy drewniano-aluminiowe oraz rolety, profile PVC i szyby zespolone. Duży potencjał produkcyjny w połączeniu z szybkością działania i 7-dniową dostawą stolarki w całej Europie czyni firmę wiodącym graczem w Europie. Innowacje i inwestycje, które tylko w ciągu ostatnich trzech lat przekroczyły 220 mln zł, pozwalają na dynamiczny wzrost wielkości sprzedaży. Tylko zeszły rok Drutex zamknął z przychodami na poziomie ponad 620 mln zł i ponad 19% wzrostem wielkości sprzedaży.

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik