Newsletter

Login FormCzytaj także -

Aktualne wydanie

Okladka SS-12-2017

20170725-edgetech-banner-160x600-polonaisEDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK

EDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

baner-2-krzywe

baner konferencja 12 2017

 

Wydanie Specjalne

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

FF18 750x150px PL NEUGIERIG

 

 budma750x200

  swiat szkla 750x100 2

 

lisec SS FastLAne

 

Ankieta

Czy montują Państwo lustra u klienta za pomocą kleju silikonowego?
 
Czy uważają Państwo, że klej do luster LAKMA jest lepszy od innych klejów dostępnych na rynku?
 
Czy stosują Państwo klej do luster firmy LAKMA?
 
DRUTEX uruchomił II etap Europejskiego Centrum Stolarki
Data dodania: 12.07.16

DRUTEX, lider w produkcji okien pionowych w Europie, zakończył inwestycję związaną z budową drugiego etapu Europejskiego Centrum Stolarki. W drugiej części hali produkcyjnej o powierzchni ponad 25 000  m2. powstanie kilkaset nowych miejsc pracy a potencjał produkcyjny zwiększy się docelowo z 7 tys. do 10 tys. okien na dobę. Inwestycja pozwoli na dalszą automatyzację i optymalizację działań.

 

20160707DRUTEX SA ECS II etap


Zakończona inwestycja jest II częścią olbrzymiej hali produkcyjnej wybudowanej w ramach Europejskiego Centrum Stolarki. Pierwsza część, która powstała w 2014 roku wraz z częścią produkcyjną i biurową ma powierzchnię ponad 30 000 m2. Obecnie wytwarzane są tam systemy okienno-drzwiowe z PVC, własne szyby zespolone oraz szkło hartowane.

 

W oddanej do użytku II części hali produkcyjnej o wymiarach 120 m x 194 m, obecnie montowane są nowoczesne maszyny do produkcji okien i drzwi z PVC oraz linie do wytwarzania szyb zespolonych. Znajduje się tam również własne laboratorium badawcze służące do testowania jakości stolarki, wyposażone w zaawansowany technologicznie sprzęt. Z kolei na piętrze przewidziano pomieszczenia biurowe, sale szkoleniowe i konferencyjne oraz firmowy show room.

 

20160707DRUTEX SA ECS z lotu ptaka

 

„Drugi etap budowy Europejskiego Centrum Stolarki stanowi kolejny kamień milowy w rozwoju naszej firmy, jako że oferuje nam dodatkowe możliwości produkcyjne, zarówno w aspekcie zwiększania potencjału jak i rozbudowy naszego portfolio produktowego. Innowacyjna, dostosowana do potrzeb produkcyjnych przestrzeń, uzupełniona o zaplecze socjalne, z pewnością w dużym stopniu usprawni wszystkie procesy, zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne w firmie. To krok w kierunku większej optymalizacji naszych działań oraz zwiększania wydajności. Nowa część hali z pewnością nie jest ostatnią naszą inwestycją tego typu. Już dziś wiemy, że to wciąż za mało i dlatego planujemy dalszą rozbudowę fabryki. Tym bardziej, że wyniki sprzedażowe w kraju jak i zagranicą motywują nas do kolejnych inwestycji i nie pozwalają osiąść na laurach.” – mówi Leszek Gierszewski, prezes DRUTEX S.A.

 

Europejskie Centrum Stolarki rozciąga się łącznie na powierzchni ponad 91 000 mkw. Na terenie firmy wytwarzane są poza stolarką z PVC również okna i drzwi z aluminium, drewna, systemy drewniano-aluminiowe oraz rolety, profile PVC i szyby zespolone. Duży potencjał produkcyjny w połączeniu z szybkością działania i 7-dniową dostawą stolarki w całej Europie czyni firmę wiodącym graczem w Europie. Innowacje i inwestycje, które tylko w ciągu ostatnich trzech lat przekroczyły 220 mln zł, pozwalają na dynamiczny wzrost wielkości sprzedaży. Tylko zeszły rok Drutex zamknął z przychodami na poziomie ponad 620 mln zł i ponad 19% wzrostem wielkości sprzedaży.

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik