Czytaj także -

Aktualne wydanie

SS-09-2018-okladka

20180813-BANNER-160X600-V1-PL-GLASSTECEDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK

EDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

konferencja 12 kwietnia 2018 1a

baner-2-krzywe

baner konferencja 12 2017

 

Wydanie Specjalne

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 RODO

 

25575923 

  

480x100px RFT18 engl

 

abs banner 480x120 English

 

glass2018 480x120  

 lisec SS FastLAne

 

20180817doe12 baner-480-100

 

 

 

Przebudź się w niebie. Trzy sposoby na aranżację sypialni pod skosami
Data dodania: 19.08.16

Obserwowanie nieba we własnym łóżku bez wątpienia ma właściwości relaksacyjne. To istotny, ale nie jedyny powód, dla którego warto zaaranżować sypialnię właśnie na poddaszu.

Pokoje pod skosami są zwykle oddalone od centrum domowego życia, dlatego też wydają się bardziej zaciszne, spokojne i dają możliwość odizolowania. Skąpane w promieniach słonecznych, wpadających przez okna dachowe, są przytulne. Nic więc dziwnego, że to właśnie tam najchętniej urządzamy wnętrza kojarzone z odpoczynkiem, relaksem lub skupieniem, takie jak sypialnie, pokoje dziecięce, duże łazienki, biura lub biblioteczki.

 

20160808roto Sypialnia pod skosami fot Roto Okna Dachowe

 Sypialnia pod skosami fot. Roto Okna Dachowe


Aranżacja sypialni – jak zacząć?
W zależności od rodzaju dachu skosy znajdują się w różnych miejscach poddasza, tworząc wysokie lub niskie ścianki kolankowe. Powstałe w ten sposób krzywizny mogą wydawać się problematyczne w aranżacji.
- Bezpieczeństwo przede wszystkim! Aby nie ograniczać przestrzeni nad głową i nie utrudniać sobie porannego przeciągania, postawmy łóżko przy wyższej ścianie poddasza.
- Nie marnuj przestrzeni. Miejsca pod skosami zaadaptuj za pomocą płyt g-k lub MDF. Przestronna szafa lub dodatkowe półki na zdjęcia i książki efektownie wypełni okolice ścianki kolankowej oraz stropu.
- Wybieraj niskie meble. Pod wysokimi skosami doskonale sprawdzą się przestronne komody, stoliki i szafki nocne, które nie będą kolidować ze stropem.
- Więcej słońca! W każdym pokoju powinno znajdować się przynajmniej jedno okno dachowe. Dla dużych przestrzeni warto rozważyć połączenia wielokrotne, modele kolankowe (jak np. Roto WFA) lub okna w dużych rozmiarach (jak np. Roto Comfort i8 lub RotoQ-4).
- Rolety dla śpiocha. Nie każdy lubi wstawać razem ze słońcem. Aby uniknąć wczesnych pobudek, warto ustawić łóżko z dala od wschodniej ściany lub wyposażyć okna w rolety nieprzepuszczające światła dziennego.

 

20160808roto Sypialnia na poddaszu z kolorystycznym twistem fot Roto Okna Dachowe

 Sypialnia na poddaszu z kolorystycznym twistem fot. Roto Okna Dachowe


Trzy sposoby na sypialnię pod skosami
Przemyślane umeblowanie poddasza gwarantuje swobodę ruchów oraz bezpieczeństwo zarówno dorosłych jak i dzieci. O doznaniach estetycznych decyduje jednak światło oraz kolor ścian. Doświetlenie poddasza zapewnią okna połaciowe – ciekawym rozwiązaniem aranżacyjnym są połączenia wielokrotne lub modele kolankowe. Co istotne, w jasnych i dobrze nasłonecznionych pomieszczeniach z powodzeniem sprawdzą się różnorodne zestawienia kolorystyczne – od klasycznych po bardzo zdecydowane.


Skandynawska biel
Z promieniami słonecznymi najlepiej współgrają odcienie jasne. Biele i delikatne szarości to barwy będące synonimem – tak modnego od kilku sezonów – stylu skandynawskiego. Doskonale odbijają dziennie światło i powiększają przestrzeń, stwarzając efekt świeżości. Inspirując się stylem północy, postawmy na zaakcentowanie drewnianych elementów poddasza oraz roślinne dekoracje.


Świeżość kontrastu
Intensywne barwy nawet w niewielkiej ilości dodają charakteru wnętrzom. Dlatego też z powodzeniem można wykorzystać je do stworzenia aranżacji o mocnych akcentach. Ważna jest jednak przeciwwaga w postaci jasnego odcienia oraz zachowanie właściwych proporcji. Przygodę ze zdecydowanymi kontrastami najlepiej rozpocząć od pomalowania największej ściany soczystą zielenią, a pozostałych odcieniami złamanej bieli.


Spokój lasu
Ciekawy efekt uzyskamy poprzez odświeżenie belek. Bezbarwny lakier wydobędzie kolor i uwydatni rysunek. W ten sposób zyskamy elegancką i niewymuszoną dekorację. Kontrast podkreślą naturalne odcienie inspirowane kolorami ziemi.

 

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik