Newsletter

Login FormCzytaj także -

Aktualne wydanie

Okladka SS-12-2017

20170725-edgetech-banner-160x600-polonaisEDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK

EDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

baner-2-krzywe

baner konferencja 12 2017

 

Wydanie Specjalne

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

FF18 750x150px PL NEUGIERIG

 

 budma750x200

  swiat szkla 750x100 2

 

lisec SS FastLAne

 

Ankieta

Czy montują Państwo lustra u klienta za pomocą kleju silikonowego?
 
Czy uważają Państwo, że klej do luster LAKMA jest lepszy od innych klejów dostępnych na rynku?
 
Czy stosują Państwo klej do luster firmy LAKMA?
 
Wygoda tkwi… w szczegółach
Data dodania: 19.08.16

Poznaj akcesoria ułatwiające mieszkanie na poddaszu

Termoizolacyjność, klasa antywłamaniowa, budowa profili – przy zakupie okien często w pierwszej kolejności bierzemy pod uwagę zasadnicze parametry techniczne odpowiadające za bezpieczeństwo, komfort życia czy rachunki za energię. Wszystkie te elementy są niebywale ważne, ale to czasem detale sprawiają, że mieszkanie na poddaszu staje się jeszcze przyjemniejsze.

 

O tym, czy wybór okien dachowych był trafny, przekonujemy się już w pierwszym tygodniu, w trakcie codziennych czynności. Podpowiadamy, jakie szczegóły mają znaczenie dla naszego komfortu użytkowania.

 

20160808roto Wygoda tkwi w szczegolach fo. Roto Okna Dachowe

 


Otwórz mi okno!
Dla komfortu użytkowania wnętrz ogromne znaczenie mają odległości. Już na etapie projektu zagospodarowania poddasza wysokość umiejscowienia okien połaciowych powinna zostać dopasowana do wzrostu mieszkańców. Dodatkowo, w przypadku modeli wyposażonych w dolną klamkę, krawędź ramy powinna znajdować się na wysokości 1,1–1,3 m od podłogi. Przy niskich ściankach kolankowych należy rozważyć zastosowanie okna z górnym otwieraniem. Czasem źródłem utrudnień jest sama klamka i mechanizm jej działania. Niektóre modele mają wąską budowę lub wymagają znacznej siły od użytkownika, który chce otworzyć okno.


W modelu obrotowego okna RotoQ-4 została zastosowana górna klamka zaprojektowana przez Niemiecki Instytut Ergonomii i Designu. Jej montaż trwa kilka sekund i jest całkowicie intuicyjny. Mechanizm uchwytu pozwala otworzyć okno bez konieczności użycia siły. Wystarczy lekko nacisnąć klamkę, aby ustąpiła. Co więcej, element ma nowoczesny, opływowy kształt, dzięki czemu chwycimy go bez problemu. Klamka jest dostępna w kolorach sosnowym i srebrnym, który delikatnie kontrastuje z drewnopodobnymi okleinami. To rozwiązanie uniwersalne i komfortowe dla użytkowników bez względu na wiek – mówi Monika Hermanowicz-Górny, Kierownik Marketingu, Reklamy i PR marki Roto Okna Dachowe.

 

20160808roto Wygoda tkwi w szczegolach fot Roto Okna Dachowe 1

 


Twarda sztuka
Obok wygodnej i bezproblemowej obsługi okien dachowych ważna jest również ich trwałość. Nic tak nie psuje humoru, jak rysa na karoserii nowego samochodu. Sytuacja wygląda podobnie w przypadku okien dachowych. Dla długotrwałego efektu estetycznego istotne są: gatunek drewna oraz rodzaj powłoki lakierniczej.


Drewniane okna Roto są wytwarzane z drewna pochodzącego z lasów zarządzanych w sposób zrównoważony i posiadających certyfikat FSC®. Produkcja bazuje przede wszystkim na sośnie o drobnym słoju i jasnym kolorze. Powierzchnia ram jest zabezpieczana trzema warstwami lakieru, a w oknach białych dodatkową powłoką HighRes. Na wstępie drewno jest impregnowane natryskowo środkiem o szczególnie głębokim stopniu penetracji, kolejną warstwą jest grunt zasklepiający pory na powierzchni drewna. Warstwa wierzchnia to lakier o grubości do 250 μm „na mokro”. Złożony system ochrony drewna pozwala marce Roto zagwarantować klientom 15 lat gwarancji – mówi Monika Hermanowicz-Górny, Kierownik Marketingu, Reklamy i PR marki Roto Okna Dachowe.


Twarda warstwa lakieru chroni drewno przed oddziaływaniem czynników atmosferycznych i mechanicznych, a także detergentów zwykle stosowanych w czasie konserwacji. Aby uniknąć ryzyka uszkodzenia ramy okiennej w czasie czyszczenia szyb, warto wybrać modele z wygodną pozycją do mycia okien.


Baza z dodatkiem
Poddasze to miejsce o szczególnym charakterze i specyfice. Wystarczy powiedzieć, że w o wiele większym stopniu jest narażone na oddziaływanie wysokich temperatur, wiatru i śniegu. Dobrze dobrane, ale także zamontowane okna stanowią ochronę przed zimnem i są źródłem naturalnego światła, które stanowi uniwersalną ozdobę. Warto uzupełnić je o dodatkowe akcesoria. Markizy zewnętrzne, rolety ozdobne lub elementy systemu zdalnego sterowania pozwolą kontrolować dopływ promieni słonecznych, dzięki czemu mieszkanie pod skosami będzie przez cały rok miejscem dającym pełen komfort.

 

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik