Aktualne wydanie

2019 05 okladka

 5/2019

wydanie dwujezyczne (pol-ang)

20190444Swiat-Szkla-V4B-BANNER-160x600-PLEDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK

EDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

gpd2019 480x100  

 LiSEC SS Konfig 480x120

PlotComplex baner

 

 

CLIMATOP FAMILY ECO. Ciepłe przeszklenia podstawą energooszczędnego domu
Data dodania: 19.08.16

W standardowym budownictwie aż 25% energii cieplnej ucieka z domu przez okna. Rozwój technologii pozwolił jednak na zniwelowanie tych strat, przez co w domach pasywnych i energooszczędnych taka sytuacja nie ma już miejsca. Pakiety CLIMATOP FAMILY ECO od Glassolutions gwarantują wysoką izolacyjność oraz źródło dodatkowej energii cieplnej. Okna nie stanowią już słabego punktu budynku.

 

20160808climatopfamily 1

 

 

Na koszty utrzymania domu czy mieszkania duży wpływ ma poziom izolacji termicznej. Współczesna architektura skupia się na maksymalnym wykorzystaniu energii odnawialnej, dlatego też konstruktorzy Saint-Gobain postanowili rozwiązać ten problem i wykorzystać energię dostarczaną nam przez samą naturę. Inspiracja ta posłużyła do powstania pakietów dwukomorowych szyb CLIMATOP FAMILY ECO zapewniających użytkownikom dodatkowe korzyści ekonomiczne.

 

Korzystaj z południa
Aby dom był energooszczędny, jego projekt musi zakładać poprawne rozmieszczenie przeszkleń. Duże, przestrzenne okna powinny znaleźć się na południowej, dobrze nasłonecznionej stronie elewacji, a mniejsze – chroniące przed utratą energii – na północnej. To podstawa do zagwarantowania nam optymalnego pozyskania naturalnego ciepła z promieni słonecznych. Współczynnik przenikania ciepła pakietów szybowych ECOsun wynosi Ug=0,6 W/m2K.

 

20160808climatopfamily 2

 

 

Wykorzystane w nich powłoki niskoemisyjne zatrzymują energię cieplną wewnątrz pomieszczeń, jednocześnie przepuszczając większą ilość darmowego ciepła do wnętrza. Dwukomorowy zestaw dużych przeszkleń pozwoli nam na wykorzystanie pasywnej energii słonecznej. Dzięki wysokiemu współczynnikowi przepuszczalności światła LT na poziomie 73% i energii słonecznej Solar Factor g na poziomie 62% nawet w pochmurne dni zapewnimy sobie lepsze docieplenie oraz doświetlenie pomieszczeń.

 


Zabezpiecz północ
Jak jednak mamy uniknąć wychłodzenia północnej, chłodniejszej strony budynku? Aby ograniczyć straty ciepła, warto zaplanować mniejsze powierzchnie okien i wykorzystać szyby o wysokich parametrach izolacyjności cieplnej. Rozwiązaniom takim dedykowane są pakiety szybowe Eco term, które stanowią barierę dla ucieczki ciepła. Właściwości te udało się uzyskać, dzięki wykorzystaniu powłoki Planitherm One, wypełnieniu komór międzyszybowych izolującymi gazami, jak krypton czy argon oraz wyposażeniu pakietów w innowacyjną ciepłą ramkę Swisspacer, która dodatkowo uszczelnia krawędzie szyb.

 

20160808climatopfamily 3

 

Innowacyjnie znaczy oszczędnie
Zapewnienie odpowiedniej izolacji termicznej domu bezpośrednio wpływa na komfort życia mieszkańców oraz stan środowiska naturalnego. To także jeden z najważniejszych wymogów technicznych standardu Saint-Gobain Multi-Comfort opracowanego przez Grupę Saint-Gobain. Co ważne, kluczowe produkty dla osiągnięcia bilansu energetycznego, czyli okna i materiały izolacyjne, znajdują również zastosowanie w kontekście termomodernizacji budynków eksploatowanych. Wykorzystanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych sprawia, że koszty utrzymania domu mogą być niższe nawet o 40%.

 

Więcej informacji na stronie: www.climatopfamily.pl oraz www.glassolutions.pl