Newsletter

Login FormCzytaj także -

Aktualne wydanie

Okladka 01-2018

20180123-BANNER-160X600-V1-PL-FENSTERBAUEDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK

EDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

baner-2-krzywe

baner konferencja 12 2017

 

Wydanie Specjalne

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

FF18 750x150px PL NEUGIERIG

 

   swiat szkla 750x100 2

 

lisec SS FastLAne

  

ERD480x100-en 

Ankieta

Czy montują Państwo lustra u klienta za pomocą kleju silikonowego?
 
Czy uważają Państwo, że klej do luster LAKMA jest lepszy od innych klejów dostępnych na rynku?
 
Czy stosują Państwo klej do luster firmy LAKMA?
 
Konferencja "Profile stalowe FORSTER"
Data dodania: 26.05.08

     Odbywająca się w dniach 7-8 kwietnia w BielskuBiałej konferencja rozpoczęła się od prezentacji spółki IMPET – wyłącznego dystrybutora profili stalowych FORSTER na rynku polskim i gospodarza spotkania.

Firma IMPET wchodzi w skład Grupy Kapitałowej Kęty jako oferent profili do produkcji otworowej ślusarki stalowej.

Uczestnicy w trakcie spotkania mogli się zapoznać z dystrybuowanymi przez IMPET systemami FORSTER: system „zimny” Forster Presto, system profili przeciwpożarowych Forster Fuego Light, system profili „ciepłych” Forster Unico – pierwszy całkowicie stalowy system „ciepły”, a także systemy fasadowe Thermfix Vario oraz Thermfix Light.

A także szkłem przeciwpożarowym INTERVER oraz szkłem ochronnym, w różnych klasach, firmy INTERPANE. Klienci firmy IMPET obecni podczas konferencji mogli się również przyjrzeć okuciom budowlanym przeznaczonych do profili stalowych, które z powodzeniem można również zastosować do profili aluminiowych oraz PVC. 

     Pośród bogatej tematyki podjętej w czasie spotkania przedstawiono prezentację pt. Standardy wykonawcze drzwi stalowych wejściowych. Firma IMPET stara się budować na rynku jednolity standard drzwi stalowych w oparciu o system Forster PRESTO (dla drzwi o mniejszych wymaganiach co do przenikalności termicznej) oraz system Forster UNICO (dla drzwi, które powinny się charakteryzować wysokim wskaźnikiem przenikalności cieplnej) Standard ten wykorzystuje zalety stosowania systemów profili do budowy drzwi, a także bogatej palety okuć z wykorzystaniem stali nierdzewnej.

     W toku trwania konferencji poruszono również istotny dla klientów temat wsparcia marketingowo-handlowego ze strony firmy IMPET. Wsparcie to opiera się na działaniach zmierzających do pozyskiwania zleceń dla producentów ślusarki stalowej, którzy wykorzystują do jej produkcji systemy stalowe FORSTER. W zakres tych działań wchodzą m.in. prezentacje dla decyndentów w spółdzielniach oraz wspólnotach mieszkaniowych, przekazywanie informacji o organizowanych przetargach w tej materii, zapewnienie materiałów reklamowych wykorzystywanych przez klientów spółki IMPET w codziennej akwizycji.

     Dział techniczny firmy IMPET w części poświęconej nowościom w systemach FORSTER zaprezentował kompletny zespół elementów służący do budowy drzwi przeciwpożarowych w klasie E30/EW60, które jednocześnie są drzwiami wahadłowymi o konstrukcji zabezpieczającej użytkowników przed przypadkowym uszkodzeniem ciała.

    Drugim elementem tej prezentacji był kompletny zestaw materiałów potrzebnych do wykonania drzwi rozsuwanych, przeciwpożarowych w klasie EI30. Zestaw ten wykorzystuje bazę profilową systemu Forster Fuego Light.

    Ważnym elementem spotkania w Bielsku-Białej były prezentacje programów kalkulacyjnych. Pierwszy z nich to program wykorzystywany na co dzień w firmie Forster MAP. Drugi – to uniwersalny program kalkulacyjny firmy ORGADATA o nazwie LogiKal. Program ten spotkał się z dużym zainteresowaniem głównie ze względu na możliwość używania tego samego narzędzia do różnych systemów profili. Poziom zaawansowania, uproszczony terminal obsługi i wreszcie bogaty interfejs użytkownika - jest zdaniem klientów firmy IMPET – gwarancją uniwersalności zastosowania (patrz również na str.  56 niniejszego wydania „Świata Szkła”).

    W ostatnim bloku tematycznym poruszono cztery zagadnienia dotyczące warsztatu produkcyjnego.
    Dwa pierwsze to prezentacje produktowo-techniczne firm, które będąc w stałym kontakcie z działem technicznym firmy IMPET wpierają wyposażanie oraz doposażanie warsztatów produkcyjnych, a więc firma RAFELA – zestaw obrabiarek do systemów stalowych oraz firma EFFECT – przecinarki tarczowe KALTENBACH.

    Dwa zagadnienia zamykające spotkanie w Bielsku-Białej dotyczyły zasad wyposażenia warsztatowego w powiązaniu z organizacją ZAKŁADOWEJ KONTROLI PRODUKCJI oraz tematyki związanej  z produkcją ślusarki otworowej na bazie profili ze stali nierdzewnej.

Magdalena Handzlik
IMPET 
 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik