Czytaj także -

Aktualne wydanie

ss 2018 12 okladka

Swiat-Szkla-V1B-BANNER-160x600-PL-BAUEDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK

EDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 konferencja 2018 banner

konferencja 12 kwietnia 2018 1a

baner-2-krzywe

baner konferencja 12 2017

 

Wydanie Specjalne

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 RODO

  

 lisec SS FastLAne

 

 windoor tech550x120

 

Okna dachowe z planem na oszczędzanie - Pakiety trzyszybowe w oknach Roto
Data dodania: 15.09.16

Efektywność energetyczna to wyzwanie współczesności, które warto podjąć ze względu na liczne korzyści. Niektóre z nich – jak niższe rachunki za ogrzewanie lub stała temperatura – odczujemy bezpośrednio, inne przysłużą się m.in. ochronie środowiska. Bez względu na to, czy mieszkamy w bloku, czy też budujemy dom, zacznijmy od okien.

 

Energooszczędne propozycje producentów stolarki otworowej są skierowane zarówno do właścicieli domów przed termorenowacją, jak i inwestorów planujących budowę domu energooszczędnego. W obydwu przypadkach istotny jest wybór modeli, które gwarantują jak najmniejsze straty ciepła, a przy tym pozwolą pozyskać energię słoneczną.

 

20160909roto Okno Designo R7 fot Roto Okna Dachowe

 


Jak rozpoznać okna niskoemisyjne?
Okna niskoemisyjne mają stosunkowo wysoki współczynnik przepuszczalności promieniowania słonecznego („g”), który zapewnia pozyskiwanie energii ze słońca. Ponadto mają niski współczynnik przenikania ciepła („Uw”), dzięki czemu temperatura w pomieszczeniach utrzymuje się na stałym poziomie, energia wytworzona wewnątrz nie przedostaje się na zewnątrz, a problem przeciągów nie istnieje.

 

Oprócz parametrów niezbędnych dla podniesienia efektywności energetycznej, nowoczesne modele okien dachowych spełniają wymogi istotne dla komfortu mieszkania, jak np. ochrona przed wilgocią czy wygoda użytkowania. W odniesieniu do okien dachowych i poddaszy użytkowych szczególną uwagę należy poświęcić klasie izolacji akustycznej.

 

20160909roto Detale Designo R8 fot Roto Okna dachowe

 


Szyby generują oszczędności
Parametry oraz funkcjonalność wszystkich okien zależą przede wszystkim od zastosowanych pakietów szyb zespolonych. Szkło może zapewniać lepszą ochronę przed hałasem, większe bezpieczeństwo, łatwość użytkowania i oczywiście zyski energetyczne ze słońca zimą. Modele niskoemisyjne w większości są wyposażone w trzy szyby z powierzchnią międzyszybową wypełnioną gazem szlachetnym oraz ciepłą ramką. Marka Roto Okna Dachowe proponuje dwa odmienne modele niskoemisyjnych pakietów zespolonych, których parametry techniczne spełniają wymogi budownictwa pasywnego.

 

Okna z serii Designo są dostępne w dwóch wariantach specjalnego zestawu szyb zespolonych Roto blueTec. To 3-szybowy pakiet niskoemisyjny, w którym zewnętrzna i środkowa szyba jest hartowana, a od wewnątrz znajduje się szkło bezpieczne klejone. Ponadto szyby wyposażone są w powłokę antyroszeniową. Wariant pakietu z powierzchnią międzyszybową wypełnioną argonem, osiąga współczynnik Ug=0,8 W/m2K. Zestaw z wypełnieniem z kryptonu gwarantuje Ug=0,5 W/m2K.

 

20160909roto Obrotowe okno RotoQ fot Roto Okna Dachowe


Linia RotoQ jest z kolei wyposażona w 3-szybowe pakiety Comfort i Premium zbudowane z dwóch szyb hartowanych oraz wewnętrznej bezpiecznie klejonej. Zestaw Comfort zapewnia Ug= 0,7 W/m²K, natomiast Premium Ug= 0,5 W/m²K. Obydwa typy szkleń zespolonych zapewniają trzecią klasę izolacji akustycznej oraz zyski ciepła na poziomie 0,54.

 

20160909roto Nowoczesne okno Roto Comfort i8 fot Roto Okna Dachowe


Solidna oprawa
Wysoka jakość pakietów szybowych musi znajdować uzupełnienie w konstrukcji, a także w samym procesie montażu. Okna Roto wyposażone są w wysokie profile okienne (11,5cm) oraz dodatkowe docieplenie w postaci termo-bloku WD, który poprawia efektywność energetyczną całego okna (9% dla RotoQ, 15% dla Designo). Szeroki wybór zestawów przyłączeniowych oraz łatwy montaż minimalizują ryzyko wystąpienia błędów wykonawczych. W ten sposób zyskujemy gwarancję, że dach nie stanie się miejscem powstawania mostków cieplnych.

 

Więcej informacji na temat niskoemisyjnych okien dachowych na http://www.roto.pl/

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik