Aktualne wydanie

ss 2018 12 okladka

20181120-V3B-BANNER-160x600-PL-BUDMAEDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK

EDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 konferencja 2018 banner

konferencja 12 kwietnia 2018 1a

baner-2-krzywe

baner konferencja 12 2017

 

Wydanie Specjalne

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 RODO

  

 lisec SS FastLAne

 

 windoor tech550x120

 

Mir stekla 2019 480x105 stat eng 

SCHÜCO LivIng w ofercie Awilux
Data dodania: 05.10.16

20160933awilux obiektWybór odpowiedniego okna jest zadaniem wymagającym przemyślenia, ponieważ będzie on miał w późniejszym czasie wpływ na komfort życia oraz wysokość rachunków. Zaawansowane technologie sprawiają, że na rynku dostępnych jest wiele okien odpowiadających indywidualnym potrzebom. Do liderów producentów profili okiennych należy firma SCHÜCO, której rozwiązania dostępne są w ofercie firmy Awilux Polska.

Wybór odpowiedniego okna jest zadaniem wymagającym przemyślenia, ponieważ będzie on miał w późniejszym czasie wpływ na komfort życia oraz wysokość rachunków. Zaawansowane technologie sprawiają, że na rynku dostępnych jest wiele okien odpowiadających indywidualnym potrzebom. Do liderów producentów profili okiennych należy firma SCHÜCO, której rozwiązania dostępne są w ofercie firmy Awilux Polska.

 

 

20160933awiluc schueco living

 

SCHÜCO LivIng, dostępny w ofercie Awilux Polska, spełnia najwyższe kryteria energooszczędności, szczelności, funkcjonalności oraz estetyki wykonania. Fot. Awilux Polska

 

 

Okna powinny spełniać przede wszystkim wszelkie parametry energooszczędności. W parze z wysokimi właściwościami izolacyjnymi powinna iść również funkcjonalność oraz design wykonania. Wszystkie te aspekty spełnia system okienny SCHÜCO LivIng MD/AS, dostępny wśród propozycji Awilux Polska.

 

 

Energooszczędność na każdym kroku

SCHÜCO LivIng, dostępny w ofercie Awilux Polska, spełnia najwyższe kryteria energooszczędności, szczelności, funkcjonalności oraz estetyki wykonania. Dzięki 7-komorowej konstrukcji profilu o głębokości zabudowy 82 cm oraz wykorzystaniu dwóch (AS) lub trzech (MD) innowacyjnych uszczelek z tworzywa EPDM, rozwiązanie SCHÜCO LivIng wyróżniają wysokie parametry techniczne.

 

Tym samym w przypadku systemu MD, okna mogą być montowane nawet w rygorystycznym budownictwie pasywnym. Rewolucyjne uszczelki stworzone z elastycznego tworzywa odpornego na działanie promieni słonecznych oraz niskich temperatur spełnią swoje funkcje w każdym z typów budynków zlokalizowanych we wszystkich strefach klimatycznych.

 

20160933awilux obiekt

 

Poddane wielu testom uszczelki z EPDM wykazały bardzo niski poziom zużycia w stosunku do zwykłych uszczelek, które z czasem mogą stać się kruche i łamliwe. Nowe uszczelki zapewniają wysokie właściwości nawet po 15 latach użytkowania. Wykorzystanie wysokiej jakości materiałów zapewnia długotrwałą szczelność oraz pozwala cieszyć się oknami z systemem SCHÜCO LivIng przez wiele lat, bez konieczności wymiany uszczelek.

 

Dostępne w ofercie Awilux Polska okna oparte na systemie SCHÜCO LivIing wyróżnia także wartość współczynnika przenikania ciepła (Uw), który odgrywa znaczącą rolę w zapewnieniu komfortu termicznego budynku. Jego niska wartość gwarantuje zabezpieczenie pomieszczeń przed ucieczką ciepła. Dla okna SCHÜCO LivIng MD o wymiarach referencyjnych 1230 mm * 1480 mm współczynnik U wynosi 0,72 W/m²K.

 

Ponadto, wąskie czołowe szerokości profili okien SCHÜCO LivIng MD gwarantują maksymalny dostęp światła, a co za tym idzie – dodatkową energię słoneczną. Warto pamiętać, że dzięki trzem płaszczyznom uszczelnień, okna te zapewniają również optymalną ochronę przed wiatrem, deszczem i hałasem.

 

 

20160933awilux profik schueco living md

Schüco LivIng MD,  Fot. Awilux Polska

 

 

Cisza, spokój, bezpieczeństwo

Okna z systemem SCHÜCO LivIng, dostępne w ofercie Awilux Polska, to także gwarancja odpowiedniej akustyki, która ma ogromny wpływ na komfort życia mieszkańców. Niepożądane dźwięki dochodzące do mieszkań czy domów z zewnątrz to problem, z którym trudno walczyć. Wyjątkowe połączenie profilu okiennego SCHÜCO LivIng z uszczelkami EPDM oraz optymalnie dobranym pakietem szybowym mogą osiągnąć szczelność akustyczną na poziomie 47dB, co pozwala na zachowanie cieszy i spokoju.

 

Nowoczesne okna powinny gwarantować mieszkańcom bezpieczeństwo i stwarzać przeszkodę dla nieproszonych gości. System SCHÜCO LivIng, dzięki stalowym okuciom z zaryglowaniami grzybkowymi oraz hartowanym podzespołom i klamkom zamykanym na klucz lub przycisk, chronią przed ewentualnym włamaniem. Ponadto, duża wytrzymałość PVC, z którego wykonane są okna, oraz ich głęboka zabudowa skutecznie utrudnią włamywaczom dostanie się do wnętrza budynku.

 


Nienaganny design w domu i dla domu

Okna stanowią nie tylko podstawowy element każdego budynku, ale również są jego dekoracją. Przeszklenia powinny współgrać z elewacją i stylistyką obiektu. Dostępne w ofercie Awilux Polska okna SCHÜCO LivIng wyposażone zostały między innymi w grafitowy oraz karmelowy rdzeń profilu, który jest odpowiedzią na estetyczne potrzeby użytkowników.

 

Profile SCHÜCO LivIng dostępne są pełnej palecie kolorystycznej SCHÜCO wraz z kolorami AutomotiveFinish, dzięki czemu możliwe jest dobranie odpowiedniego okna do wyglądu elewacji. Połączenie indywidualnie dobranej barwy z profilem i w klasycznej formie skrzydła to sposób na uzyskanie niepowtarzalnego efektu wizualnego.

 

System SCHÜCO LivImg, na którym oparte są okna Awilux Polska to zaawansowane technologicznie rozwiązanie o bardzo wysokich walorach estetycznych. Optymalne właściwości izolacyjne oraz komplet zabezpieczeń sprawiają, że rozwiązanie spełnia wymogi nawet najbardziej wymagających użytkowników.

 

Przykładowa wycena:

Producent: Awilux Polska
Okno: Schueco LivING MD
Kolor: Winchester
Profil: Schueco LivIng MD Classic
Okucie: Top Select
Wymiar: 1200*750mm
Cena: 840 zł netto