Newsletter

Login FormCzytaj także -

Aktualne wydanie

Okladka SS-12-2017

20170725-edgetech-banner-160x600-polonaisEDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK

EDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

baner-2-krzywe

baner konferencja 12 2017

 

Wydanie Specjalne

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

FF18 750x150px PL NEUGIERIG

 

 budma750x200

  swiat szkla 750x100 2

 

lisec SS FastLAne

 

Ankieta

Czy montują Państwo lustra u klienta za pomocą kleju silikonowego?
 
Czy uważają Państwo, że klej do luster LAKMA jest lepszy od innych klejów dostępnych na rynku?
 
Czy stosują Państwo klej do luster firmy LAKMA?
 
Mieszkanie przyjazne dla seniora
Data dodania: 23.11.16

W związku ze zwiększaniem się udziału ludzi starszych w społeczeństwie polskim coraz większe zainteresowanie zyskują technologie poprawiające standard zamieszkania. Okna Schüco PVC zapewniają pełny komfort obsługi i oszczędność energii cieplnej, co pokazuje przykład osiedla apartamentowego w Niemczech.
Zauważalnym na przestrzeni ostatnich lat trendem jest migracja osób w wieku emerytalnym do miast, gdzie mogą mieszkać bliżej rodziny.

 

 

20161166schueco rezydencja kempen schueco 01

Kompleks mieszkaniowy zaprojektowany  z myślą o seniorach Fot. Schüco

 

Dlatego mieszkania na niższych kondygnacjach, w budynkach z dostępem do ułatwień takich jak windy dla wózków czy podjazdy cieszą się obecnie bardzo dużym zainteresowaniem. Odpowiednio dobrane okna i drzwi mogą również znacząco poprawić komfort zamieszkania dzięki szerokiemu dostępowi do światła dziennego i doskonałej ochronie cieplnej, czego dowodzi ciekawy przykład kompleksu mieszkaniowego Wiesenstrasse w niemieckim mieście Kempen, zaprojektowanego specjalnie z myślą o mieszkańcach w starszym wieku.

 


Osiedle bez barier
Na pierwszy rzut oka budynki o dopasowanej do lokalnej zabudowy, klinkierowej elewacji wyglądają bardzo tradycyjnie, jednak w rzeczywistości zapewniają wachlarz nowoczesnych udogodnień zaprojektowanych z myślą o starszych osobach. Wysokie na trzy i pół piętra obiekty zostały zlokalizowane w niewielkiej odległości od centrum miasta i oferują 30 mieszkań na wynajem, o metrażu od 47 do 90 m2. Dwa największe apartamenty zajmują powierzchnię dwóch najwyższych kondygnacji.

 

Na parterze można znaleźć udogodnienia zapewniające całodobowe bezpieczeństwo seniorów, w postaci konsjerża i monitoringu. Dostęp na wyższe piętra jest możliwy przez klatkę schodową lub windy pozwalające na transport wózka. Każdy z mieszkańców ma dostęp do miejsc parkingowych, z których połowa jest zadaszona. Mieszkania zostały ponadto wyposażone w balkony lub przestronne tarasy, gdzie ze świeżego powietrza korzystają rezydenci nie mogący opuszczać mieszkania ze względów zdrowotnych. Doskonałe doświetlenie pomieszczeń gwarantują duże, energooszczędne okna PVC-U z oferty Schüco.

 

 20161166schueco rezydencja kempen schueco 02

Duże okna Schüco Corona SI 82 zapewniają maksymalny dopływ światła do pomieszczeń Fot. Schüco

 


Zdrowy mikroklimat i oszczędność
Stworzenie zdrowego i bezpiecznego środowiska dla osób starszych wymaga rozwiązań zapewniających nie tylko komfortowy, ciepły mikroklimat bez przeciągów, lecz także dostęp do czystego powietrza. Higiena dróg oddechowych i komfort cieplny ma kluczowe znaczenie zwłaszcza w przypadku osób z chorobami dróg oddechowych czy alergiami.

 

Budynek został zrealizowany w zgodzie z niemieckim rozporządzeniem o oszczędzaniu energii w budynkach EnEV 2009 i charakteryzuje się wysoką efektywnością energetyczną, uzyskaną dzięki kombinacji nowoczesnych systemów okiennych i efektywnych rozwiązań grzewczych w postaci ciepła sieciowego oraz ogrzewania podłogowego. Energooszczędne okna Schüco Corona SI 82 z sześcioma komorami powietrznymi zostały wyposażone w potrójny pakiet szybowy. W celu zapewnienia higienicznego mikroklimatu i oszczędności energii stolarkę okienną zintegrowano z modułem wymiany powietrza z odzyskiem ciepła Schüco VentoTherm. Gdy okno jest w pozycji zamkniętej, sensoryczne rozwiązanie automatycznie reaguje na wilgotność w pomieszczeniu, zapewniając wymianę powietrza dostosowaną do aktualnych potrzeb.

 

 20161166schueco ventotherm

System wymiany powietrza Schüco VentoTherm został wyposażony w funkcje odzysku ciepła i filtracji, dlatego kreuje zdrowy mikroklimat pomieszczeń przez cały rok Fot. Schüco

 

 

Zużyte powietrze z pomieszczenia przechodzi przez wymiennik ciepła, gdzie pozostawia energię cieplną. W tym samym czasie powietrze pobierane z zewnątrz jest filtrowane, a następnie ogrzewane ciepłem z wymiennika. Czystość powietrza zapewnia filtr w klasie F7 zgodnie z normą PN-EN 779:2012, dlatego system Schüco VentoTherm może być z powodzeniem stosowany również w domach opieki czy szpitalach.

 


Więcej informacji o produktach firmy Schüco znajdą Państwo na stronie: www.schueco.pl

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik