Czytaj także -

Aktualne wydanie

SS-09-2018-okladka

20180813-BANNER-160X600-V1-PL-GLASSTECEDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK

EDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

konferencja 12 kwietnia 2018 1a

baner-2-krzywe

baner konferencja 12 2017

 

Wydanie Specjalne

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 RODO

 

25575923 

  

480x100px RFT18 engl

 

abs banner 480x120 English

 

glass2018 480x120  

 lisec SS FastLAne

 

20180817doe12 baner-480-100

 

 

 

Mieszkanie przyjazne dla seniora
Data dodania: 23.11.16

W związku ze zwiększaniem się udziału ludzi starszych w społeczeństwie polskim coraz większe zainteresowanie zyskują technologie poprawiające standard zamieszkania. Okna Schüco PVC zapewniają pełny komfort obsługi i oszczędność energii cieplnej, co pokazuje przykład osiedla apartamentowego w Niemczech.
Zauważalnym na przestrzeni ostatnich lat trendem jest migracja osób w wieku emerytalnym do miast, gdzie mogą mieszkać bliżej rodziny.

 

 

20161166schueco rezydencja kempen schueco 01

Kompleks mieszkaniowy zaprojektowany  z myślą o seniorach Fot. Schüco

 

Dlatego mieszkania na niższych kondygnacjach, w budynkach z dostępem do ułatwień takich jak windy dla wózków czy podjazdy cieszą się obecnie bardzo dużym zainteresowaniem. Odpowiednio dobrane okna i drzwi mogą również znacząco poprawić komfort zamieszkania dzięki szerokiemu dostępowi do światła dziennego i doskonałej ochronie cieplnej, czego dowodzi ciekawy przykład kompleksu mieszkaniowego Wiesenstrasse w niemieckim mieście Kempen, zaprojektowanego specjalnie z myślą o mieszkańcach w starszym wieku.

 


Osiedle bez barier
Na pierwszy rzut oka budynki o dopasowanej do lokalnej zabudowy, klinkierowej elewacji wyglądają bardzo tradycyjnie, jednak w rzeczywistości zapewniają wachlarz nowoczesnych udogodnień zaprojektowanych z myślą o starszych osobach. Wysokie na trzy i pół piętra obiekty zostały zlokalizowane w niewielkiej odległości od centrum miasta i oferują 30 mieszkań na wynajem, o metrażu od 47 do 90 m2. Dwa największe apartamenty zajmują powierzchnię dwóch najwyższych kondygnacji.

 

Na parterze można znaleźć udogodnienia zapewniające całodobowe bezpieczeństwo seniorów, w postaci konsjerża i monitoringu. Dostęp na wyższe piętra jest możliwy przez klatkę schodową lub windy pozwalające na transport wózka. Każdy z mieszkańców ma dostęp do miejsc parkingowych, z których połowa jest zadaszona. Mieszkania zostały ponadto wyposażone w balkony lub przestronne tarasy, gdzie ze świeżego powietrza korzystają rezydenci nie mogący opuszczać mieszkania ze względów zdrowotnych. Doskonałe doświetlenie pomieszczeń gwarantują duże, energooszczędne okna PVC-U z oferty Schüco.

 

 20161166schueco rezydencja kempen schueco 02

Duże okna Schüco Corona SI 82 zapewniają maksymalny dopływ światła do pomieszczeń Fot. Schüco

 


Zdrowy mikroklimat i oszczędność
Stworzenie zdrowego i bezpiecznego środowiska dla osób starszych wymaga rozwiązań zapewniających nie tylko komfortowy, ciepły mikroklimat bez przeciągów, lecz także dostęp do czystego powietrza. Higiena dróg oddechowych i komfort cieplny ma kluczowe znaczenie zwłaszcza w przypadku osób z chorobami dróg oddechowych czy alergiami.

 

Budynek został zrealizowany w zgodzie z niemieckim rozporządzeniem o oszczędzaniu energii w budynkach EnEV 2009 i charakteryzuje się wysoką efektywnością energetyczną, uzyskaną dzięki kombinacji nowoczesnych systemów okiennych i efektywnych rozwiązań grzewczych w postaci ciepła sieciowego oraz ogrzewania podłogowego. Energooszczędne okna Schüco Corona SI 82 z sześcioma komorami powietrznymi zostały wyposażone w potrójny pakiet szybowy. W celu zapewnienia higienicznego mikroklimatu i oszczędności energii stolarkę okienną zintegrowano z modułem wymiany powietrza z odzyskiem ciepła Schüco VentoTherm. Gdy okno jest w pozycji zamkniętej, sensoryczne rozwiązanie automatycznie reaguje na wilgotność w pomieszczeniu, zapewniając wymianę powietrza dostosowaną do aktualnych potrzeb.

 

 20161166schueco ventotherm

System wymiany powietrza Schüco VentoTherm został wyposażony w funkcje odzysku ciepła i filtracji, dlatego kreuje zdrowy mikroklimat pomieszczeń przez cały rok Fot. Schüco

 

 

Zużyte powietrze z pomieszczenia przechodzi przez wymiennik ciepła, gdzie pozostawia energię cieplną. W tym samym czasie powietrze pobierane z zewnątrz jest filtrowane, a następnie ogrzewane ciepłem z wymiennika. Czystość powietrza zapewnia filtr w klasie F7 zgodnie z normą PN-EN 779:2012, dlatego system Schüco VentoTherm może być z powodzeniem stosowany również w domach opieki czy szpitalach.

 


Więcej informacji o produktach firmy Schüco znajdą Państwo na stronie: www.schueco.pl

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik