Newsletter

Login FormAktualne wydanie

Okladka SS-12-2017

20170725-edgetech-banner-160x600-polonaisEDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK

EDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

baner-2-krzywe

baner konferencja 12 2017

 

Wydanie Specjalne

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

FF18 750x150px PL NEUGIERIG

 

 budma750x200

  swiat szkla 750x100 2

 

lisec SS FastLAne

 

Ankieta

Czy montują Państwo lustra u klienta za pomocą kleju silikonowego?
 
Czy uważają Państwo, że klej do luster LAKMA jest lepszy od innych klejów dostępnych na rynku?
 
Czy stosują Państwo klej do luster firmy LAKMA?
 
Innowacje BOTTERO – Glasstec 2016
Data dodania: 02.12.16

1. Opatentowane rozwiązania dla cięcia szkła laminowanego. Bottero LAMINLINEA 548 LAM
Bottero Group ogłosiło nowe patenty w rozwiązaniu cięcia szkła laminowanego. Cięcie szkła odbywa się jednocześnie z góry i od dołu, a wykonane jest przez dwie niezależne głowice tnące, o prędkości max cięcia do 140 m/min (takie same wartości dla opcji szlifowania miękkich powłok przy pomocy tarczy).

 

20161177bottero 1 

 

Innowacje w nowym stole Bottero dotyczą: 1. Nowy typ grzałki na podczerwień o długości zaledwie 300 mm zapewnia szybsze i bardziej ukierunkowane na grzanie jedynie folii. Nowa opatentowana technologia gwarantuje idealny efekt grzania, z większą wydajnością niż dotąd. Nie można tutaj pominąć faktu 10-krotnie wyższych kosztów wymiany poprzedniej wersji grzałki. [PATENT]

 

 

2. Nowy system łamania przeciętego szkła rolkami przy głowicach oparty jest na zacisku z obu stron wzdłużnych poduszek powietrznych, co powoduje jednostajnie rozłożone siły docisku, a zatem idealną linię pękania szkła. System rozciągania przeciętych formatek wspomagany jest ostrzem, które finalnie docina rozgrzaną folię, skracając cykl roboczy stołu. Margines w trybie automatycznym cięcia i łamania to 20 -150 mm. Minimalne cięcie z automatycznym rozdzielaniem wynosi 150 mm, o długości max 6100 mm.


3. Obracanie i pozycjonowanie szkła w trybie automatycznym to kolejny PATENT Bottero. Za głowicami tnącymi, zamocowana jest specjalna ruchoma ssawka obustronnie trzymająca taflę szkła, do automatycznego obrotu trawersu po przecięciu i automatycznego trzymania wymiaru po TYLKO jednokrotnym pozycjonowaniu tafli jumbo na początku cyklu. Cięcie po przekątnej również następuje w cyklu automatycznym.


4. Max automatyczne pozycjonowanie do cięcia wynosi 3210 mm - wspomniany już [PATENT]
Transport szkła pasami do kolejnego etapu obróbki odbywa się w cyklu automatycznym – minimalna formatka o wymiarach 300 x 300 mm. Opatentowany system pozycjonowania szkła bez problemu radzi sobie z długimi a wąskimi paskami. Wszystkie powyżej opisane elementy stołu zapewniają szybkie i bezbłędne wykonanie planu rozkroju w trybie automatycznym, osiągając wynik obróbki ponad 4 tafli jumbo na godzinę.


2. PRATICA PLUS Nowe centrum obróbki CNC 3- lub 4-osiowe, zaprojektowane jest dla wygody obsługi. Dopracowana wersja poprzedniej maszyny zwraca uwagę głównie konstrukcją wrzeciona, z wielopoziomowymi zabezpieczeniami przed korozją wody i precyzyjnym prowadzeniem napędu każdej osi maszyny. Przejrzysty i łatwy w obsłudze system kontroli CNC wspomaga pracę operatora przy szybkim procesie obróbki szkła. Zintegrowane oprogramowanie typu TechnoHuman opracowane jest przez informatyków Bottero by wspierać pracę człowieka przy maszynie: szybkie opanowanie funkcji i wgląd w każdej chwili w status obróbki za pomocą prostych wskazówek programu. Maszyna posiada wiele opcji, dla indywidualnego konfigurowania wersji maszyny. W przypadku wykonywania dużych serii formatek istnieje możliwość zautomatyzowania pozycjonowania formatki w maszynie, również w formie taśmowego łączenia wielu maszyn w linię obróbczą.


3. TITAN 220N Szlifierki dwukrawędziowe zawsze stanowiły o wysokiej pozycji Bottero wśród producentów maszyn przemysłu szklarskiego. Innowacyjnym rozwiązaniem w konstrukcji szlifierek dwukrawędziowych do płaskiego profilu z załomami pokazanym w tym roku na targach Glasstec, jest wrzeciono diamentowe na pierwszej pozycji – z tarczą obwodową turbo, do zgrubnego zdzierania szkła. Kolejne tarcze garnkowe zajmują się idealnym wygładzaniem ustalonej już powierzchni, co przedłuża ich życie, a także wpływa korzystnie na czas obróbki poprzez zwiększenie prędkości przesuwu szkła. Końcowy efekt stanowi produkt o idealnej jakości wykończenia krawędzi, przy zwiększonej znacznie wydajności produkcyjnej linii szlifującej.


4. VICTRALUX 111F Nasza nowość w sprawdzonym temacie profesjonalnych szlifierek pionowych Bottero do profilu płaskiego o idealnej przejrzystości. Nowa wersja maszyny posiada dodatkową pozycję tarczy diamentowej do krawędzi oraz dwie tarcze gumowe z tlenkiem ceru, bez systemu polerowania tlenkiem ceru w maszynie. Takie rozwiązanie gwarantuje doskonałą jakość wykończenia, bez użycia erozyjnego systemu płynnego roztworu tlenku ceru. Konstrukcja wrzecion diamentowych wykorzystuje już sprawdzone rozwiązania połączenia podstawy tarczy z wałem wrzeciona za pośrednictwem plastikowego sprzęgła, niwelującego ewentualne wibracje. Napęd obu traków -przedniego i tylnego jest rozdzielony i zsynchronizowany, co zapewnia jednostajny transport szkła w trakcie obróbki, a także zapobiega konieczności wymiany pryzmatycznych zębatek, używanych w poprzednich wersach szlifierek. Maszyna zaprojektowana jest do pracy wydajnej, 24-godzinnej, z przerwą jedynie na regenerację sił dla operatora ;-)