Czytaj także -

Aktualne wydanie

2019 02 ss okladka

edgetech 20190225-V1B-BANNER-160x600-PL-Mir-SteklaEDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK

EDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 RODO

heroal 2018 Banner C50VSZ 750x150 PL mit-Rahmen1

 

banner konferencja 04 2019  

  

 lisec SS FastLAne

 

 Mir stekla 2019 480x105 stat eng 

 

 

 

Super Spacer® otrzymuje nagrodę niemieckiego Instytutu Budownictwa Pasywnego
Data dodania: 30.01.17

Komponenty budownictwa pasywnego oznaczają budownictwo zrównoważone i efektywne energetycznie

 

Monachium, 18 stycznia 2017 r. Dr.-Ing. Benjamin Krick, kierownik Grupy Roboczej Certyfikacji Komponentów przy Instytucie Budownictwa Pasywnego w Darmstadt (Passivhaus Institut Darmstadt) przekazał firmie Edgetech Europe GmbH na targach Bau 2017 w Monachium nagrodę Component Awards dla elastycznych systemów ramek dystansowych Super Spacer® na bazie tworzywa piankowego.

 

 

 20170122EDG Award Passivhaus BAU 2017 print

Dr.-Ing. Benjamin Krick z Instytutu Budownictwa Pasywnego z Dyrektorem Zarządzającym Joachimem Stoss i Prokurentem Johannesem von Wenserski z firmy Edgetech Europe GmbH podczas przyznania wyróżnienia Component Award.

 

Dyrektor zarządzający firmy Edgetech, Joachim Stoss, osobiście podziękował za to wyróżnienie: „Instytut Budownictwa Pasywnego jako niezależna instytucja daje inwestorom, architektom i projektantom orientację we wszystkich kwestiach wokół zagadnień związanych z budownictwem zrównoważonym i efektywnym pod względem zużycia energii.

 

Dlatego cieszymy się bardzo, że po nadaniu w ubiegłm roku Certyfikatu Budownictwa Pasywnego naszym ciepłym ramkom dystansowym Super Spacer, możemy trzymać dziś w rękach znak atestu komponentów”.

 

Instytut Budownictwa Pasywnego sprawdza i certyfikuje produkty pod względem ich kwalifikacji do zastosowania w budownictwie pasywnym. Aktualnie w bazie danych komponentów znajduje się ponad 870 certyfikowanych produktów.

 

Przy tym Instytut Budownictwa Pasywnego ujawnia również sprawdzone parametry termiczne, które umożliwiają prognozowanie przyszłego bilansu energetycznego obiektu budowlanego.

 

Wszystkie trzy certyfikowane ramki dystansowe Super Spacer® przekraczają wymagane minimum właściwego oporu cieplnego izolacji krawędziowej i tym samym są certyfikowane dla klimatu arktycznego jak również dla każdej strefy klimatycznej o łagodniejszych wymogach. Ciepła ramka Super Spacer® Premium swoim oporem cieplnym izolacji krawędziowej o wartości 6,11 m K/W została zakwalifikowana do najwyższej klasy efektywności phA+.

 

Produkt ten osiągnął również najlepsze wartości dla współczynnika przenikania ciepła ψ sięgające do 0,028 [W/mK]. Certyfikowane zostały także Super Spacer® TriSealTM / T-SpacerTM Premium i Super Spacer® TriSealTM / T-SpacerTM Premium Plus.

 

„Komponenty powinny spełniać wysokie wymagania pod względem efektywności energetycznej, zanim mogą być oznakowane Certyfikatem Budownictwa Pasywnego. Posiadając skuteczną certyfikację inwestor ma wtedy jednak pewność, że produkty te mają znaczący wkład w oszczędność energii, poprawę komfortu, a zwłaszcza w ochronę klimatu”, podkreślił pan Krick. Od 28 lat firma Edgetech koncentruje się na rozwoju działań związanych z tematem efektywności energetycznej.

 

Zalicza się ona do pionierów technologii ciepłej ramki i tym samym dla zrównoważonych produktów w architekturze. „Wprowadzając w roku 1989, jako pierwszy producent na świecie, elastyczne systemy ramek dystansowych na bazie tworzywa piankowego, temat wydajności energetycznej był wtedy w najlepszym przypadku tematem ubocznym”, uzupełnia Johannes von Wenserski, prokurent firmy Edgetech Europe GmbH w Heinsberg.

 

Dzisiaj dostarczanych jest rocznie około 300 milionów metrów do ponad 90 państw świata o różnych strefach klimatycznych, od klimatu arktycznego do tropikalnego.

--------------------------

Elastyczne systemy piankowych ramek dystansowych Super Spacer® firmy Edgetech są energooszczędnym rozwiązaniem w ramach technologii Ciepłej Ramki, stosowanym w oknach z szybami termoizolacyjnymi. Systemy te w znacznej mierze redukują straty energii na zewnątrz, zapobiegają znacząco procesowi kondensacji, a ponadto przyczyniają się do wydłużenia żywotności okien.

Edgetech Europe GmbH z siedzibą w Heinsberg jest w 100% spółką zależną grupy Quanex Building Products Corporation, zlokalizowanej w Houston w stanie Teksas, wiodącego na świecie producenta energooszczędnych systemów profili okiennych i drzwiowych, elastycznych ramek dystansowych dla szyb termoizolacyjnych, uszczelnień do modułów solarnych, drewnianych podłóg, profili sufitowych oraz krat okiennych i drzwiowych. Pod względem obrotów Edgetech/Quanex jest największym producentem ramek dystansowych na świecie. Edgetech Europe GmbH jest spółką handlową, zajmującą się dystrybucją na kontynencie europejskim, a także jednym z trzech globalnych zakładów produkcyjnych Edgetech, zatrudniającym łącznie 450 i wyposażonym w 16 linii wytłaczarek. Więcej informacji o systemach ramek dystansowych Super Spacer® i technologii Ciepłej Ramki firmy Edgetech można znaleźć na stronie www.superspacer.com.

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik