Czytaj także -

Aktualne wydanie

SS-09-2018-okladka

20180813-BANNER-160X600-V1-PL-GLASSTECEDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK

EDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

konferencja 12 kwietnia 2018 1a

baner-2-krzywe

baner konferencja 12 2017

 

Wydanie Specjalne

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 RODO

 

25575923 

  

480x100px RFT18 engl

 

abs banner 480x120 English

 

glass2018 480x120  

 lisec SS FastLAne

 

20180817doe12 baner-480-100

 

 

 

BRABANK – prestiż i spokój w centrum Gdańska
Data dodania: 06.02.17

20170133schoeck brabank 1Śniadanie na tarasie z widokiem na spokojnie kołyszące się na rzece łodzie – chyba większość z nas marzy o takich porankach. Wybierając mieszkanie, bardzo ważna – o ile nie najważniejsza – jest właściwa lokalizacja. Jedni cenią sobie spokój, inni chcą być w centrum wydarzeń kulturalnych, a jeszcze innym zależy na bliskim sąsiedztwie szkół i całej infrastruktury miasta. Najlepsze miejsce do zamieszkania to takie, które łączy wszystkie te cechy tak, jak w przypadku inwestycji BRABANK w Gdańsku.

Śniadanie na tarasie z widokiem na spokojnie kołyszące się na rzece łodzie – chyba większość z nas marzy o takich porankach. Wybierając mieszkanie, bardzo ważna – o ile nie najważniejsza – jest właściwa lokalizacja. Jedni cenią sobie spokój, inni chcą być w centrum wydarzeń kulturalnych, a jeszcze innym zależy na bliskim sąsiedztwie szkół i całej infrastruktury miasta. Najlepsze miejsce do zamieszkania to takie, które łączy wszystkie te cechy tak, jak w przypadku inwestycji BRABANK w Gdańsku.

 

20170133schoeck brabank 1

Osiedle BRABANK, Fot: Invest Komfort S.A.

 

Apartamenty BRABANK to zespół budynków mieszkalno-usługowych zlokalizowanych w części dawnego Gdańska zwanej właśnie Brabankiem, który niegdyś był terenem przemysłowym. Głównym inwestorem oraz wykonawcą była firma Invest Komfort, a projekt stworzony został przez Jacka Droszcza i Bazylego Domstę ze Studia Architektonicznego Kwadrat.

 

20170133schoeck brabank 2

Osiedle BRABANK, Fot: Invest Komfort S.A.

 

Wyzwaniem dla projektantów było stworzenie budynku, który wkomponowałby się w zabytkową część miasta i nawiązywał do okolicznych kamienic. W efekcie postawiono na naturalne materiały, takie jak blacha miedziana, drewno oraz cegła klinkierowa.

 

20170133schoeck brabank 6

Osiedle BRABANK, Fot: Invest Komfort S.A.


Każdy z trzech budynków składa się z części handlowo-usługowej, znajdującej się na parterze oraz części mieszkalnej zajmującej kolejne poziomy. W ofercie znajdziemy niewielkie mieszkania o powierzchni poniżej 50m2, idealne dla singla lub małej rodziny, a także luksusowe, ponad 100-metrowe apartamenty doskonałe dla osób ceniących przestrzeń.

 

20170133schoeck brabank 7

 

Osiedle BRABANK, Fot: Invest Komfort S.A.

 

Penthousy na ostatnich piętrach posiadają powiększone tarasy oraz przestronne salony o wysokości dwóch kondygnacji. W apartamentach zastosowano podział na strefę dzienną i prywatną – przeznaczoną jedynie dla domowników, w której znajdują się sypialnie i łazienki. Wszystkie mieszkania zagwarantowane mają miejsce parkingowe w hali garażowej znajdującej się w podziemiach inwestycji.

 

20170133schoeck brabank 17

Osiedle BRABANK, Fot: Invest Komfort S.A.


Ciekawym rozwiązaniem jest umieszczenie tarasu pomiędzy częścią mieszkalną a lokalami usługowo-handlowymi. Stanowi on wspólną strefę wypoczynkową dla wszystkich lokatorów, a jednocześnie oddziela mieszkania od części usługowej.

 

20170133schoeck Isokorb k

Schöck Isokorb K, Fot. Schöck

 

Zacisze w centrum miasta

Budynki zlokalizowane są bezpośrednio nad Motławą, a dzięki ogromnym przeszkleniom możemy obserwować jachty cumujące przy nabrzeżu.  Po ciężkim dniu w pracy mieszkańcy mogą zrelaksować się na tarasie, napawając oczy malowniczymi widokami lub udać się na długi wieczorny spacer promenadą ciągnącą się wzdłuż rzeki, podziwiając rozświetloną starówkę, która znajduje się w pobliżu inwestycji. Taka lokalizacja sprawia, że zawsze jesteśmy w centrum najważniejszych wydarzeń kulturalnych oraz pulsującego życiem miasta.

 

20170133schoeck tronsole f

 

 

Schöck Tronsole F, Fot. Schöck

 

W kilka minut możemy znaleźć się w naszej ulubionej restauracji, oddać się gorączce sobotniej nocy w najmodniejszych klubach lub wziąć udział w wernisażu w jednej z gdańskich galerii. Nieopodal obiektu znajdują się placówki oświatowe, co jest dużym ułatwieniem dla rodzin z dziećmi. W wolnym czasie mieszkańcy mogą wybrać się na siłownię bądź do kosmetyczki, a także wypić aromatyczną kawę w kawiarni z widokiem na rzekę - i to wszystko po przebyciu zaledwie kilku kroków od naszego mieszkania.

 

20170133schoeck tronsole z

Schöck Tronsole Z, Fot. Schöck

 

Taras dopasowany na miarę

Doskonała lokalizacja osiedla BRABANK zapewnia zapierające dech w piersiach widoki. Pełniejsze wykorzystanie tych atutów umożliwiają rozległe tarasy oraz balkony. Niestety, takie konstrukcje zwiększają ryzyko powstania mostków termicznych, które tworzą się między innymi w miejscu łączenia płyt balkonowych z wieńcem, gdzie dochodzi do przerwania ciągłości izolacji. Powoduje to znaczną utratę ciepła, a w efekcie doprowadza do powstawania wilgoci, pleśni oraz grzybów, a wiec wpływa również negatywnie na nasze zdrowie.

 

20170133schoeck tronsole  t

 

Schöck Tronsole T, Fot. Schöck

 

Aby tego uniknąć, podczas budowy osiedla BRABANK zastosowano łączniki termoizolacyjne Schöck Isokorb. Łączniki te przenoszą obciążenia z płyty balkonowej na konstrukcję budynku oraz umożliwiają oddzielenie ciepłych i zimnych elementów obiektu. Dodatkowo pozwalają zmniejszyć grubość płyt balkonowych i pozostawiają wiele swobody podczas kreowania bryły budynku. Podczas prac przy inwestycji BRABANK łącznie wykorzystano 191 sztuk łączników termoizolacyjnych Schöck Isokorb, dzięki którym możliwe było stworzenie dużych balkonów oraz tarasów bez obawy przed utratą ciepła w mieszkaniach.

 

Relaks w cichym mieszkaniu

Podczas projektowania budynku wielorodzinnego ważne jest zapewnienie ciszy i spokoju wszystkim jego mieszkańcom. Hałasy, które wkradają się do naszego mieszkania z klatki schodowej bywają niezwykle irytujące i mogą bardzo obniżyć komfort mieszkania. Chcąc zapobiec takim sytuacjom, zastosowano 352 sztuki izolacji Schöck Tronsole. System składa się z sześciu gotowych do montażu produktów. Mocuje się je bezpośrednio do schodów, eliminując tym samym ewentualne błędy montażowe oraz mostki akustyczne. Elementy Schöck Tronsole skutecznie izolują akustycznie schody prefabrykowane i monolityczne, schody proste i zabiegowe oraz spoczniki stosowane na klatkach schodowych w budynkach wielorodzinnych.

 

Osiedle BRABANK to doskonałe miejsce dla osób ceniących spokój i ciszę, a jednocześnie pragnących zamieszkać w pobliżu centrum miasta. Wspaniały widok na rzekę Motławę pozwala cieszyć się niezapomnianymi widokami przez cały rok, a atrakcyjna lokalizacja w sąsiedztwie gdańskiej starówki zapewnia dostęp do wszelkich atrakcji oraz infrastruktury miasta. Ponadto wykorzystanie podczas budowy wysokiej jakości rozwiązań oraz nowoczesna bryła budynków sprawiają, że BRABANK stanowi idealną propozycję nawet dla najbardziej wymagających klientów.

 

 

 

 

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik