Czytaj także -

Aktualne wydanie

SS-09-2018-okladka

20180813-BANNER-160X600-V1-PL-GLASSTECEDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK

EDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

konferencja 12 kwietnia 2018 1a

baner-2-krzywe

baner konferencja 12 2017

 

Wydanie Specjalne

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 RODO

 

25575923 

  

480x100px RFT18 engl

 

abs banner 480x120 English

 

glass2018 480x120  

 lisec SS FastLAne

 

20180817doe12 baner-480-100

 

 

 

ALBATROSS TOWERS – z widokiem na morze
Data dodania: 18.02.17

Jakie elementy składają się na mieszkanie idealne? Są to miedzy innymi odpowiedni dla potrzeb mieszkańców metraż, dogodna lokalizacja, zastosowanie najwyższej jakości energooszczędnych rozwiązań oraz stuprocentowe bezpieczeństwo. Przykładem takiej inwestycji jest niewątpliwie ALBATROSS TOWERS, inteligentne osiedle zlokalizowane na gdańskim Przymorzu.

 

 

 20170217schoeckrobyg development albatross towers 3

Osiedle ALBATROSS TOWERS,  Fot. ROBYG Development

 


ALBATROSS TOWERS to zespół pięciu 17-piętrowych wież, z których roztacza się niesamowity widok wprost na Zatokę Gdańską. Osiedle mieści się w samym sercu Przymorza, które znajduje się na granicy tętniącego życiem centrum miasta, jak i spokojnych plaż.

 

Jest to idealne miejsce dla osób ceniących równowagę. Doskonała lokalizacja w połączeniu z inteligentnymi rozwiązaniami to sposób na stworzenie funkcjonalnego osiedla, które powstało we współpracy ROBYG Development, Pomorskiego Biura Projektów GEL oraz firmy Schleifer & Milczanowski Architekci.

 

 

20170217schoeckrobyg development albatross towers 4

 Osiedle ALBATROSS TOWERS,  Fot. ROBYG Development


Od ludzi dla ludzi
Osiedle jest przykładem architektury utylitarnej. Głównym założeniem projektantów było stworzenie budynków, które w najlepszy możliwy sposób będą służyć ich mieszkańcom. Wysoka funkcjonalność obiektu oraz nienaganny design sprawiły, że ALBATROSS TOWERS znalazł się na mapie najbardziej pożądanych gdańskich nieruchomości. Szeroki dostęp do otaczającej infrastruktury oraz bliska odległość do morza czyni inwestycję atrakcyjną dla osób w każdym wieku.

 


ALBATROSS TOWERS wyróżnia dbałość o każdy szczegół. W budynkach przewidziano szerokie spektrum mieszkań o różnych metrażach dopasowanych do potrzeb mieszkańców – od kawalerek aż do przestrzennych 5-pokojowych apartamentów z dużymi balkonami z widokiem na morze. W każdym z budynków znajduje się lobby z portierem oraz szybkie, cichobieżne windy i szerokie hole wejściowe. Mieszkańcy mogą korzystać z oferty lokali zlokalizowanych na parterach, w tym restauracji, czy banków. Całe osiedle jest monitorowane.


Oszczędność dla mieszkańców na każdym kroku
ALBATROSS TOWERS powstał w oparciu o nowoczesną technologię ROBYG SMART HOUSE. Rozwiązanie to wyznacza zupełnie nowy standard na rynku nieruchomości, tworząc przyjazne mieszkańcom, inteligentne mieszkania.

 

Dzięki technologii SMART HOUSE możliwe jest zdalne sterowanie małym i dużym AGD, oświetleniem, urządzeniami elektrycznymi oraz systemem bezpieczeństwa. Korzystanie z uroków inteligentnych mieszkań wpływa nie tylko na wygodę, ale również na koszty utrzymania, ponieważ ta nowoczesna technologia pozwala na zminimalizowanie bieżących rachunków nawet do 30%.

 

Ponadto na dachach budynków zostały umieszczone panele fotowoltaiczne bilansujące koszt energii oświetlenia we wspólnych częściach obiektów, które wyposażone są w instalacje światłowodowe oraz ekologiczne oświetlenie LED.

 

 

20170217schoeckrobyg development albatross towers

Do wykonania izolacji termicznej balkonów użyto łączników termoizolacyjnych Schoeck Isokorb K., Fot. ROBYG Development

 


Ciepło przez cały rok
Rozprzestrzeniający się widok na Zatokę Gdańską to niebywały atut mieszkania w ALBATROSS TOWERS. Projektanci osiedla wykorzystali dogodną lokalizację i zadbali o stworzenie dużej ilości balkonów oraz logii. By zadbać o komfort życia mieszkańców, twórcy ALBATROSS TOWERS zdecydowali się na użycie łączników termoizolacyjnych Schöck Isokorb.

 

W miejscu łączenia płyt balkonowych z wieńcem powstają mostki termiczne, które są przyczyną zwiększonej utraty ciepła. Jest to również miejsce, w którym dochodzi do przerwania ciągłości izolacji termicznej, co może powodować powstawanie grzybów, pleśni oraz wilgoci. Do wykonania termoizolacji balkonów w pierwszym oraz piątym budynku ALBATROSS TOWERS wykorzystano łącznie 1595 sztuk łącznika Schöck Isokorb typu K.

 

Jest on dedykowany do oddzielania balkonów wspornikowych od konstrukcji budynku w połączeniach żelbet-żelbet o grubości 80mm. Isokorb K z modułem HTE, czyli łożyskiem oporowym z bardzo wytrzymałego betonu zbrojonego mikrowłóknami stalowymi, jest nośnym elementem izolacji cieplnej dla balkonów wspornikowych.

 

 20170217schoeck isokorb k

Łącznik termoizolacyjny Schoeck Isokorb typu K., Fot. Schöck

 

 

Ten element konstrukcji przenosi momenty zginające i siły poprzeczne. Łączniki te przenoszą obciążenia z płyty balkonowej na konstrukcję budynku oraz umożliwiają oddzielenie ciepłych i zimnych elementów obiektu. Użycie łączników termoizolacyjnych Schöck Isokorb, dzięki którym możliwe było stworzenie komfortowych i dobrze zaizolowanych balkonów oraz logii, pozwoli mieszkańcom ALBATROSS TOWERS korzystać z uroku niepowtarzalnych widoków, a także pozytywnie wpłynie na podniesienie jakości mieszkań.


ALBATROSS TOWERS to niewątpliwie jedno z najciekawszych nowopowstałych gdańskich osiedli. Wysoki standard wykonania w połączeniu z wykorzystaniem nowoczesnych technologii oraz niezawodnych rozwiązań najlepszych dostawców, w tym firmy Schöck to przepis na stworzenie mieszkań idealnych.

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik