Aktualne wydanie

ss 2018 12 okladka

20181120-V3B-BANNER-160x600-PL-BUDMAEDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK

EDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 konferencja 2018 banner

konferencja 12 kwietnia 2018 1a

baner-2-krzywe

baner konferencja 12 2017

 

Wydanie Specjalne

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 RODO

  

 lisec SS FastLAne

 

 windoor tech550x120

 

Mir stekla 2019 480x105 stat eng 

SOUDAL uhonorowany nagrodą Budowlana Firma Roku
Data dodania: 19.02.17

W środę 25 stycznia w Multikinie Złote Tarasy odbyła się Gala Builder Awards 2017, podczas której po raz 14. nagrodzono firmy i osoby wyróżniające się na rynku budowlanym w Polsce. Podobnie jak w ubiegłych latach, w gronie laureatów znalazła się firma Soudal – lider branży chemii budowlanej. W trakcie uroczystości ogłoszono również zwycięzców 4. edycji Konkursu dla Młodych Architektów, którego partnerem był Soudal.

 

20170216Builderawards SOUDAL

 


Organizowana przez miesięcznik „Builder” Gala tradycyjnie była ważnym podsumowaniem roku dla sektora budowlanego w Polsce i wyjątkowym spotkaniem przedstawicieli branży. Wzięli w nim udział m.in. właściciele i menedżerowie firm producenckich i wykonawczych, biura architektoniczne, reprezentanci ośrodków akademickich oraz organizacji branżowych. Nagrody przypadły w udziale tym firmom, które wykazały się nieprzeciętną skutecznością i osiągnęły niekwestionowany sukces w niełatwym dla rynku budowlanego roku 2016. Soudal kolejny raz został uhonorowany prestiżową nagrodą Budowlana Firma Roku, co potwierdziło pozycję firmy jako lidera wśród producentów chemii budowlanej.


Ważnym punktem programu Gali był finał 4. odsłony Konkursu dla Młodych Architektów, cieszącego się coraz większym zainteresowaniem wśród adeptów sztuki projektowania. Spośród 129 poddanych ocenie prac Kapituła Konkursu wyłoniła najlepsze projekty w trzech kategoriach: „Dom własny architekta”, „Wypełnij lukę funkcją kultury” oraz „Współczesne miejsce pracy”. W kategorii „Dom własny architekta” pierwsze miejsce przyznano Joannie Wirkus (Politechnika Gdańska) i Łukaszowi Wacławkowi za pracę „Panteon Architekta”, a także Dagmarze Piszcz (Politechnika Warszawska) za projekt „Gravity House”. W drugiej kategorii najlepsza okazała się praca „Młyn Sztuki”, nadesłana przez Joannę Baranowską, Marcelinę Sztukowską i Aleksandrę Kozołub (Politechnika Wrocławska). W kategorii „Współczesne miejsce pracy” wyróżniono projekty: „Green Works” autorstwa Marty Żebrowskiej (Politechnika Krakowska) oraz „KontenAir” autorstwa Anny Mardyły i Mateusza Dąbka (Politechnika Śląska).


Kryterium oceny prac była nie tylko kreatywność, jaką wykazali się młodzi projektanci, ale również poprawne zastosowanie rozwiązań materiałowych i technologicznych. Firma Soudal, która wspierała uczestników Konkursu jako Mecenas Polskiej Architektury, zaproponowała dwa rozwiązania: Soudal Window System, czyli energooszczędny system montażu trójwarstwowego stolarki otworowej, oraz Soudatherm Roof – innowacyjny system izolacji dachów. Podczas Gali doceniono wkład Soudal w rozwój młodych architektów w Polsce, wręczając przedstawicielom firmy certyfikat Mecenas Polskiej Architektury 2016.
Ubiegły rok był szczególny dla Soudal – firma obchodziła podwójny jubileusz, a mianowicie 50-lecia swojego powstania oraz 20-lecia obecności na rynku polskim. Sukces Soudal na XIV Gali Builder Awards potwierdza, że firma jest na najlepszej drodze do realizacji swojego głównego celu, jakim jest osiągnięcie obrotu w wysokości 1 mld euro do 2020 roku.


Remontujesz, budujesz, majsterkujesz: blog www.polubiszremont.pl