Czytaj także -

Aktualne wydanie

2019 02 ss okladka

20181120-V1B-BANNER-160x600-PLEDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK

EDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 RODO

heroal 2018 Banner C50VSZ 750x150 PL mit-Rahmen1

 

banner konferencja 04 2019  

  

 lisec SS FastLAne

 

 Mir stekla 2019 480x105 stat eng 

 

baner euroasia pancere550x120

 

 

Drzwi indywidualnie wykreowane
Data dodania: 06.03.17

Nowoczesna architektura opiera się na prostych, geometrycznych kształtach. Funkcję dekoracyjną pełni przede wszystkim konstrukcja budynku. Architekci, dążąc do nadania swoim projektom unikatowości, posługują się detalem. Szczególną rolę pełni w tym procesie odpowiedni dobór stolarki. Szeroki wybór dostępnych materiałów oraz dowolność w ich aranżowaniu daje projektantowi swobodę w komponowaniu.

 

20170303 drzwi creo

 


W projektach znanych architektów, równie ważne jak sama bryła są detale. To one sprawiają, że budynek nabiera niepowtarzalnej formy. To umiejętny dobór detali pozwala rozpoznać autora po jego dziele. Architekci, którzy chcą nadać unikatowy charakter swoim projektom szczególną uwagę zwracają na dobór oraz metodę zastosowania materiałów elewacyjnych. Wyjątkowe znacznie mają również drzwi. To one stanowią często pierwszy element, z którym mają styczność odbiorcy budynku.

 

Wzornictwo (nie)minimalistyczne
Architekturę ostatnich lat determinuje minimalizm, rozumiany przede wszystkim jako czystość formy oraz pomijanie zbędnych ornamentów. W projektach minimalistycznych na pierwszy plan wysuwa się prosty geometryczny kształt bryły. W warstwie materiałowej, efekt ten pomaga uzyskać aluminium. Wąskie i podłużne profile nadają budynkom smukłości oraz pozwalają na zastosowanie masywnych przeszkleń, które dodatkowo nadają projektowi lekkości.

 

Charakterystycznym akcentem tych nowoczesnych konstrukcji są drzwi zewnętrzne, nierzadko również aluminiowe. Metal ten jest trwały oraz relatywnie prosty w kształtowaniu. Zapewnia nowoczesną i surową stylistykę, spójną ze współczesną wizją piękna.

 


Unikatową cechą drzwi aluminiowych jest możliwość dokładnego operowania detalem i ich swobodnej kompozycji. Projektant ma do swojej dyspozycji dziesiątki rodzajów pochwytów oraz przeróżne formy i lokalizacje przeszkleń. Poza ingerencją w stylistkę skrzydła, drzwi można wyposażyć również w doświetla boczne i górne, które zapewnią naturalne światło w przedsionku.

 


Na tle wielu producentów, którzy oferują aluminiowe drzwi zewnętrzne, na szczególnie uwagę zasługują drzwi CREO marki Wiśniowski. Jak zapewnia firma, produkt ten niezwykle łatwo wpisuje się w różne zmysły estetyczne i ma szerokie możliwości aranżacji. – W wyniku obserwacji upodobań klientów przygotowaliśmy CREO 300 - wzór, który powstanie zgodnie z indywidualną wizją projektanta – mówi Katarzyna Świderska, Dyrektor Marketingu firmy Wiśniowski. Do dyspozycji architekta oddano nie tylko pochwyty czy przeszklenia, ale również możliwość zastosowania zaprojektowanych przez siebie zdobień wzorniczych: tłoczeń i inkrustacji.

 

20170303 drzwi creo 2

 

 

Wykreowane na wodzie
Niezwykłą swobodę, jaką zapewniają projektantom drzwi CREO, wykorzystali organizatorzy ogólnopolskiego konkursu architektonicznego BARGEWORK OPOLE. Celem konkursu, którego Patronem Honorowym jest Prezydent Miasta Opole, jest zaprojektowanie pierwszego barki biurowej, która stanęłaby w centrum Opola – na Odrze.
Pomimo, dobrze rozbudowanej sieci rzek, Polsce daleko do krajów takich, jak Holandia czy Belgia, w których budownictwo na wodzie jest bardzo popularne. Barka biurowa w Opolu jest nowym pomysłem na zagospodarowanie Odry. Nie ma w Polsce tego typu obiektów. Dlatego Fundacja BARGEWORK, która stoi za inicjatywą, zdecydowała się na rozpisanie konkursu.

 


Barka ma powstać w oparciu o technologię dostarczoną przed renomowanych producentów z branży budowlanej, m. in. firmę Wiśniowski. – Wartością projektu architektonicznego jest przede wszystkim to, czy pasuje on do otoczenia. Drzwi CREO dają projektantowi pewność, że jego projekt będzie pasował do kontekstu – podkreśla Katarzyna Świderska, przedstawiciel firmy.

 


Patronat merytoryczny nad konkursem BARGEWORK OPOLE sprawują największe polskie ośrodki akademickie, kształcące architektów z całej Polski. Termin nadsyłania prac mija 28 lutego br.

 

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik