Czytaj także -

Aktualne wydanie

SS-10-2018 okladka

20180813-BANNER-160X600-V1-PL-GLASSTECEDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK

EDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 konferencja 2018 banner

konferencja 12 kwietnia 2018 1a

baner-2-krzywe

baner konferencja 12 2017

 

Wydanie Specjalne

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 RODO

 

konferencja 2018 banner

  

glass2018 480x120  

 lisec SS FastLAne

 

20180817doe12 baner-480-100

 

 

 

Pilkington IGP wspiera profilaktykę nowotworową wśród najmłodszych
Data dodania: 16.03.17

W weekend 11-12 marca 2017r. w Skierniewicach odbyły się bezpłatne, profilaktyczne badania ultrasonograficzne dla dzieci. Inicjatywę wspiera Pilkington IGP Sp. z o.o.

 

Akcja „Onkobus dla Skierniewic” organizowana jest przez Stowarzyszenie Czerwona Pomarańcza we współpracy z Fundacją Ronalda McDonalda w ramach ogólnopolskiego programu badań USG „NIE nowotworom u dzieci”. Organizatorów wydarzenia wspiera Spółka Pilkington IGP, należąca do koncernu NSG Group, producenta szkła i produktów szklanych dla przemysłu budowlanego i motoryzacyjnego oraz obszaru szkła technicznego. W Skierniewicach zlokalizowany jest jeden z siedmiu oddziałów Spółki.

 


Badania będą wykonywane przez specjalistów radiologów w ambulansie, wyposażonym w najnowszy sprzęt diagnostyczny. Profilaktyczna, bezpłatna diagnostyka odbędzie się w najbliższy weekend na Rynku przed Ratuszem Miejskim w Skierniewicach w godzinach 09:00-16:40 i skorzystać z niej będą mogły dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat.


„Wspieranie działań na rzecz społeczności lokalnej, a w szczególności na rzecz ochrony zdrowia są dla nas bardzo istotne. Bardzo cieszymy się z możliwości włączenia do akcji "Onkobus dla Skierniewic", zwłaszcza, że dotyczy ona najmłodszych. Profilaktyka i wczesne diagnozowanie są niezwykle ważne dla rodziców dzieci, wymagających specjalistycznej konsultacji” – powiedział Dariusz Kowalczyk, dyrektor Oddziału Pilkington IGP w Skierniewicach.


Regularna diagnostyka pozwala przeciwdziałać chorobom, a w przypadku wczesnego wykrycia, zapobiec późniejszym komplikacjom, dlatego badania profilaktyczne są niezmiernie istotne zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Niestety o badaniach kontrolnych często się zapomina lub wielokrotnie odkłada termin wizyty. Problemem może też być dostęp do specjalistów czy wysokie koszty w przypadku wizyt prywatnych. Wydarzenie organizowane w Skierniewicach jest więc świetną okazją do skontrolowania stanu zdrowia dziecka.


Badanie w ambulansie trwa około 15 minut, jest bezbolesne i przede wszystkim bezpieczne, a zostanie wykonane przez radiologów, na co dzień pracujących w szpitalach pediatrycznych. Po jego zakończeniu rodzice otrzymają wyniki oraz specjalistyczne porady dotyczące dalszej diagnostyki swojego dziecka.


W związku z ogromnym zainteresowaniem akcją, rodzice, którzy nie zdążyli zarejestrować swoich dzieci, będą mogli to zrobić podczas kolejnej edycji, zaplanowanej na rok 2018.


Społeczna odpowiedzialność biznesu, oparta na angażowaniu społeczności lokalnej i pogłębionej relacji z otoczeniem, jest jednym z kluczowych założeń działalności NSG Group. Spółka od wielu lat jest aktywnie zaangażowana w tego typu projekty wspierając m.in. programy kulturalne, sportowe, czy uczestnicząc w akcjach promujących zdrowie. W zakładach Pilkington IGP corocznie organizowany jest „Dzień Bezpieczeństwa NSG Group”, podczas którego prowadzone są prezentacje i szkolenia z zakresu bezpieczeństwa pracy oraz ochrony zdrowia, a w czasie wydarzenia można zbadać poziom cukru, ciśnienie krwi oraz wziąć udział w praktycznych warsztatach udzielania pierwszej pomocy. Działania te mają na celu podnoszenie świadomości w zakresie bezpieczeństwa i zachęcanie pracowników do dbania o zdrowie.


Pilkington IGP jest jednym z największych w Polsce producentów szyb zespolonych, szkła hartowanego, emaliowanego i z sitodrukiem, zajmującym się szeroko pojętym przetwórstwem szkła oraz jego dystrybucją. Obecnie w skład Spółki wchodzi siedem oddziałów zlokalizowanych w: Skierniewicach, Krakowie, Wrocławiu, Bydgoszczy, Białymstoku, Ostrołęce i Szczecinie.
-------------------------
Pilkington zajmuje się produkcją szkła od roku 1826. W roku 2006 firma Pilkington została przejęta przez japoński koncern NSG Group. Marka Pilkington została zachowana jako nazwa produktów Grupy przeznaczonych dla przemysłu budowlanego i motoryzacyjnego. NSG Group jest obecnie jednym z największych światowych producentów szkła i produktów szklanych, działającym w dwóch podstawowych sektorach: motoryzacyjnym (rynek części oryginalnych i zamiennych) oraz w obszarze szkła technicznego i architektonicznego, które obejmują szkło i produkty szklane do budynków nowych i poddawanych renowacji, szeroką gamę produktów o wartości dodanej, a także zaawansowane produkty dla technologii informatycznych i komunikacyjnych, zastosowań technicznych i energetyki słonecznej. Produkcja odbywa się w 28 krajach na czterech kontynentach. Produkty Grupy sprzedawane są w ok. 130 krajach. W roku podatkowym zakończonym 31 marca 2016 r. sprzedaż Grupy wyniosła ok. 4,8 miliarda euro. Z łącznej sprzedaży Grupy 36% zrealizowano w Europie, 32% w Azji, 32% w Ameryce Północnej i Południowej.
Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej www.pilkington.pl

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik