Czytaj także -

Aktualne wydanie

SS-09-2018-okladka

20180813-BANNER-160X600-V1-PL-GLASSTECEDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK

EDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

konferencja 12 kwietnia 2018 1a

baner-2-krzywe

baner konferencja 12 2017

 

Wydanie Specjalne

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 RODO

 

25575923 

  

480x100px RFT18 engl

 

abs banner 480x120 English

 

glass2018 480x120  

 lisec SS FastLAne

 

20180817doe12 baner-480-100

 

 

 

FAKRO organizatorem Ogólnopolskiej Konferencji Dyrektorów Szkół Zawodowych
Data dodania: 10.04.17

20170411FAKRO 03Dyrektorzy 60 szkół zawodowych z Sekcji Szkół Budowlanych Polskiej Izby Przemysłowo-Handlowej Budownictwa oraz przedstawiciele branży budowlanej po raz siódmy spotkali się w nowosądeckiej siedzibie firmy FAKRO aby wspólnie rozmawiać o kształceniu zawodowym w naszym kraju.

Ogólnopolska Konferencja Dyrektorów Szkół Zawodowych odbyła się pod hasłem „Zmiany w systemie oświaty – zakres zmian w szkolnictwie zawodowym oraz doskonalenie warsztatu pracy dyrektora szkoły zawodowej” w dniach od 29 marca do 1 kwietnia br. Organizatorem była firma FAKRO – światowy wicelider w produkcji okien dachowych i schodów strychowych.

Dyrektorzy 60 szkół zawodowych z Sekcji Szkół Budowlanych Polskiej Izby Przemysłowo-Handlowej Budownictwa oraz przedstawiciele branży budowlanej po raz siódmy spotkali się w nowosądeckiej siedzibie firmy FAKRO aby wspólnie rozmawiać o kształceniu zawodowym w naszym kraju. Ogólnopolska Konferencja Dyrektorów Szkół Zawodowych odbyła się pod hasłem „Zmiany w systemie oświaty – zakres zmian w szkolnictwie zawodowym oraz doskonalenie warsztatu pracy dyrektora szkoły zawodowej” w dniach od 29 marca do 1 kwietnia br. Organizatorem była firma FAKRO – światowy wicelider w produkcji okien dachowych i schodów strychowych.

 

20170411FAKRO 03 

 

Jednym z kulminacyjnych punktów czterodniowej konferencji było oficjalne ogłoszenie, złożenia do Ministerstwa Edukacji Narodowej wniosku o wprowadzenie nowego zawodu – montera stolarki budowlanej. Inicjatorem i pomysłodawcą tych działań była firma FAKRO wraz z partnerami zrzeszonymi w Związku Polskie Okna i Drzwi.

 

To nasz wspólny sukces na rzecz jakości kształcenia zawodowego. Wszystko wskazuje na to, że we wrześniu 2018 roku pierwsi uczniowie podejmą naukę w zawodzie montera stolarki budowlanej. Jednocześnie producenci stolarki otworowej zrzeszeni w Związku POiD wyrażają gotowość do współpracy przy tworzeniu podstawy programowej oraz praktycznego kształcenia młodzieży – z satysfakcją komentuje Paweł Kołbon, kierownik Działu Szkoleń Produktowych FAKRO.

 

20170411FAKRO 01

 

Wśród poruszonych tematów została omówiona m.in. sylwetka absolwenta zawodowej szkoły budowlanej w obliczu planowanych zmian w podstawie programowej. Kompetencje zawodowe zostały zestawione z aktualnymi potrzebami na rynku pracy w sektorze budowlanym.

 

Szkolnictwo zawodowe nie mogłoby istnieć bez związku z biznesem, a konkretnie z producentami, usługodawcami z różnych dziedzin budowlanych. FAKRO jest modelowym przykładem współpracy biznesu ze szkołami – dodaje Krzysztof Maliszewski, prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Edukacji Budowlanej oraz prezes Sekcji Szkół Budowlanych Polskiej Izby Przemysłowo-Handlowej Budownictwa.

 

Zainteresowanie kształceniem zawodowym wśród młodzieży nieznacznie wzrasta. Jak dostrzegli przedstawiciele środowisk branżowych i edukacji uczestniczący w konferencji to wynik zapotrzebowania na rynku pracy oraz ciągłej pracy nad odczarowaniem stereotypów na temat tzw. zawodówek. Dzisiaj kształcenie dla budownictwa to także potrzeba zmiany myślenia o „budowlańcu”. Współcześnie budowlaniec, czy budowniczy jest przede wszystkim promotorem nowych technologii. Chciałbym żeby się wreszcie skończyło mówienie, że jak się nie będziesz uczyć, to pójdziesz do zawodówki. Z wielką przyjemnością uczestniczymy w prezentowanym przez firmę FAKRO sposobie myślenia nt. form kształcenia zawodowego. Chciałbym aby w każdej polskiej firmie było kształcenie produktowe takie jak w firmie FAKRO – podsumowuje Paweł Babij, prezes Polskiej Izby Przemysłwo-Handlowej Budownictwa.

 

20170411FAKRO 02

 

Ważnym elementem konferencji była prezentacja związanej z FAKRO Fundacji Pomyśl o Przyszłości, poświęcona zagadnieniom związanym z obywatelską edukacją ekonomiczną. Podczas wystąpienia Fundacja podzieliła się swoją obserwacją związaną z zasadnością opracowania programu nauczania z zakresu tzw. wiedzy o społeczeństwie i wspólnocie gospodarczej oraz rozszerzenia istniejących materiałów o kluczowe pojęcia, które dotyczą ważnych, a niestety często niejasnych dla społeczeństwa pojęć, takich jak: kapitał społeczny, efekt skali, koszty korporacyjne, biznes aortowy. Pomysł Fundacji zyskał poparcie i pochlebne opinie środowisk związanych z zawodowym kształceniem dzieci i młodzieży.

 

Niezwykłym wydarzeniem podczas konferencji było spotkanie z panem Ryszardem Florkiem, prezesem Zarządu FAKRO, który nieustannie zaszczepia w nas wartość propagowania podstawowej wiedzy ekonomicznej wśród Polaków. FAKRO natomiast od wielu lat autentycznie i z wielką pasją wspomaga szkoły zawodowe – skomentowała Renata Wypasek, dyrektor Państwowych Szkół Budownictwa w Gdańsku.

Konferencja została objęta patronatem Minister Edukacji Narodowej.

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik