Newsletter

Login FormCzytaj także -

Aktualne wydanie

Okladka SS-12-2017

20170725-edgetech-banner-160x600-polonaisEDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK

EDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

baner-2-krzywe

baner konferencja 12 2017

 

Wydanie Specjalne

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

FF18 750x150px PL NEUGIERIG

 

 budma750x200

  swiat szkla 750x100 2

 

lisec SS FastLAne

 

Ankieta

Czy montują Państwo lustra u klienta za pomocą kleju silikonowego?
 
Czy uważają Państwo, że klej do luster LAKMA jest lepszy od innych klejów dostępnych na rynku?
 
Czy stosują Państwo klej do luster firmy LAKMA?
 
FAKRO organizatorem Ogólnopolskiej Konferencji Dyrektorów Szkół Zawodowych
Data dodania: 10.04.17

20170411FAKRO 03Dyrektorzy 60 szkół zawodowych z Sekcji Szkół Budowlanych Polskiej Izby Przemysłowo-Handlowej Budownictwa oraz przedstawiciele branży budowlanej po raz siódmy spotkali się w nowosądeckiej siedzibie firmy FAKRO aby wspólnie rozmawiać o kształceniu zawodowym w naszym kraju.

Ogólnopolska Konferencja Dyrektorów Szkół Zawodowych odbyła się pod hasłem „Zmiany w systemie oświaty – zakres zmian w szkolnictwie zawodowym oraz doskonalenie warsztatu pracy dyrektora szkoły zawodowej” w dniach od 29 marca do 1 kwietnia br. Organizatorem była firma FAKRO – światowy wicelider w produkcji okien dachowych i schodów strychowych.

Dyrektorzy 60 szkół zawodowych z Sekcji Szkół Budowlanych Polskiej Izby Przemysłowo-Handlowej Budownictwa oraz przedstawiciele branży budowlanej po raz siódmy spotkali się w nowosądeckiej siedzibie firmy FAKRO aby wspólnie rozmawiać o kształceniu zawodowym w naszym kraju. Ogólnopolska Konferencja Dyrektorów Szkół Zawodowych odbyła się pod hasłem „Zmiany w systemie oświaty – zakres zmian w szkolnictwie zawodowym oraz doskonalenie warsztatu pracy dyrektora szkoły zawodowej” w dniach od 29 marca do 1 kwietnia br. Organizatorem była firma FAKRO – światowy wicelider w produkcji okien dachowych i schodów strychowych.

 

20170411FAKRO 03 

 

Jednym z kulminacyjnych punktów czterodniowej konferencji było oficjalne ogłoszenie, złożenia do Ministerstwa Edukacji Narodowej wniosku o wprowadzenie nowego zawodu – montera stolarki budowlanej. Inicjatorem i pomysłodawcą tych działań była firma FAKRO wraz z partnerami zrzeszonymi w Związku Polskie Okna i Drzwi.

 

To nasz wspólny sukces na rzecz jakości kształcenia zawodowego. Wszystko wskazuje na to, że we wrześniu 2018 roku pierwsi uczniowie podejmą naukę w zawodzie montera stolarki budowlanej. Jednocześnie producenci stolarki otworowej zrzeszeni w Związku POiD wyrażają gotowość do współpracy przy tworzeniu podstawy programowej oraz praktycznego kształcenia młodzieży – z satysfakcją komentuje Paweł Kołbon, kierownik Działu Szkoleń Produktowych FAKRO.

 

20170411FAKRO 01

 

Wśród poruszonych tematów została omówiona m.in. sylwetka absolwenta zawodowej szkoły budowlanej w obliczu planowanych zmian w podstawie programowej. Kompetencje zawodowe zostały zestawione z aktualnymi potrzebami na rynku pracy w sektorze budowlanym.

 

Szkolnictwo zawodowe nie mogłoby istnieć bez związku z biznesem, a konkretnie z producentami, usługodawcami z różnych dziedzin budowlanych. FAKRO jest modelowym przykładem współpracy biznesu ze szkołami – dodaje Krzysztof Maliszewski, prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Edukacji Budowlanej oraz prezes Sekcji Szkół Budowlanych Polskiej Izby Przemysłowo-Handlowej Budownictwa.

 

Zainteresowanie kształceniem zawodowym wśród młodzieży nieznacznie wzrasta. Jak dostrzegli przedstawiciele środowisk branżowych i edukacji uczestniczący w konferencji to wynik zapotrzebowania na rynku pracy oraz ciągłej pracy nad odczarowaniem stereotypów na temat tzw. zawodówek. Dzisiaj kształcenie dla budownictwa to także potrzeba zmiany myślenia o „budowlańcu”. Współcześnie budowlaniec, czy budowniczy jest przede wszystkim promotorem nowych technologii. Chciałbym żeby się wreszcie skończyło mówienie, że jak się nie będziesz uczyć, to pójdziesz do zawodówki. Z wielką przyjemnością uczestniczymy w prezentowanym przez firmę FAKRO sposobie myślenia nt. form kształcenia zawodowego. Chciałbym aby w każdej polskiej firmie było kształcenie produktowe takie jak w firmie FAKRO – podsumowuje Paweł Babij, prezes Polskiej Izby Przemysłwo-Handlowej Budownictwa.

 

20170411FAKRO 02

 

Ważnym elementem konferencji była prezentacja związanej z FAKRO Fundacji Pomyśl o Przyszłości, poświęcona zagadnieniom związanym z obywatelską edukacją ekonomiczną. Podczas wystąpienia Fundacja podzieliła się swoją obserwacją związaną z zasadnością opracowania programu nauczania z zakresu tzw. wiedzy o społeczeństwie i wspólnocie gospodarczej oraz rozszerzenia istniejących materiałów o kluczowe pojęcia, które dotyczą ważnych, a niestety często niejasnych dla społeczeństwa pojęć, takich jak: kapitał społeczny, efekt skali, koszty korporacyjne, biznes aortowy. Pomysł Fundacji zyskał poparcie i pochlebne opinie środowisk związanych z zawodowym kształceniem dzieci i młodzieży.

 

Niezwykłym wydarzeniem podczas konferencji było spotkanie z panem Ryszardem Florkiem, prezesem Zarządu FAKRO, który nieustannie zaszczepia w nas wartość propagowania podstawowej wiedzy ekonomicznej wśród Polaków. FAKRO natomiast od wielu lat autentycznie i z wielką pasją wspomaga szkoły zawodowe – skomentowała Renata Wypasek, dyrektor Państwowych Szkół Budownictwa w Gdańsku.

Konferencja została objęta patronatem Minister Edukacji Narodowej.

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik