Newsletter

Login FormAktualne wydanie

Okladka 01-2018

20180123-BANNER-160X600-V1-PL-FENSTERBAUEDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK

EDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

baner-2-krzywe

baner konferencja 12 2017

 

Wydanie Specjalne

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

FF18 750x150px PL NEUGIERIG

 

   swiat szkla 750x100 2

 

lisec SS FastLAne

  

ERD480x100-en 

Ankieta

Czy montują Państwo lustra u klienta za pomocą kleju silikonowego?
 
Czy uważają Państwo, że klej do luster LAKMA jest lepszy od innych klejów dostępnych na rynku?
 
Czy stosują Państwo klej do luster firmy LAKMA?
 
CZYM JEST BUDOWNICTWO ZRÓWNOWAŻONE= PASYWNE
Data dodania: 21.04.17

Budownictwo zrównoważone można scharakteryzować jako energooszczędne najnowszej generacji, o najwyższej jakości, zgodne z obecnym stanem wiedzy z zakresu fizyki i techniki budowli i dostępnych materiałów. Gwarantujące użytkownikowi najwyższy komfort temperaturowy i jakości powietrza, wykorzystujące zdrowe i bezpieczne dla zdrowia rozwiązania, przy jednoczesnych ekstremalnie tanich (nie znacznych) kosztach eksploatacji, w poszanowaniu o środowisko naturalne oraz jego zasoby.

 

2015 06 3 2

 

Doskonale wpisuje się w ideę budownictwa zrównoważonego standard budownictwa pasywnego. Jest to owoc prac rozwojowych prowadzonych nieprzerwanie od 1991 r. nad udoskonaleniem ówczesnego budynku energooszczędnego70kWh/(m²a) rozpowszechnionego przede wszystkim w Austrii i Niemczech. Inteligentne, innowacyjne, interdyscyplinarne rozwiązanie, które sprawdza się nieprzerwanie każdego dnia od przeszło 25 lat. To obiekty o najwyższym komforcie termicznym i ekstremalnie niskim zapotrzebowaniu na energię do ogrzewania, wynoszącym nie więcej niż 15 kWh/m2/rok) czyli mniej niż 1,5 litra oleju opałowego lub 1,5 m3 gazu ziemnego na m2/rok, lub 5 kWh prądu w połączeniu z pompą ciepła.

 

2015 06 3 3

 

Jest to najtańsze ekonomiczne rozwiązanie jeśli weźmiemy pod uwagę koszty eksploatacyjne i koszty utrzymania budynku jako jedno miesięczne obciążenie. Odnosząc tę wartość do porównania procentowego ze standardowymi obiektami tego typu w Polsce, budynek pasywny pozwala na oszczędność energetyczną na poziomie 90 %. Dzięki temu dodatkowe nakłady inwestycyjne zaczynają zwracać się już od pierwszego dnia eksploatacji i trwają przez cały jej okres. Rozwiązanie gwarantuje zwiększenie efektywności energetycznej przy jednoczesnym zmniejszeniu zapotrzebowania na energię.

 

 

Oznacza to również redukcję emisji szkodliwych gazów do atmosfery oraz umożliwia na szeroką skalę zaopatrywanie budynków z odnawialnych źródeł energii pozyskiwanej regionalnie. Budynek pasywny jest tym samym przyjazny dla środowiska i wpisuje się w działania całej Unii Europejskiej związane z szeroko rozumianym zrównoważonym rozwojem. Jest lekarstwem na smog i niezbędnym elementem miast niskoemisyjnych. Jednoczesnie umozliwia to rozwoj inowacyjnej zrownowazonej Gospodarki Regionalnej- kazdego Regionu i likwidacji bezrobocia regionalnego. Bez ruznicy czy nowe budynki lub termnomodernizowane.

 

Najwyzsza efektywnosc energetyczna gwarantuje jednoczesnie najwyzszy komfort mieszkalny w budykach. Dlatego co innego dzisiaj budowac to niewiedza lub glupota.

 

Dipl. Ing. Günter Schlagowski  Zalozyciel i Prezez NON-PROFIT Instytut w Gdansku PIBP i EO

www.schlagowski.de - wwwpibp.pl