Czytaj także -

Aktualne wydanie

SS-09-2018-okladka

20180813-BANNER-160X600-V1-PL-GLASSTECEDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK

EDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

konferencja 12 kwietnia 2018 1a

baner-2-krzywe

baner konferencja 12 2017

 

Wydanie Specjalne

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 RODO

 

25575923 

  

480x100px RFT18 engl

 

abs banner 480x120 English

 

glass2018 480x120  

 lisec SS FastLAne

 

20180817doe12 baner-480-100

 

 

 

Moskitiera przesuwna IST od Awilux Polska – ochrona przed pyłkami i insektami
Data dodania: 26.04.17

Letnie miesiące to czas, w którym chcemy w pełni korzystać ze słonecznej aury. Przez otwarte okna do wnętrza wlewają się promienie słońca, a cały dom wypełnia się świeżą, letnią bryzą. Niestety, jest to również okres wzmożonej aktywności owadów oraz pylenia wielu roślin, co bywa niezwykle uciążliwe i potrafi zepsuć nawet najpiękniejszy dzień. Firma Awilux Polska wprowadziła do swojej oferty moskitiery przesuwne IST, które pomogą nam uporać się z problemem insektów w naszych domach.

 

 

Moskitiera przesuwna IST od Awilux to rozwiązanie, które nie tylko poprawi nasz komfort i pozwoli bez przeszkód cieszyć się piękną pogodą, ale również dzięki swojej subtelnej, minimalistycznej formie nie zaburzy estetyki elewacji. Ponadto szeroki wybór osiatkowań umożliwia dobranie opcji idealnie dopasowanej do naszych potrzeb. Dzięki ochronie przeciwinsektowej od firmy Awilux Polska będziemy mogli cieszyć się słoneczną pogodą bez owadów i pyłków.

 

2070422awilux moskitiera przesuwna

 Fot.: Awilux Polska/HELLA

 

Bezpiecznie i bez zarazków

Moskitiery w okresie letnim odgrywają bardzo ważną rolę. Chronią wnętrza naszych domów przed insektami, które bardzo często przenoszą liczne zarazki i choroby. Ciało muchy pokryte jest drobnymi włoskami, na których gromadzą się ogromne ilości bakterii. Następnie owad przenosi je na każdą powierzchnię, na której usiądzie, także na owoce, warzywa i inne produkty spożywcze. Stwarza to ryzyko zarażenia salmonellą, durem brzusznym, tyfusem, gruźlicą, a nawet chorobą Heinego-Medina, której powikłania mogą prowadzić nawet do śmierci. Szczególnie narażone na zakażenie są dzieci – ciężko je upilnować, a zjedzenie niedokładnie umytych produktów może być dla nich fatalne w skutkach.

 

Zagrożeniem są też osy, pszczoły i szerszenie, których ukąszenie bywa bardzo nieprzyjemne i bolesne, a nawet niebezpieczne – szczególnie w przypadku osób uczulonych na ich jad. Siatka chroni również przed pająkami i innymi owadami, których obecność w naszym domu jest wysoce niepożądana. Moskitiera przesuwna IST od Awilux Polska sprawi, że nasz dom będzie bezpieczny, a cała rodzina będzie mogła cieszyć się świeżym powietrzem i słońcem - bez obaw przed zarazkami przenoszonymi przez nieproszonych gości. Dzięki siatkom z poliestru, aluminium lub włókna szklanego pokrytego tworzywem sztucznym żaden insekt nie prześlizgnie się do wnętrza.

 

Stop dla pyłków!

Wiosna i lato to czas wzmożonego pylenia licznych roślin. Nieustanny katar i łzawienie oczu to dla alergików prawdziwy udręka. Nasilone objawy alergii nie pozwalają cieszyć się w pełni ze słonecznej pogody za oknem. Na szczęście moskitiery przesuwne z oferty Awilux dostępne są z bardzo gęstą siatką, która dzięki swojej budowie skutecznie chroni przed niektórymi rodzajami pyłków.

 

Moskitiera skrojona na miarę

To co wyróżnia moskitiery IST to szeroki wybór siatek, spośród których możemy wybrać taką, która będzie w pełni odpowiadać naszym oczekiwaniom i wymaganiom. Oprócz podstawowej siatki przeciwinsektowej firma oferuje też wersję BetterVue, która zapewnia niemal idealną przejrzystość przy optymalnej ochronie. Z kolei siatka przeciwpyłkowa - dzięki swojej budowie i gęstości – zabezpieczy nasz dom przed pyłkami roślin. Ciekawą propozycją jest siatka przeciwinsektowa z aluminium, która sprawdza się w domach, gdzie istnieje obawa przed przegryzieniem materiału przez gryzonie. Jest to doskonałe rozwiązanie do domów jednorodzinnych, w szczególności zlokalizowanych na przedmieściach oraz na terenach wiejskich. Siatka ta ochroni nas nie tylko przed owadami, ale również drobnymi gryzoniami, które potrafią poczynić ogromne szkody w naszych domach.

 

Łatwy (de)montaż

Konstrukcja moskitier IST pozwala na ich łatwy i szybki montaż w każdym otworze okiennym czy drzwiowym. Wystarczy zamocować poziome szyny za pomocą materiału montażowego dostosowanego do podłoża, do którego chcemy przytwierdzić element. Ważne jest, aby prowadnice umieszczone były równolegle względem siebie. Następnie pozostaje już tylko zamontowanie ramy z siatką przeciwinsektową w szynach - całość jest gotowa do użycia. W ofercie firmy Awilux dostępne są dwa typy moskitier – IST 1 oraz IST 2. Pierwsza z nich posiada szyny bieżne w kształcie Z, a druga – U. Cała konstrukcja ma głębokość jedynie 15mm, więc jest niezwykle subtelna i nie zaburzy estetyki elewacji. Dodatkowo moskitiery typu IST 1 można zamontować pod dostępnymi w ofercie Awilux Polska roletami Visio.

 

Równie bezproblemowy jest demontaż. W razie konieczności kilkoma ruchami możemy zdjąć ramy z konstrukcji moskitiery. Jest to szczególnie przydatne w miesiącach zimowych. Dzięki temu nie narazimy materiałów na skrajnie niskie temperatury i intensywne opady atmosferyczne, które mogą niekorzystnie wpłynąć na ich żywotność.

 

W okresie letnim moskitiery firmy Awilux to niezastąpiona ochrona przed wszelkiego rodzaju insektami, eliminująca problem owadów, pyłków oraz gryzoni w naszych domach. Dzięki wykorzystaniu w moskitierze przesuwnej IST firmy Awilux wysokiej jakości materiałów będziemy mogli cieszyć się bezpieczeństwem i komfortem użytkowania, a także bez przeszkód korzystać ze słonecznej letniej aury.

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik