Newsletter

Login FormCzytaj także -

Aktualne wydanie

Okladka SS-12-2017

20170725-edgetech-banner-160x600-polonaisEDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK

EDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

baner-2-krzywe

baner konferencja 12 2017

 

Wydanie Specjalne

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

FF18 750x150px PL NEUGIERIG

 

 budma750x200

  swiat szkla 750x100 2

 

lisec SS FastLAne

 

Ankieta

Czy montują Państwo lustra u klienta za pomocą kleju silikonowego?
 
Czy uważają Państwo, że klej do luster LAKMA jest lepszy od innych klejów dostępnych na rynku?
 
Czy stosują Państwo klej do luster firmy LAKMA?
 
Bosch zmienia roboty we współpracowników
Data dodania: 27.04.17

Hannover Messe 2017 (hala 7, stoisko C26): Stanowisko pracy 4.0 dopasowuje się do potrzeb pracownika

Dr Stefan Hartung: – Ludzie i maszyny będą ze sobą współpracować bliżej niż do tej pory. Przemysł 4.0 ułatwia pracę. 
Elastyczna produkcja umożliwia szybkie reagowanie na wymagania rynku 
Ponad miliard euro dodatkowego obrotu do 2020 rokuHanower – Ostrożnie podnosi metalową część i podaje ją swojej koleżance. Zwraca przy tym uwagę na każdy wykonywany ruch i zatrzymuje się, zanim dojdzie do kontaktu z jej ręką. Mimo że ma 1,75 m wzrostu, porusza się zgrabnie i bez wysiłku. Nie popełnia żadnych błędów. O kim mowa? O robocie APAS assistant. Współpracujący bezdotykowo robot jest elementem koncepcji Stanowiska pracy 4.0, którą firma Bosch prezentuje na tegorocznych targach w Hanowerze: stanowisko pracy w przemyśle przyszłości będzie w pełni zintegrowane za pośrednictwem internetu i dopasuje się do potrzeb pracownika.

 

 

20170422bosch EK08-04.17

 

– W nadchodzących dekadach dzień pracy osób zatrudnionych w przemyśle będzie podlegał zasadniczym zmianom. Ludzie i maszyny będą ze sobą współpracować jeszcze bliżej niż do tej pory. Przemysł 4.0 wspiera pracowników i ułatwia im pracę – powiedział dr Stefan Hartung, członek zarządu spółki Robert Bosch GmbH, odpowiedzialny m.in. za sektor Industrial Technology.

 


Stanowisko pracy automatycznie dopasowuje się do pracownika
Prezentowane na targach w Hanowerze Stanowisko pracy 4.0 dopasowuje się do potrzeb pracownika. Przykładowo, ustawi właściwą wysokość powierzchni roboczej, dostosowując ją do wzrostu pracownika. Pracownik otrzyma także instrukcje pracy, które projektor może wyświetlać z wybraną przez pracownika prędkością.

 

– Dzięki integracji cyfrowej oraz robotom asystującym codzienna praca w przemyśle stanie się bezpieczniejsza, łatwiejsza i bardziej wydajna – wyjaśnił Hartung. Roboty współpracujące, takie jak APAS assistant firmy Bosch są stosowane przez m.in. przez producentów samochodów oraz części zamiennych, a także przez producentów dóbr użytkowych.

 

20170422bosch EK08-04.17b

 


Sztuczna inteligencja wspiera pracowników zatrudnionych przy produkcji
Stanowisku pracy 4.0 pokazuje, jak ludzie i maszyny będą ze sobą współpracować. Dobrym przykładem jest robot APAS inspector, którego również można oglądać na targach w Hanowerze. Dzięki wykorzystaniu procesu uczenia przy obróbce obrazu, potrafi on rozpoznać automatycznie, że jakość powierzchni gotowej części nie odpowiada specyfikacji.

 

Pracownik najpierw uczy maszynę, jakich odstępstw nie wolno tolerować i kiedy dana część powinna zostać odrzucona. Dzięki sztucznej inteligencji maszyna może wykorzystać wyuczony schemat i stosować go podczas kolejnych kontroli jakości, przejmując to zadanie od człowieka. APAS inspector uwalnia pracownika od monotonnych czynności i zapewnia stałą wysoką jakość produkowanych części.

 

20170422bosch EK08-04.17cIntegracja za pośrednictwem internetu umożliwia stały podgląd danych
Dzięki integracji za pośrednictwem internetu, dane maszyn generowane na Stanowisku pracy 4.0 można gromadzić w jednym miejscu, analizować i wizualizować. Na ekranie pracownik widzi informacje o stanie środowiska produkcyjnego, np. za pomocą analizy cykli produkcyjnych lub licznika części i błędów. Dzięki temu w każdej chwili mogą sprawdzić, czy wszystko idzie zgodnie z planem. – Integracja umożliwia szybsze i łatwiejsze wykonanie wielu czynności, na które dawniej trzeba było poświęcić mnóstwo cennego czasu.

 

Przemysł 4.0 to ogromne ułatwienie codziennej pracy w przemyśle – powiedział dr Stefan Aßmann, dyrektor obszaru Connected Industry w spółce Robert Bosch podczas konferencji prasowej poprzedzającej targi w Hanowerze. Według badania przeprowadzonego przez firmę doradczą Accenture, 63% zatrudnionych oczekuje poprawy warunków pracy w wyniku postępującej integracji cyfrowej, a tylko 6% zakłada, że nastąpi pogorszenie.Linia produkcyjna automatycznie rozpoznaje wszystkie etapy procesu pracy
Przedsiębiorstwa przemysłowe i ich pracownicy muszą dziś bardzo szybko reagować na nowe wymagania. – Dzięki elastycznej produkcji przedsiębiorstwa mogą lepiej dopasować się do aktualnych wymagań rynku – powiedział Aßmann. Jako przykład podał uniwersalną linię produkcyjną w fabryce Bosch w Homburgu. Korzystając z niej, Bosch może wyprodukować 200 różnych modułów hydraulicznych przy użyciu 2 000 różnych komponentów, które dzięki integracji są automatycznie zamawiane i dostarczane.

 

Moduły służą do sterowania hydrauliką roboczą i jezdną w samochodach ciężarowych lub traktorach, np. do przechylania platform załadunkowych lub podnoszenia pługa. Dziewięć stacji linii produkcyjnej zostało połączonych w inteligentny układ. Chip RFID na materiale umożliwia stacjom zidentyfikowanie sposobu montażu produktu oraz ustalenie koniecznych etapów pracy. Plany czynności przy montażu komponentów hydraulicznych są pobierane automatycznie i wyświetlane na monitorach w formie zdjęć lub filmów – forma jest dostosowywana do stopnia zaawansowania pracownika, a materiały są udostępniane w jego języku ojczystym. Celem jest zapewnienie pracownikom jak najlepszego wsparcia podczas pracy.

 


Bosch oferuje kompleksowy program produktów i usług związanych z integracją
Bosch stosuje rozwiązania Przemysłu 4.0 już od kilku lat. Dysponując ponad 270 zakładami produkcyjnymi na świecie, przedsiębiorstwo posiada gruntowny know-how w dziedzinie techniki przemysłowej oraz wykorzystania oprogramowania, usług i rozwiązań opartych na chmurze obliczeniowej. Jako wiodący użytkownik i producent, Bosch oferuje z jednego źródła wszystkie elementy niezbędne w produkcji oraz łańcuchu dostaw.

 

W ofercie produktów i usług dla Przemysłu 4.0 znajdują się rozwiązania programistyczne i produktowe przeznaczone do wykorzystania w produkcji i logistyce, ale także usługi i doradztwo. Dzięki temu możliwe jest stworzenie indywidualnej koncepcji dla każdego klienta. Według prognoz Bosch rozwiązania w obszarze Przemysłu 4.0 mogą do roku 2020 przynieść spółce dodatkowe obroty w wysokości ponad jednego miliarda euro oraz oszczędności w wysokości kolejnego miliarda.Większe zaangażowanie firmy Bosch w Polsce – kraju partnerskim tegorocznych targów w Hanowerze
W Polsce, która jest partnerem Hannover Messe 2017, Bosch zatrudnia ok. 5 100 pracowników i osiąga na tym rynku obroty w wysokości ponad jednego miliarda euro rocznie. Oprócz wielu innych produktów są tutaj sprzedawane także rozwiązania dla Przemysłu 4.0. Bosch jest obecny w Polsce od 1992 roku, działa tutaj spółka regionalna, jednak produkty Bosch znane są na terenie kraju od początku XX wieku. Koncern technologiczny systematycznie zwiększa swoje zaangażowanie w Polsce. W roku 2016 Bosch zainwestował w Polsce ok. 80 mln EUR, przede wszystkim w rozbudowę i dalszy rozwój zakładów produkcyjnych.

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik