Newsletter

Login FormCzytaj także -

Aktualne wydanie

Okladka 01-2018

20180123-BANNER-160X600-V1-PL-FENSTERBAUEDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK

EDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

baner-2-krzywe

baner konferencja 12 2017

 

Wydanie Specjalne

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

FF18 750x150px PL NEUGIERIG

 

   swiat szkla 750x100 2

 

lisec SS FastLAne

  

ERD480x100-en 

Ankieta

Czy montują Państwo lustra u klienta za pomocą kleju silikonowego?
 
Czy uważają Państwo, że klej do luster LAKMA jest lepszy od innych klejów dostępnych na rynku?
 
Czy stosują Państwo klej do luster firmy LAKMA?
 
Ruszają kolejne warsztaty filmowo - dziennikarskie „Szklany ekran Pilkingtona”
Data dodania: 27.04.17

28 kwietnia 2017 roku w Sandomierzu rusza kolejna, piąta już edycja warsztatów dla dzieci i młodzieży „Szklany ekran Pilkingtona”, w trakcie których młodzi uczestnicy będą mogli poznać tajniki pracy dziennikarza oraz filmowca. Jak co roku NSG Group w Polsce wspiera działania, których celem jest edukacja kulturalna oraz uwrażliwianie dzieci na sztukę.

 

20170422Materialy promocyjne CAMFILMFundacja Sztuki Filmowej TAK


Podczas 4-dniowych spotkań warsztatowych młodzież w wieku od 11 do 14 lat zdobędzie nowe umiejętności pod okiem profesjonalistów, biorąc udział m.in. w pełnym procesie powstawania filmu: od scenariusza do montażu. Zapozna się także ze specjalistyczną terminologią, profesjonalnym sprzętem oraz zasadami pracy po obu stronach kamery – przeprowadzania wywiadów oraz niełatwej sztuki stawiania pytań swoim rozmówcom. NSG Group, producent szkła dla budownictwa i motoryzacji, właściciel marki Pilkington, po raz kolejny aktywnie wspiera warsztaty i atrakcje kierowane do najmłodszych.


Zadaniem uczestników warsztatów „Szklany ekran Pilkingtona” będzie przygotowanie konferencji prasowej z udziałem gości festiwalu. Dodatkowo część grupy pracowała będzie nad przygotowaniem animacji komputerowych. W trakcie zajęć z kamerą młodzież poznawać będzie zasady rządzące procesem powstawania reportażu filmowego. Warsztaty pozwolą też na poznanie tajników pracy różnych specjalistów świata filmu i telewizji.

 

Zbierając materiały będą czynnie uczestniczyć w innych wydarzeniach festiwalowych oraz zostaną jednymi z bohaterów uroczystej gali wręczenia nagród Twórcom NieZwykłym, w trakcie której będą mogli zaprezentować fragmenty swojej pracy oraz zdjęcia z warsztatów. W wyniku wnikliwej obserwacji festiwalu i jego uczestników, powstaną relacje, reportaże i materiały dziennikarskie.


„Skierowane do dzieci i młodzieży warsztaty „Szklany ekran Pilkingtona” to wyjątkowa możliwość poznania niezwykłego świata filmu i dziennikarstwa. Dają one szansę rozwoju kreatywności, wyobraźni, poznania własnych możliwości twórczych oraz zdobycia nowych, ciekawych umiejętności” − mówi Anna Stępień, specjalista ds. komunikacji wewnętrznej w NSG Group w Polsce.

 

„Wspieranie inicjatyw, dających możliwość rozwoju, odkrywania pasji i zainteresowań, adresowanych do najmłodszych mieszkańców naszych okolic, to niezwykle ważny obszar działań podejmowanych przez NSG Group w Polsce, w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu”.


W programie imprezy pojawią się także wspomnienia z poprzednich edycji festiwalu. Widzowie będą mieli między innymi okazję obejrzeć dorobek uczestników warsztatów „Szklany ekran Pilkingtona” z ubiegłych lat.


Zrealizowane podczas warsztatów „Szklany ekran Pilkingtona” filmy i reportaże zostaną zaprezentowane m.in. na oficjalnej stronie internetowej festiwalu, w mediach społecznościowych, w trakcie uroczystego zakończenia imprezy na Zamku Królewskim w Sandomierzu, a także w ciągu całego roku w Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych na terenie całego kraju.


Czas ludzi NieZwykłych
Warsztaty „Szklany ekran Pilkingtona” od 5 lat towarzyszą organizowanemu w Sandomierzu Festiwalowi Filmów-Spotkań Niezwykłych. Każda z edycji Festiwalu ma swoje grono Niezwykłych bohaterów - czołowych, polskich reżyserów, aktorów oraz filmowców. Tegorocznym motywem przewodnim będzie pamięć Mistrza Niezwykłego, jakim był zmarły niedawno Andrzej Wajda. W związku z tym aktorami „NieZwykłymi” imprezy są: Daniel Olbrychski, Wojciech Pszoniak i Andrzej Seweryn. Bohaterką tegorocznego festiwalu jest „NieZwykła” reżyserka Dorota Kędzierzawska. Uczestnicy wspominać będą „NieZwykłą” aktorkę Danutę Szaflarską.


Poza licznymi pokazami filmowymi, imprezami towarzyszącymi i spotkaniami z NieZwykłymi gośćmi, odbędą się liczne wydarzenia, których zadaniem jest edukacja młodego widza oraz uwrażliwianie dzieci na sztukę. Wśród nich obecne są warsztaty „Szklany ekran Pilkingtona”. Cieszą się one wielkim powodzeniem, a limit zapisów wyczerpywany jest w kilka chwil od momentu ogłoszenia naboru. Udział w warsztatach jest bezpłatny.


Warsztaty „Szklany ekran Pilkingtona” już po raz 3 zostały wyróżnione przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu, jako wzorcowe działanie z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu w kategorii zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej.


Producentem Festiwalu i warsztatów jest CAMFILM – Katarzyna Kubacka-Seweryn oraz Fundacja Sztuki Filmowej TAKI JESTEM.

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik