25575923 

  

480x100px RFT18 engl

 

abs banner 480x120 English

 

glass2018 480x120  

 lisec SS FastLAne

 

20180817doe12 baner-480-100

 

 

 

9 Noc z Designem #Zwolnij
Data dodania: 14.06.17

20170611noc g-table by ZietaDesign. Piękno. Skupienie.

Już 22 czerwca, we Wrocławiu, podczas 9. Edycji Nocy z Designem przekonamy się jak wzornictwo wpływa na naszą codzienność.

Wystawy, premiery, spotkania z czołowymi projektantami – moc atrakcji już niebawem w Galerii Wnętrz Domar.

Design. Piękno. Skupienie.

Już 22 czerwca, we Wrocławiu, podczas 9. Edycji Nocy z Designem przekonamy się jak wzornictwo wpływa na naszą codzienność. Wystawy, premiery, spotkania z czołowymi projektantami – moc atrakcji już niebawem w Galerii Wnętrz Domar.

 

20170611noc g-table by Zieta

 


Widzieć więcej
Hasło tegorocznej edycji #Zwolnij zachęca do zatrzymania się i spojrzenia na życie z uważnej perspektywy. Prezentowane na imprezie ekspozycje, produkty i rozwiązania pokażą, że dobre wzornictwo może wywołać radość i poprawić jakość życia.


- Co roku Noc z Designem przybliża Wrocławianom współczesne idee, prezentuje nowości, wzornicze ciekawostki, prace uznanych projektantów wnętrz, ekspozycje i animacje związane tematycznie z ideą przewodnią wydarzenia. Bezpośrednią inspiracją tegorocznej edycji był cytat z filmu Wanga, „DYM”: „Zwolnij. Jeżeli dasz sobie chociaż trochę czasu, zauważysz więcej” .

Według nas to manifest życia uważnego, zorientowanego na piękno, rozwój, koncentrację na tym, co ważne i wartościowe. Chcemy pokazać dizajn, który służy człowiekowi , dizajn wspierający zrównoważone życie, ekologiczny, mądrze korzystający z dóbr naturalnych, dostarczający radości wynikającej z obcowania z dobrze zaprojektowanymi produktami – mówi Jakub Wallner, Dyrektor Galerii Wnętrz Domar

 

20170611noc Splecione Agnieszka Bar

 


Co nas czeka w tym roku?

20 wystawców, 14 ekspozycji, 9 warsztatów, w tym prezentacje gwiazd designu światowego formatu – to wszystko będzie można zobaczyć w Galerii Wnętrz Domar podczas 9 już Nocy z Designem.

Dorota Koziara Gość Specjalny 9 Nocy z Designem,  przedstawi kolekcję stolików Pelagie dla Comforty , kolekcję mebli do przestrzeni publicznych i prywatnych Hussar dla Noti, Renesans, czyli ceramikę stworzoną dla Manufaktury w Bolesławcu oraz Wind of Salento – kolekcję ze szkła dmuchanego ręcznie dla Christian Dior.

Dorota Koziara przedstawi także multimedialną relację z ostatniej wystawy Polish Design Tomorrow is today której była  Art. Dyrektorem w ramach Salone del Mobile w Mediolanie. Wystawa to pierwsza międzynarodowa prezentacja Wydziałów projektowania polskich państwowych uczelni artystycznych.

Kolejny Gość Specjalny - Studio Rygalik zaprezentuje minimalistyczną kolekcję Tre Product, a  Oskar Zięta – trzecia z gwiazd zaproszonych specjalnie na Noc z Designem, przybliży powstawanie gigantycznej rzeźby NAWA, której premiera na wrocławskiej Wyspie Daliowej odbędzie się 24 czerwca.

Swoją premierę będzie miała także wystawa „Splątane” Agnieszki Bar oraz projekt Vintage Voyagers, czyli wystawa tworzona specjalnie przez Pracoffnię Tomasza Chołuja i Jerzego Gomółki. Zobaczymy kolekcję Eli i Sebastiana Pietkiewiczów: „Sztuka szkła kryształowego” - Polski Design ze Szkła Kryształowego, a swoją książkę „Ilustrowany Elementarz Designu” zaprezentuje Ewa Solarz. Zobaczymy też jego G-Table i lustra oraz Fidu Alphabet.

Odbędzie się też premiera kolekcji tapet Hommage z pracowni Zahy Hadid, zmarłej w ubiegłym roku królowej architektury. Uwagę zwraca również projekt kuratorski  Sylwii Gulewicz-Wysockiej,– Re-Cycle Story czyli wystawę projektantów skupionych na materiałach pozyskanych z recyclingu, wykorzystujących naturalne surowce, bądź nadających „drugie życie” przedmiotom codziennego użytku.

Zobaczymy więc projekty Studia Morawka, MpProject, Metal Minde, Rekoformy, Custom Lamps i Piece of Wood, a ponadto rozwiązania loftowe od Icon Concept. Na zaproszenie marki Anegre pojawi się znany aktor Piotr Polk, który opowie o swojej najnowszej kolekcji mebli New Clasic Design.

 

 20170611noc Piano-Hinge-Table-Lifestyle StudioRygalik Tre 01


Skarby z regionu
Podczas 9 Nocy z Designem nie zabraknie regionalnych pereł. Manufaktura Bolesławiec przedstawi kolekcję Water Line, a Huta Julia zaprezentuje kryształowe klejnoty z kolekcji Polski Stół i nie tylko. Uczestnicy będą mieli okazję zobaczyć również prace studentów i wykładowców z Wydziału Architektury Wnętrz i Wzornictwa oraz Ceramiki i Szkła Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Wśród bohaterów wieczoru także Marki Dolnośląskie.


Wrocławianie pokochali nasz autorski projekt Marki Dolnośląskie, ich czwartą już odsłonę zaprezentujemy właśnie 22 czerwca. Zobaczymy 21 wystawców m.in.: Flapo, Justynę Żak, Kalinę Bańkę, Paulinę Burzę Burzyńską, Sylwię Gulewicz-Wysocką , Gepetto, Annę Specylak czy Swallowstail Furniture – wyjaśnia Aldona Mioduszewska, Dyrektor Marketingu Galerii Wnętrz Domar.

 

20170611noc PELAGIE design by Dorota Koziara prod Comforty ph Ernest Winczyk Poland 02

 

 

Atrakcje specjalne
22 czerwca w Galerii Wnętrz Domar odbędzie się również kolejna odsłona plenerowych meblorzeźb Dobroteki, zobaczymy ponadto Dobry Tydzień Projektanta. Specjalnie na Noc z Designem powstała także wystawa Vintage Voyagers, autorstwa dra Tomasza Chołuja z ASP we Wrocławiu. Ciekawie zapowiada się również wystawa Splątane Agnieszki Bar, po raz pierwszy prezentowana w Polsce, wystawa, która łączy technikę szkła dmuchanego z plecionkarstwem.

 

Na uczestników czekają ponadto inne, zmysłowe doznania – recital muzyki filmowej w wykonaniu fenomenalnego Przemka Winnickiego, stypendysty Fundacji Piotra Klera, który zachwycił wrocławską publiczność podczas ubiegłorocznej Nocy z Designem, a także niezwykłe fotografie Agi Gonczarek oraz pokaz laserowy w wykonaniu LasersLab, specjalistów od łączenia widowisk multimedialnych i architektury. Znani Szefowie Kuchni Tobiasz Herman i Piotr Kucharski także w tym dniu otworzą swoje nowoczesne Studio Kulinarne, na którego otwarcie zaplanowano live cooking i wiele smakowitych atrakcji.


Gości, zainteresowanych interaktywnym podejściem do idei slow designu zachęcamy do uczestnictwa w warsztatach DIY, organizowanych przez Happy Barok, Tikkurillę czy ambasadorki Galerii Wnętrz Domar, blogerki z duetu Pani to Potrafi. Wśród tegorocznych atrakcji także warsztaty porządkowania rzeczywistości i…głowy, oddechowe czy układania kompozycji kwiatowych – uczestnicy Nocy z Designem będą mogli własnoręcznie przerobić krzesła kultowej polskiej marki Fameg .

 

Z kolei na parkingu przed Galerią będzie można zobaczyć Comfort Truck Geberit, który w wielkim pojeździe zaprezentuje łazienkowe nowości i udogodnienia. Śmiałków zaprosimy do skosztowania włoskiej kuchni w restauracji na 36-metrowym dźwigu, będą również chill party, muzyka austriackiego DJa Jokiego oraz znakomity catering.

 

20170611noc Zaproszenie 9 Noc z Designem


Dobry design i nagrody pod jednym dachem
Wystawcy Galerii Wnętrz Domar w swoich salonach przygotowali na ten wieczór moc wyjątkowych atrakcji i MUST SEE, czyli produkty szczególnie warte uwagi, będą również promocje i konkursy dla gości. Warto wspomnieć również o tym, że uczestnicy 9. Nocy z Designem będą mogli wziąć udział w niesamowitej zabawie.

 

- Przygotowaliśmy na terenie Galerii Wnętrz Domar 13 Przystanków Dobrego Wnętrza, w których prezentujemy produkty sprzyjające lepszemu życiu, podkreślające np. rolę dobrego snu, interakcji z najbliższymi, koncentracji na potrzebach ciała, zachęcające do dziecięcej kreatywności i nie tylko.

 

Przechodząc przez wszystkie Przystanki nasi goście nie tylko dowiedzą się ciekawych faktów na temat życia pod hasłem „Zwolnij, ale także będą mogli wygrać bardzo atrakcyjne nagrody” – dodaje J. Wallner.

 

Dodatkowe przystanki slow dizajnu
Galeria Wnętrz Domar zaplanowała także „przystanki” dobrego wnętrza, czyli punkty, w których pokazane będzie dobre wzornictwo i produkty wspierające ważne aspekty życia, np. tworzące mikroklimat w mieszkaniu, sprzyjające integracji rodziny i przyjaciół, pokazujące sposoby spędzania wolnego czasu. Uczestnicy Nocy z Designem będą mieli do dyspozycji mapę prowadzącą ich przez poszczególne przystanki, wskazujące korzyści z szeroko pojętego slow dizajnu.

 

W trakcie wieczoru na uczestników będą czekać także m.in. wybitni Szefowie Kuchni – Tobiasz Herman i Piotr Kucharski, którzy w tym dniu uroczyście otworzą nowoczesne Studio Kulinarne Browaru Mieszczańskiego i o godz. 20:00 i 22:00 zapraszają Gości na live cooking z degustacją. Z kolei na parkingu Galerii Wnętrz Domar pojawi się najwyższy w Europie dźwig z kapsułą restauracyjną, w której mistrz kuchni Mateusz Zdyb serwował będzie kuchnię włoską. Nie można nie wspomnieć o recitalu muzyki filmowej znakomitego pianisty - Przemysława Winnickiego. Nie zabraknie mnóstwa dodatkowych atrakcji przygotowanych przez wystawców, w tym liczne promocje i warsztaty. Na uczestników czeka również strefa chilloutu i muzyka na żywo.

 

20170611noc PLAKAT NOC Z DESIGNEM

 

 

9. Noc z Designem – 22.06.2017, godz. 19 – 24:00

Galeria Wnętrz Domar
ul. Braniborska 14, Wrocław
www.noczdesignem.pl 


WSTĘP BEZPŁATNY

 

 

 

 

 

01 chik
01 chik