Aktualne wydanie

ss 2018 12 okladka

Swiat-Szkla-V1B-BANNER-160x600-PL-BAUEDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK

EDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 konferencja 2018 banner

konferencja 12 kwietnia 2018 1a

baner-2-krzywe

baner konferencja 12 2017

 

Wydanie Specjalne

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 RODO

  

 lisec SS FastLAne

 

 windoor tech550x120

 

27 lipca 2017 Dzień z Bezpieczeństwem Pożarowym na PGE Narodowym. Zarezerwuj swój czas
Data dodania: 11.07.17

20170707kongres fire127 lipca 2017 Kongres Pożarnictwa FIRE 2017 na PGE NARODOWYM w Warszawie gościć będzie specjalistów ochrony przeciwpożarowej i branży security. Organizatorzy wydarzenia zapraszają na 14 już coroczną ogólnopolską edycję KONGRESU POZARNICTWA podczas którego omówione zostaną najważniejsze i najtrudniejsze problemy ochrony przeciwpożarowej oraz techniczne zabezpieczenia budynków, osób i mienia.

 

Do udziału w kongresie zachęcamy wszystkie osoby zainteresowane poprawą bezpieczeństwa pożarowego w Polsce, praktyków w zakresie projektowania, realizacji inwestycji, prewentystów oraz specjalistów ochrony przeciwpożarowej, którzy na co dzień spotykających się w swojej pracy zawodowej z problemami i wyzwaniami ochrony przeciwpożarowej. Udział w kongresie i wydarzeniach towarzyszących jest BEZPŁATNY.

 

 

Podczas pięciu sesji konferencji zostaną omówione zagadnienia z wielu powiązanych ze sobą dziedzin od nowości w systemach alarmowych, sygnalizacji alarmowej, oddymianiu czy detekcji po szereg rozwiązań z zakresu kontroli i monitoringu aż po bierną ochronę przeciwpożarową.

 

Kongres współtworzony i pod Patronatem najwyższej klasy ośrodków naukowych i branżowych w kraju: CNBOP – PIB, CIOP-PIB , SGSP, Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska POLITECHNIKI ŁÓDZKIEJ, Katedry Telekomunikacji i Aparatury Elektronicznej POLITECHNIKI BIAŁOSTOCKIEJ, IBP NODEX, SIBP, GIG, PISA, PZU LAB, ZOSPRP.


NADZÓR MERYTORYCZNY nad przebiegiem bieżącej edycji pełni Zespół Ekspertów i najwyższej klasy specjalistów w osobie:
- prof. nzw. dr hab. inż. ADAM MARKOWSKI - Wydział Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska POLITECHNIKA ŁÓDZKA
- nadbryg. w st. spocz. dr prof. nzw. RYSZARD GROSSET - Szkoła Główna Służby Pożarniczej
- dr AGNIESZKA GAJEK - Pracownia Bezpieczeństwa Chemicznego, Zakład Zagrożeń Chemicznych, Pyłowych i Biologicznych CIOP-PIB
- bryg. dr inż. DARIUSZ WRÓBLEWSKI – Dyrektor CNBOP-PIB
- mgr SYLWIA KRAWCZYŃSKA - Z-ca Dyrektora ds. Badań i Rozwoju CNBOP-PIB
- dr inż. DARIUSZ RATAJCZAK - Niezależny ekspert, współautor przepisów w dziedzinie bezpieczeństwa pożarowego
- mł. bryg. dr inż. ADAM KRASUSKI - Zakład Informatyki i Łączności SGSP
- mł. bryg. dr inż. PRZEMYSŁAW KUBICA – Zakład Technicznych Systemów Zabezpieczeń SGSP SGSP
- mł. bryg. mgr inż. MARCIN CISEK - Wydział Inżynierii Bezpieczeństwa Cywilnego SGSP
- dr inż. JAROSŁAW WIATER - POLITECHNIKA BIAŁOSTOCKA, Wydział Elektryczny Katedra Telekomunikacji i Aparatury Elektronicznej
- dr inż. DARIUSZ GOŁĘBIEWSKI - Kierownik Projektu PZU LAB, Dyrektor ds. inżynierii ryzyka i rozwoju współpracy z przemysłem PZU S.A
- bryg. w st. spocz. mgr inż. RYSZARD STĘPKOWSKI - Biegły Sądowy z Zakresu Pożarnictwa, Rzeczoznawca ds. Zabezpieczeń Przeciwpożarowych
- bryg. w st. spocz. mgr inż. JERZY CISZEWSKI - IBP NODEX
- bryg. w st. spocz. mgr inż. JANUSZ SAWICKI - IBP NODEX
- mgr inż. PIOTR TREJDA - Doradca Zarządu PISA przedstawiciel Polskiej Izby Systemów Alarmowych w Radzie ds. Certyfikacji CNBOP-PIB
- mł bryg. w st. spoz. mgr inż. ALEKSANDER DEMCZUK - Biegły Sądowy z Zakresu Pożarnictwa, Rzeczoznawca ds. Zabezpieczeń Przeciwpożarowych
- mgr inż. ADAM MICHAŁOWSKI - Zespół Laboratoriów Urządzeń i Środków Gaśniczych BU CNBOP-PIB

 


DZIEŃ SPECJALISTY PODCZAS KONGRESU
Tegorocznej edycji wzorem lat poprzednich towarzyszyć będzie wystawa FIRE|EXPO 2017 i SECURITY|EXPO 2017, szereg pokazów, testów, spotkań i specjalistycznych konsultacji z tzw. pierwszej ręki z przedstawicielami producentów i dostawców wyrobów i rozwiązań z zakresu ochrony przeciwpożarowej. Kongres to idealne miejsce aby projektanci, instalatorzy, ekipy wykonawcze i montażowych oraz integratorzy systemów i służby serwisowe uzyskali wsparcie techniczne w zakresie nurtujących ich tematów.


POKAZ SLRR Mitsubishi L200 i GĄSIENICOWEGO POJAZDU AMFIBIJNEGO
Bogatą ofertę podczas tegorocznego wydarzenia zaprezentują m.in. CNBOP-PIB, WIPOS POLTECHIKA ŁÓDZKA oraz 4 pracownie Wydziałów SGSP, m.in. z dziedzin BHP i CBRN w tym ofertę naukowo-badawczą ze szczególnym uwzględnieniem dochodzeń popożarowych, aparaturę pomiarową i innowacyjne sprzęty i urządzenia. Na wystawie SGSP ponadto do nabycia będą najnowsze publikacje i Wydawnictwa SGSP. Całość uatrakcyjni sprzęt i prezentacja samochodów pożarniczych udostępnionych na czas kongresu przez SGSP m.in. SLRR Mitsubishi L200, quad oraz gąsienicowy pojazd typu amfibia Gamma 1000. Sprzęt i wyposażenie dla służb mundurowych zaprezentują m.in. PROTEKTOR, KZPT KALISZ, SGSP, SUPRON 3, BOXMET czy KADIMEX.


WARTE UWAGI TEMATY KONGRESU
Wartym uwagi będzie wykład przedstawiciela sektora ubezpieczeń nota bene roli technicznych systemów zabezpieczeń w procesie zarządzania ryzykiem w ubezpieczeniach. Współpracy automatyki pożarowej z działaniami straży pożarnej w budynku użyteczności publicznej. Oceny bezpieczeństwa pożarowego budynku za pomocą multisymulacji. Konserwacji stałych urządzeń gaśniczych wodnych tryskaczowych.

 

Ograniczeń czynników ryzyka i ich znaczenia w występowaniu zdarzeń pożarowych czy zmian w warunkach bezpieczeństwa pożarowego dla budynków. Integracji wentylacji pożarowej z systemami gaśniczymi oraz detekcji pożarowej z sygnalizacją pożarową. pożarowej. Systemów wizyjnych. Zasad projektowania, doboru, i montażu stacjonarnych systemów detekcji, pomiarów i monitoringu gazów w przestrzeniach zagrożonych wybuchem lub niebezpiecznym stężeniem innych gazów to jedne ze stałych punktów konferencji.

 

Wykorzystanie wizualizacji do prezentacji zagrożeń pożarowych i automatycznych, bezobsługowych systemów gaśniczych, aspekty skutecznej ewakuacji na którą wpływ ma m.in. zrozumiałość komunikatów to jedynie początek długiej listy omawianych tematów podczas kongresu. Na amatorów nowych technologii czeka natomiast demonstracyjny pokaz działania systemów gaśniczych. Uczestnicy będą mogli zasięgnąć porad i konsultacji z zakresu prawa budowlanego, dochodzenia odszkodowań, finansowania inwestycji oraz dobrych praktyk w zakresie projektowania i montażu systemów.

 

DEBATA EKSPERTÓW
Podsumowaniem wydarzenia będzie DEBATA 7 ekspertów Rady Programowej na temat "Współczesne wyzwania, organizacja i zmiany w warunkach ochrony przeciwpożarowej w Polsce. Jak zapobiec poważnym awariom i pożarom w przyszłości”. Głos w debacie zabiorą m.in. dr AGNIESZKA GAJEK CIOP-PIB, nadbryg. w st. spocz. dr prof. nzw. RYSZARD GROSSET - Szkoła Główna Służby Pożarniczej, dr inż. DARIUSZ RATAJCZAK, dr inż. DARIUSZ GOŁĘBIEWSKI PZU LAB.W trakcie DEBATY poruszone zostaną kwestie związane z:
- Rolą projektanta, rzeczoznawcy ds. zabezpieczeń ppoż i ubezpieczyciela w procesie inwestycyjnym
- Przyczyny i skutki pożarów, szacowanie ryzyka w w/w zakresie – praktyka krajowa i trendy światowe
- Wpływie zamian w wymaganiach ochrony przeciwpożarowej dla budynków na podstawie projektu rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Budownictwa z 12 kwietnia 2017 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie – po wszystkich uzgodnieniach
- Rolą i znaczeniem scenariuszy pożarowych oraz problemami w ich sporządzaniu
- Analiza przypadku: przyczyny i skutki pożaru i poważnej awarii rafinerii w Czechowicach-Dziedzicach (-czy stać nas na luksus zapomnienia?)
- Analiza przypadku: Tragiczny w skutkach pożar londyńskiego wieżowca Grenfell Tower – gdzie popełniono błędy, jakie warunki należy spełnić aby zapobiec podobnym zdarzeniom w przyszłości?
- Roli i miejscu ubezpieczyciela w kształtowaniu bezpieczeństwa pożarowego już na etapie projektowania
- Problemach z wypłatą odszkodowań w świetle nowych zaleceń Polskiej Izby Ubezpieczycieli


KORZYŚCI Z UDZIAŁU: DOWIEDZ SIĘ DLACZEGO WARTO WZIĄĆ UDZIAŁ W KONGRESIE? (link: http://firecongress.pl/wymiana-doswiadczen-wiedza-i-praktyka-w-jednym-miejscu/)


PEŁEN ZAKRES TEMATÓW PORUSZANYCH W BIEŻĄCEJ EDYCJI: LINK (http://firecongress.pl/partnerzy/)

Poznaj program i nowości tegorocznej edycji KONGRESU POŻARNICTWA FIRE|EXPO 2017 wejdź na www.fire-expo.pl  www.firecongress.pl


Udział w kongresie jest całkowicie BEZPŁATNY!

 

Zarezerwuj swój czas! Zarejestruj się na http://fire-expo.pl/rejestracja/ i odbierz bezpłatne zaproszenie. Dostępni jesteśmy również pod numerem telefonu 22 678 58 25, 517 756 866, 507 501 131 lub e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. )


Rejestracja potrwa do wyczerpania się miejsc. Decyduje kolejność zgłoszeń. Każdy uczestnik otrzyma MATERIAŁY EDUKACYJNE!
Organizator: DND PROJECT

 

fire230x230

 

 

Szczegółowa Agenda Spotkania


od godz. 08.00 REJESTRACJA UCZESTNIKÓW (pobranie identyfikatorów) – punkt czynny przez cały dzień kongresu

08.40 OFICJALNE ROZPOCZĘCIE KONGRESU – Wprowadzenie do kongresu i oficjalne otwarcie przedstawiciel Rady Programowej

PANEL I – WPŁYW ZMIAN W WYMAGANIACH OCHRONY PRZECIWPOŻAROWEJ DLA BUDYNKÓW.

W ramach panelu: Detekcja i wentylacja pożarowa. Rola i zadania uczestników procesu w tym rola projektanta w kontekście EUROKODÓW

Czas trwania wykładów: 08.40-11.00

SKŁAD RADY PROGRAMOWEJ PANELU:

dr inż. DARIUSZ RATAJCZAK – Niezależny ekspert, współautor przepisów w dziedzinie bezpieczeństwa pożarowego
w st. spocz. mgr inż. RYSZARD STĘPKOWSKI – Biegły Sądowy z Zakresu Pożarnictwa, Rzeczoznawca ds. Zabezpieczeń Przeciwpożarowych
08.40 PANEL EKSPERTA: Wpływ zamian w wymaganiach ochrony przeciwpożarowej dla budynków na podstawie projektu rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Budownictwa z 12 kwietnia 2017 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie – po wszystkich uzgodnieniach – PRELEGENT: dr inż. DARIUSZ RATAJCZAK – Niezależny ekspert, współautor przepisów w dziedzinie bezpieczeństwa pożarowego

09.10 Aluminiowe systemy przeszklonych przegród przeciwpożarowych, drzwi, przegród i fasad. Wybrane aspekty istotne podczas projektowania i realizacji zabudowy –PRELEGENT: mgr Aleksander Białas, Dział Marketingu ALUPROF S.A.

09.20 Reaktywne systemy ogniochronne do zabezpieczania konstrukcji stalowych. Rola i zadania uczestników procesu w tym rola projektanta w kontekście eurokodów studium przypadków – PRELEGENT: Iwona Gajecka, Cellulosic PFP Manager PPG Coatings Poland Sp. z o.o.

09.30 Detekcja gazów oraz sterowanie wentylacją za pomocą systemów detekcji w garażach – PRELEGENT: mgr inż. Szymon Jagodziński, Inżynier Sprzedaży HEKATO ELECTRONICS Sp. z o.o.

09.50 PANEL EKSPERTA: Oddymianie w budynkach niskich i średniowysokich. Analiza problemu dla klatki schodowej. Wskazaniem rozwiązań na podstawie zaprojektowanych i zrealizowanych budynków – PRELEGENT: bryg. w st. spocz. mgr inż. RYSZARD STĘPKOWSKI – Biegły Sądowy z Zakresu Pożarnictwa, Rzeczoznawca ds. Zabezpieczeń Przeciwpożarowych

10.20 Urządzenia sygnalizująco-odcinające ASBIG. Zasady stosowania stacjonarnych systemów detekcji gazów – rozwiązania techniczne ułatwiające projektowanie i budowę systemów detekcji – PRELEGENT: Krzysztof Chmielewski, GAZEX SP.J.

10.45 PROTENG FIRETRACE – zasadność miejscowego zabezpieczenia gaśniczego urządzeń, pojazdów oraz maszyn. Skuteczność, Ekonomiczność, Bezpieczeństwo – PRELEGENT: Michał Słomian- Specjalista ds. finansowo-handlowych PROTENG Systems Sp. z o.o.

11.00-11.20 – Przerwa na kawę

Indywidualne konsultacje z ekspertami i doradcami technicznymi – Galeria Poziom-1/ Konsultacje z Ekspertami w Strefie Eksperta i Rzeczoznawcy
PANEL II - ZINTEGROWANE SYSTEMY AUTOMATYKI POŻAROWEJ. BEZPIECZEŃSTWO POŻAROWE INSTALACJI ELEKTRYCZNYCH
PANEL III - EKSPERCKI OCENA BEZPIECZEŃSTWA POŻAROWEGO BUDYNKU ZA POMOCĄ MULTISYMULACJI. OCHRONA ODGROMOWA - PROBLEMY Z WYPŁATĄ ODSZKODOWAŃ. URZĄDZENIA GAŚNICZE
PANEL IV - DEBATA EKSPERTÓW "WSPÓŁCZESNE WYZWANIA, ORGANIZACJA I ZMIANY W WARUNKACH OCHRONY PRZECIWPOŻAROWEJ W POLSCE. JAK ZAPOBIEC POWAŻNYM AWARIOM I POŻAROM W PRZYSZŁOŚCI”.
Kongresowi towarzyszy

WYSTAWA FIRE|EXPO 2017 i SECURITY|EXPO 2017 na PGE Narodowym

Spotkania i specjalistyczne konsultacje z tzw. pierwszej ręki z przedstawicielami producentów i dostawców wyrobów i rozwiązań. Pokazy oraz szereg testów rozwiązań w trakcie przerw w wykładach. Konsultacje oraz wsparcie techniczne dla projektantów, instalatorów oraz ekip montażowych i służb serwisowych. Konsultacje na stanowiskach doradczych Instytutów Naukowo-Badawczych i Laboratoriów a także bogata oferta nowych kierunków z zakresu bezpieczeństwa pożarowego dla studentów kierunków podyplomowych.