Czytaj także -

Aktualne wydanie

2019 02 ss okladka

20181120-V3B-BANNER-160x600-PL-BUDMAEDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK

EDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 konferencja 2018 banner

konferencja 12 kwietnia 2018 1a

baner-2-krzywe

baner konferencja 12 2017

 

Wydanie Specjalne

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 RODO

  

 lisec SS FastLAne

 

 windoor tech550x120

 

Mir stekla 2019 480x105 stat eng 

 

baner euroasia pancere550x120

 

 

Komfortowa sypialnia na lato
Data dodania: 17.07.17

Sypialnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu. Od jej urządzenia i wyposażenia zależy komfort naszego snu. Gdy spokojnie prześpimy całą noc, jesteśmy pełni energii i gotowi do działania. Warto więc zainwestować w nowoczesne rozwiązania, które poprawią wygodę przebywania w tym pomieszczeniu. Jednym z nich są markizy do okien pionowych – absorbując promieniowanie słoneczne przed szybą, chronią one wnętrze przed upałem. To ważne zwłaszcza latem.

 

20170707 FAKRO Osłona od słońca w każdym miejscu domu z markizami AMZ Solar FAKRO

 

Na komfort snu człowieka ma wpływ wiele czynników, a bez wątpienia najważniejszym z nich jest odpowiednie łóżko z wygodnym materacem. Liczy się też optymalna temperatura w pomieszczeniu i przepływ świeżego powietrza. Jeśli zadbamy o „podstawy”, będziemy mogli w pełni korzystać z funkcji, jakie powinna pełnić sypialnia. Wyspani i gotowi do działania, będziemy mogli wychodzić naprzeciw wyzwaniom, jakie stawia przed nami każdy nowy dzień.

 

Dobre łóżko i optymalna temperatura

Najistotniejszym meblem w sypialni jest łóżko – to na nim spędzamy najważniejszy dla organizmu czas w ciągu doby. Kluczowe jest odpowiednie dobranie materaca. Będąc w punkcie sprzedaży przetestujmy, czy jest dobrej miękkości i czy wygodnie nam się na nim leży. Dobry materac sprawi, że będziemy wypoczęci i zrelaksowani, pozwoli też uniknąć zwyrodnień kręgosłupa. Jeśli wybierzemy ten idealny, każdy poranek będzie dla nas początkiem miłego dnia. Ale miejsce do spania, to dopiero początek – żeby sen był naprawdę komfortowy, powinniśmy też zadbać o optymalną temperaturę w pomieszczeniu. Trudno o nią latem, gdy za oknem mamy trzydziestostopniowe upały.

 

20170707 FAKRO Komfort w sypialni zapewnią markizy AMZ Solar FAKRO

 

Z tego powodu należy często wietrzyć mieszkanie, a najlepiej „odgrodzić” je od słońca. Idealnie sprawdzą się tutaj markizy FAKRO. – Z przeprowadzonych przez nas badań wynika, że dzięki markizom zewnętrznym 96 procent promieniowania słonecznego nie dociera do okna. Absorbowane jest ono przed szybą, a ciepło emitowane jest na zewnątrz – mówi Wojciech Chronowski, menedżer produktu w firmie FAKRO. Temperatura w sypialni będzie więc optymalna zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy, co pozytywnie wpłynie na harmonię snu.

 

Cyrkulacja powietrza i owady

W lato pamiętajmy też o stałej cyrkulacji powietrza, zwłaszcza nocą. Dopływ tlenu, jaki zapewnia uchylone okno, zmniejsza ryzyko migren oraz nawracających bólów głowy. Ma także wpływ na stan mieszkania – panującą w nim wilgoć oraz ewentualne pojawianie się niebezpiecznych wykwitów na ścianach. W sezonie zimowym większość z nas wietrzy mieszkanie przez kilka, kilkanaście minut, co nie pozwala na całkowite usunięcie wilgoci i nieprzyjemnych zapachów. Dlatego w ciepłe dni powinniśmy maksymalnie wykorzystywać pod tym względem sprzyjającą pogodę. Niestety, otwarte okno latem może też być źródłem… problemów. Położenie geograficzne Polski powoduje, że od wiosny do jesieni zmagamy się z komarami, meszkami i innymi owadami, które nie tylko mogą nas ukąsić, ale też potrafią być bardzo irytujące. Przed owadami ochronią nas moskitiery. Taką funkcję spełniają również markizy zewnętrzne.

 

20170707 FAKRO Odpocznij w sypialni bez wzgledu na temperature za oknem dzieki markizom AMZ FAKRO

 

Ochrona prywatności

W sypialni dobrze jest również pomyśleć o prywatności – w tak intymnym miejscu, to niezwykle ważne. Choć sąsiad nie zagląda nam bezpośrednio do okien, czujemy lekki dyskomfort wiedząc, że może nam pomachać ze swojego balkonu. Trudno uniknąć tego, mieszkając na wielorodzinnym osiedlu – okna możemy przysłonić ciężkimi zasłonkami lub roletami, jednak taką korzyść przyniesie nam także montaż markiz. – Włókno szklane, z którego zrobione są markizy FAKRO, przepuszcza światło, nie zasłaniając widoku za oknem – w chronionym pomieszczeniu jest jasno. Co więcej, rozkład natężenia światła w tak zacienionej sypialni jest równomierny i przyjazny dla oczu – tłumaczy Wojciech Chronowski.

 

To szczególnie ważne dla osób, które zdecydowały się na telewizor w sypialni. Podczas oglądania na ekranie nie pojawią się niepotrzebne refleksy. Dzięki nowoczesnej technologii markizami możemy sterować przy pomocy pilota lub postawić na system solarny, który będzie je uruchamiał automatycznie zgodnie z fazami słońca. Pamiętajmy, że markizy dodatkowo ograniczają przenikanie szkodliwego promieniowania UV do wnętrza pomieszczenia – pomaga to chronić meble, przedmioty i materiały znajdujące się w pomieszczeniu przed odbarwieniem.

 

Komfortowa sypialnia to coś więcej niż miejsce do spania. To również pomieszczenie, w którym powinniśmy być zrelaksowani, codziennie „ładować baterie” i czuć się bezpiecznie. To, jak ją urządzimy – zależy od naszych indywidualnych upodobań. Warto korzystać z nowoczesnych i ekologicznych rozwiązań. Szczególnie, gdy jedno urządzenie pełni wiele funkcji, np. pozwoli zaoszczędzić czas, energię i pieniądze.

 

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik