Newsletter

Login FormCzytaj także -

Aktualne wydanie

Okladka SS-12-2017

20170725-edgetech-banner-160x600-polonaisEDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK

EDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

baner-2-krzywe

baner konferencja 12 2017

 

Wydanie Specjalne

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

FF18 750x150px PL NEUGIERIG

 

 budma750x200

  swiat szkla 750x100 2

 

lisec SS FastLAne

 

Ankieta

Czy montują Państwo lustra u klienta za pomocą kleju silikonowego?
 
Czy uważają Państwo, że klej do luster LAKMA jest lepszy od innych klejów dostępnych na rynku?
 
Czy stosują Państwo klej do luster firmy LAKMA?
 
Nowe muzeum w Gdańsku – ponadczasowe przesłanie ujęte w przeszklonej formie
Data dodania: 18.08.17

Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku to miejsce historycznej podróży w czasie do okresu doświadczeń w trudnych wojennych realiach, ujętej z perspektywy cywilów i żołnierzy, społeczności i narodów europejskich.

 

20170808miiws-media-napis-pl


W realizacji tej historycznej wizytówki miasta wykorzystano w sumie ponad 1500 m2 szyb fasadowych i okiennych ze szkłem selektywnym oraz z rotulami do montowania przeszkleń w systemach mocowań punktowych naszej produkcji.


Nowe muzeum to nowoczesna architektura i historyczna – usytuowana na tle zabytkowego otoczenia – wizytówka miasta i regionu. Zgodnie z projektem Studia Architektonicznego Kwadrat, bryła budynku wrasta w ziemię na głębokość ok. 18 m. Część naziemna tworzy bryłę na wzór pochylonego graniastosłupa – wieży o wysokości ok. 40 m. Twórcy projektu zdecydowali się na wykorzystanie licznych przeszkleń, które nadają muzeum unikalnego charakteru i zapewniają odpowiednio duży dostęp do światła dziennego.


Ciekawostką jest fakt, że obiekt został „zakotwiczony” w specjalnie przygotowanym do tego celu otoczeniuwodnym. Muzeum, otaczający je plac i budynek administracyjny tworzą bowiem obszar o powierzchni 1,7 ha, który jest położony między Kanałem Raduni a rzeką Motławą. Obiekt został zabezpieczony przed napływem wody poprzez wykonanie szeregu prac podwodnych związanych z wykonaniem betonowego korka oraz ścian szczeli owych.


Podziwiając Muzeum II Wojny Światowej, warto zwrócić uwagę na jednolitą czerwoną kolorystykę zarówno fasady budynku, jak i jego otoczenia. Dominująca czerwień w subtelny sposób została przełamana przeszkloną elewacją frontową muzeum.


Na potrzeby konstrukcji przeszklonej fasady oraz świetlika dachowego firma PRESS GLASS, która specjalizuje się w produkcji szyb dla budownictwa, dostarczyła szyby zespolone ze szkłem kontroli słonecznej o wysokiej selektywności i parametrach przybliżonych 60/30.

 

Szkło to charakteryzuje się przepuszczalnością światła na poziomie ok 60% i niską całkowitą przepuszczalnością energii słonecznej – ok 30%. Takie parametry zapewniają wysoki komfort użytkowania - do środka muzeum dociera większość słonecznego światła – jednocześnie nie dochodzi do przegrzewania wnętrza.

 

Wyprodukowane przez PRESS GLASS szyby z wbudowanymi elementami przeznaczonymi do montażu w systemach mocowań punktowych posłużyły natomiast do zbudowania przeszklonego łącznika pomiędzy muzeum a obiektem administracyjnym. Szyby PRESS GLASS wykorzystano również w stolarce okiennej w budynku administracyjnym i do oszklenia patio.


Punktem centralnym wnętrza muzeum jest wystawa główna o powierzchni niemal 5 tys. m2, znajdująca się w części podziemnej obiektu. To największa na świecie wystawa historyczna tego typu. Aby ułatwić zwiedzanie, wystawę podzielono na 18 sekcji tematycznych, w ramach których udostępniono zwiedzającym 2 tys. eksponatów.


Obiekt pełni nie tylko funkcję wystawienniczą. We wnętrzu budynku na poziomie „0” znajdują się również biblioteka z czytelnią, a także sale edukacyjne i konferencyjne. Najwyższy poziom zajmują kawiarnia i restauracja z przeszklonym świetlikiem dachowym, które „otwierają” budynek na panoramę Gdańska. Muzeum zostało oficjalnie otwarte dla zwiedzających 23 marca 2017 r.


Strona internetowa Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku: http://www.muzeum1939.pl/


Więcej zdjęć budynku można znaleźć na profilu firmy PRESS GLASS w serwisie społecznościowym Pinterest

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik