heroal 2018 Banner C50VSZ 750x150 PL mit-Rahmen1

 

banner konferencja 04 2019  

  

 lisec SS FastLAne

 

 Mir stekla 2019 480x105 stat eng 

 

baner euroasia pancere550x120

 

 

Wyjdź na taras – przez okno dachowe. Innowacyjne rozwiązanie firmy VELUX
Data dodania: 18.08.17

Wyjście na taras oraz okno dachowe – te dwie funkcjonalności łączy w sobie jeden innowacyjny produkt firmy VELUX, okno balkonowe GEL z kolekcji „Więcej Przestrzeni”. Dzięki jego zastosowaniu mieszkańcy poddasza zyskują dodatkową przestrzeń, mogą cieszyć się większą ilością światła dziennego, świeżym powietrzem, panoramicznym widokiem oraz korzystać na prywatnym tarasie z uroków lata.

 

20170808velux gel-bez-scianki

 Rysunek okno balkonowe VELUX GEL - taras w konstrukcji dachu
Konstrukcja bez ścianki kolankowej. Dach o nachyleniu 35-53 stopnie.

 

20170808velux gel-scianka

Rysunek okno balkonowe VELUX GEL. - taras o niezależnej konstrukcji zewnętrznej
Konstrukcja ze ścianką kolankową. Dach o nachyleniu 35-53 stopnie.


Do tej pory balkon był dostępny tylko dla użytkowników parteru lub wyższych kondygnacji bez poddasza. Teraz, dzięki innowacyjnemu rozwiązaniu firmy VELUX swoje marzenia o tarasie pełnym kwiatów, z wygodnym fotelem oraz miejscem do odpoczynku mogą spełnić także mieszkańcy poddasza. Okno balkonowe VELUX GEL umożliwia wyjście na taras, który można zbudować na zewnątrz niezależnie od rodzaju dachu: może być ze ścianką kolankową lub bez.

 

20170808velux 127601-01-xxl

Okno balkonowe VELUX GEL
Ogromną zaletą tego rozwiązania jest możliwość optymalnego wykorzystania i powiększenia przestrzeni na poddaszu.

 

Górną część obsługuje się jak okno uchylno-obrotowe – można ją bezstopniowo uchylić do kąta 45 stopni lub zatrzymać w dowolnej pozycji. Dolna część dostępna jest w wersji otwieranej na prawą lub lewą stronę oraz jako nieotwierana. Na poddaszach bez ścianki kolankowej balkon wbudowany jest w istniejącą konstrukcję dachu. W domach jednorodzinnych ze ścianką kolankową, taras może być niezależną konstrukcją zewnętrzną lub być częścią tej konstrukcji np. wyjścia na taras nad garażem.

 

20170808velux 123216-01-xxl

Okno balkonowe VELUX GEL
Okna można łączyć w dowolne zestawy, które posłużą za wyjście na taras


"To bardzo uniwersalne rozwiązanie, które daje wspaniałe możliwości aranżacji. Wielkość tarasu zależy od nas, a okna balkonowe możemy łączyć w zestawy z innymi oknami dachowymi, tworząc w ten sposób jeszcze większe przeszklenie. Co więcej, rozwiązanie można zastosować na poddaszu w różnych budynkach, zarówno jedno-, jak i wielorodzinnych. Jest to szczególnie cenne dla właścicieli mieszkań w starych kamienicach, gdzie adaptacja poddasza staje się coraz popularniejsza"- podkreśla Monika Kupska-Kupis, architekt z firmy VELUX.

 

20170808velux 123187-01-xxl

Taras w konstrukcji dachu z zastosowaniem VELUX GEL
Rozwiązanie możliwe do zastosowania na np. poddaszu w starych kamienicach


Ogromną zaletą tego rozwiązania jest możliwość optymalnego wykorzystania i powiększenia przestrzeni na poddaszu. Prywatny taras będzie naturalnym przedłużeniem salonu lub sypialni. Możemy tam odpoczywać z rodziną, cieszyć się kontaktem z naturą, a także panoramicznym widokiem. Co więcej, okno balkonowe doprowadzi do pomieszczenia jeszcze więcej światła i świeżego powietrza, co dobrze wpłynie na nasze zdrowie i samopoczucie. Większe przeszklenia wpuszczą do wnętrza więcej promieni słonecznych, a to w istotny sposób przyczyni się do pozyskiwania darmowego ciepła zimą, poprawiając bilans energetyczny budynku.

 

20170808velux 1920 127585-01-xxl

Okno balkonowe VELUX GEL
Prywatny taras będzie naturalnym przedłużeniem salonu lub sypialni.


Montaż okna balkonowego VELUX GEL to także gwarancja oszczędności energii. Doskonałe parametry izolacyjne – współczynnik Uw=1,2 (W/m2K) - osiągnięto dzięki zastosowaniu dwukomorowego pakietu szybowego. Od wewnątrz okno zostało wyposażone w szybę bezpieczną, laminowaną o klasie odporności antywłamaniowej P2A, z kolei od zewnątrz w szybę hartowaną z powłoką łatwozmywalną i antyroszeniową, ograniczającą powstawanie zabrudzeń oraz eliminującą kondensację pary wodnej. Dla podniesienia komfortu użytkowania poddasza okno zostało również przystosowane do montażu różnego rodzaju rolet wewnętrznych. Jest również wyposażone w klapę wentylacyjną z filtrem powietrza, która zapewnia dopływ świeżego powietrza nawet, gdy okno jest zamknięte.

 

20170808velux 123200-01-xxl

Taras w konstrukcji dachu z zastosowaniem VELUX GEL
Rozwiązanie możliwe do zastosowania na np. poddaszu w starych kamienicach


Okno balkonowe VELUX GEL od swojej premiery, która miała miejsce 15 lat temu cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem klientów. Można łączyć go w zestawy i montować na każdym typie poddasza: ze ścianką kolankową lub bez, w dachach o kącie nachylenia od 35-53 stopni. Górne okno ma wymiary 78x136cm, a dolne 78x109 cm.

 

20170808velux 500982-01-xxl

Okno balkonowe VELUX GEL
Można łączyć go w zestawy i montować na każdym typie poddasza: ze ścianką kolankową lub bez.


Więcej informacji na www.velux.pl/wiecejprzestrzeni

 

 

 

01 chik
01 chik