Aktualne wydanie

2019 12 okladka

       Świat Szkła 12/2019

 

User Menu

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

  

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

20190820-BANNIERE-HALIO-750x100-1D-PL

 

wlasna-instrukcja ift--baner do newslet-2019

 LiSEC SS Konfig 480x120

 

budma 2020 - 480x120

 

eurasia glass 480x100

 

 konferencja ICG 1c

Drzewo za drzwi
Data dodania: 22.09.17

12 tysięcy drzew posadzonych w tym roku i kolejne w przyszłym. Tak wygląda polityka odpowiedzialnego biznesu firmy CAL, producenta drzwi drewnianych z Suwałk.

- To niespotykana na rynku praktyka. W miejsce ściętych drzew odsadzamy nowe, znacznie więcej niż wynosi nasze roczne zapotrzebowanie. Produkujemy drzwi drewniane, które są najbardziej ekologiczne, ale to nie zwalnia nas z odpowiedzialności, aby jeszcze lepiej dbać o środowisko.

 

20170909cal drzwi

 

To troska o przyszłość naszych dzieci – tłumaczy Sylwia Ciszewska, Dyrektor Zarządzająca CAL. I dodaje: - Będziemy kontynuowali akcję w kolejnych latach, a naszych partnerów namawiamy do podobnych działań.

 

Na pomysł akcji wpadł pracownik firmy, a inicjatywa spotkała się z pełnym poparciem Zarządu, który jeszcze w kwietniu, solidarnie z pracownikami CAL, sadził nowe drzewa na terenie leśnictwa koło Suwałk.

 

Łącznie w akcji wzięło udział blisko 70 osób, którzy odnowili powierzchnię zajmującą 2,18 ha. Głównymi gatunkami, które zostały posadzone była sosna, świerk, brzoza, lipa oraz dąb szypułkowy. Po zakończeniu sadzenia uczestnicy poznali technologię produkcji sadzonek w szkółce kontenerowej Nadleśnictwa Suwałki. Akcja wspólnego sadzenia była świetną okazją do pogłębienia wiedzy leśnej oraz integracji pracowników wokół wspólnego celu, jakim jest troska o środowisko naturalne.

 

Dziś ekologia to nie tylko modne słowo – to konkretne działania, które pozwalają przywracać równowagę naszej planecie. Drzwi wykonane z drewna pozwalają na oszczędność energii wykorzystywanej do ich wytworzenia, co oznacza mniejszą emisję zanieczyszczeń oraz mniejsze zużycie paliw. Można je przetworzyć w niemal 100 proc. Nawet jeżeli nie zostaną ponownie wykorzystane, ulegną naturalnej biodegradacji.

 

Drzwi CAL są produkowane z wykorzystaniem przyjaznych dla środowiska wodorozcieńczalnych lakierów, jak również olejo-wosków dopuszczonych do kontaktów z żywnością i stosowanych w zabawkach dla dzieci. Drewno pochodzi wyłącznie z lasu certyfikowanego zarządzanego wg zasad dobrej gospodarki leśnej (z pominięciem leśnictw na terenie Puszczy Białowieskiej).

Kupując drzwi drewniane CAL ma się zatem pewność, iż nie tylko zostały one wytworzone z czułym poszanowaniem przyrody, ale też że otrzymała ona, z nadwyżką, rekompensatę za pozyskany materiał.

 

Firma CAL jest wiodącym producentem drzwi drewnianych. Wykonuje je już od ponad 30 lat. Założył ją i nadal rozwija, z pełnym wparciem kolejnego pokolenia, Zbigniew Cywiński, Prezes CAL. Więcej informacji o firmie na www.drzwi-cal.pl.