Czytaj także -

Aktualne wydanie

SS-10-2018 okladka

20180813-BANNER-160X600-V1-PL-GLASSTECEDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK

EDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 konferencja 2018 banner

konferencja 12 kwietnia 2018 1a

baner-2-krzywe

baner konferencja 12 2017

 

Wydanie Specjalne

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 RODO

 

konferencja 2018 banner

  

glass2018 480x120  

 lisec SS FastLAne

 

20180817doe12 baner-480-100

 

 

 

Ramki dystansowe Edgetech Super Spacer® trzymają się dyskretnie w tle
Data dodania: 22.09.17

Estetyka albo funkcja? Przy użyciu do szklanej elewacji o wysokiej renomie ramka dystansowa musi spełnić oby dwa cele. Budynek Timmerhuis w Rotterdamie jest tego aktualnym przykładem.

Przy podejmowaniu decyzji nad ramką dystansową nie tylko pytanie „Ciepła ramka tak czy nie?” odgrywa zasadniczą rolę. Poza techniczną zasadą funkcjonowania i ich energetyczną sprawnością ramki dystansowe różnią się między sobą także ich efektem estetycznym.

 

20170909 EDG Schema PL

 

Perforacje, tak niezbędne w wielu drążonych profilach dla działania środka pochłaniającego wilgoć, mogą to wrażenie zakłócać tak samo jak gładkie, błyszczące powierzchnie stali szlachetnej. „Ramka dystansowa wywołuje niekiedy bardzo dużo emocji” tłumaczy Axel Hinderberger, Dyrektor Zarządzający firmy o tej samej nazwie produkującej elewacje w Aalen, Niemcy.

 

„Wykonanie zespolenia brzegowego szkła nie może pozostać bez należytej uwagi podczas rozmów uzgadniających, ponieważ przy odbiorze jest już zdecydowanie zbyt późno na to, aby prowadzić poważną dyskusję o aspektach optycznych w przestrzeni pomiędzy szybami” dodaje.

 

Horst Matias, Technical Sales Engineer w zakładzie Edgetech Europe w Heinsberg, Niemcy, potwierdza to życzenie dotyczące homogenicznych, gładkich powierzchni: „W idealnym przypadku widoczna strona ramki dystansowej jest równomiernie matowa bez połysków.

 

Ramki Super Spacer przechodzą całkowicie na drugi plan, jak tylko element izolacji szkła zostanie wstawiony do ramy, ponieważ tylko farba ramy odbija się w szkle. Dzięki tym właściwościom mogą również wygięte i płaskie szklane elementy zostać harmonicznie wbudowane obok siebie.”

 

20170909 EDG Timmerhuis 01

 

 

Gięte szkło w budynku Timmerhuis w Rotterdamie

Firmy Döring i Edgetech brały wspólnie udział w jednym z wiodących projektów w ostatnim czasie: Objekt Timmerhuis, wymyślonym przez ekspertów budownictwa miejskiego OMA (Office for Metropolitan Architecture) z Rotterdamu. „Najbardziej zielony budynek Holandii” jednoczy ratusz, mieszkania, biura jak również muzeum miejskie Rotterdamu i tworzy architektoniczny pomost w kierunku chronionego jako zabytek, historycznego ratusza.

 

Koncepcja bazowała początkowo na pomyśle, aby biura i mieszkania unieść na płynącą „chmurę ze szkła i stali” ponad znajdujące się na parterze centrum obsługi mieszkańców. Szklana ściana kurtynowa z potrójnym oszkleniem izolacyjnym dostarczona przez Saint-Gobain Glassolutions odbija niebo ponad Rotterdamem.

 

Ułożone na sobie części oddziaływują jak prowizorium, tak, jakby w trakcie budowy ktoś przerwał swoją grę komputerową. Takie wrażenie jest pożądane. Timmerhuis jest zaplanowany modułowo, raczej jako obiekt podlegający dalszemu rozwojowi aniżeli architektoniczna stałość.

 

Z rotterdamskim muzeum, które wprowadziło się w miejsce urzędu miasta, znalazł obiekt Timmerhuis na szczęście godnego lokatora. Łukowato wypukłe szklane elementy elewacji wejściowej tworzą miękkie, organiczne przejście w kierunku gruntu. Dla elewacji grupa Saint-Gobain dostarczyła w sumie elementów o powierzchni 14.000 m2.

 

Płasko wyprodukowane szkła przywieziono z Objektzentrum Radeburg, Döring dostarczył 1.200 m2 wygiętego, zabezpieczonego przed rozbiciem podwójnego oszklenia SSG CLIMAPLUS dla elewacji szklanej w dolnej części. Elementy są gięte o promieniu 1.000 milimetrów i z kątem wygięcia od 72 do 163 stopni, wykończone ramkami dystansowymi i pojedynczo umieszczone w profilach aluminiowych.

 

20170909 EDG Timmerhuis 02

 

Łatwe przetwarzanie, precyzyjne zastosowanie

Ramki dystansowe Super Spacer® wnoszą zarówno istotne właściwości dla łatwego ręcznego wykonania dowolnych kształtów i giętych szkieł jak i estetycznie nienaganny wynik końcowy. Dzięki niskiej wysokości bocznej ramka dystansowa Super Spacer® może być również zastosowana w przypadku wąskich profili ramowych i małych powierzchni oszklenia.

 

Elastyczne tworzywo umożliwia ponadto dokładnie dopasowane skosy w rogach elementów. Uszczelnienie poliizobutylenowe ułożone jest w sposób niewidoczny, tak, że również po wielu latach nie może migrować z przekładki na szybę i również klej znajdujący się z boku jest nakładany bez nadmiaru, równolegle do krawędzi szkła.

 

Fakt, że firmy Döring i Edgetech od wielu lat są „partnerami w szkle”, bardzo cieszy Joachima Stoss, dyrektora zarządzającego Edgetech Europe: „Załoga w firmie Döring po tak wielu projektach wie po prostu, w jaki sposób ramka dystansowa Super Spacer może być umieszczona i jak można ją precyzyjnie zastosować.“

 

 

20170909 EDG Timmerhuis 03

 

O firmie Edgetech Europe GmbH

Elastyczne systemy piankowych ramek dystansowych Super Spacer® firmy Edgetech są energooszczędnym rozwiązaniem w ramach technologii Ciepłej Ramki, stosowanym w oknach z szybami termoizolacyjnymi. Systemy te w znacznej mierze redukują straty energii na zewnątrz, zapobiegają znacząco procesowi kondensacji, a ponadto przyczyniają się do wydłużenia żywotności okien.

 

Edgetech Europe GmbH z siedzibą w Heinsberg jest w 100% spółką grupy Quanex Building Products Corporation, zlokalizowanej w Houston w stanie Teksas, wiodącego na świecie producenta energooszczędnych systemów profili okiennych i drzwiowych, elastycznych ramek dystansowych dla szyb termoizolacyjnych, uszczelnień do modułów solarnych, drewnianych podłóg, profili sufitowych oraz krat okiennych i drzwiowych.

 

Pod względem obrotów Edgetech/Quanex jest największym producentem ramek dystansowych na świecie. Edgetech Europe GmbH jest spółką handlową, zajmującą się dystrybucją na kontynencie europejskim, a także jednym z trzech globalnych zakładów produkcyjnych Edgetech, zatrudniającym łącznie 450 pracowników i wyposażonym w 16 linii wytłaczarek.

 

Więcej informacji o systemach ramek dystansowych Super Spacer® i technologii Ciepłej Ramki firmy Edgetech można znaleźć na stronie www.superspacer.com.

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik