Aktualne wydanie

2019 02 ss okladka

20181120-V3B-BANNER-160x600-PL-BUDMAEDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK

EDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 konferencja 2018 banner

konferencja 12 kwietnia 2018 1a

baner-2-krzywe

baner konferencja 12 2017

 

Wydanie Specjalne

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 RODO

  

 lisec SS FastLAne

 

 windoor tech550x120

 

Mir stekla 2019 480x105 stat eng 

 

baner euroasia pancere550x120

 

 

Futurystyczna roleta dwa w jednym – Schüco Integralmaster
Data dodania: 27.10.17

Innowacyjna przesłona roletowa Integralmaster w ofercie Schüco to subtelne, a jednocześnie bardzo efektywne rozwiązanie ochrony pomieszczeń przed zbyt intensywnym nasłonecznieniem i rażącym światłem w jednym.

 

Wewnętrzna roleta jest całkowicie ukryta w listwie przyszybowej, dzięki czemu okno zachowuje swój klarowny wygląd. Nowe rozwiązanie ukrytej przesłony przeciwsłonecznej to efekt współpracy marki Schüco z renomowanym niemieckim producentem przesłon przeciwsłonecznych Sun-Master Sonnenschutz GmgH.

 

 20171010schueco integralmaster aws biuro

Schüco Integralmaster to bardzo nowoczesne rozwiązanie komfortowych przesłon okiennych chroniących przed przegrzewaniem pomieszczeń i rażącym światłem, Fot. Schüco

 

Dyskretne rozwiązanie składa się z plisowanej folii poliestrowej zrolowanej w specjalnej listwie przyszybowej. Dzięki temu, że system nie wymaga stosowania tradycyjnych prowadnic czy skrzynek, zwinięta roleta pozostaje całkowicie niewidoczna.

 

Szeroka dostępność wielu wersji folii, różne wersje sterowania i łatwość montażu sprawiają, że Schüco Integralmaster to bardzo uniwersalne rozwiązanie, które może być zastosowane w energooszczędnych oknach aluminiowych z serii Schüco AWS o głębokości zabudowy od 70 do 90 mm. Przesłona może osiągać duże wymiary, maksymalnie do 3500 mm wysokości i 1800 mm szerokości.


Efektywna w każdej sytuacji
Przesłony Integralmaster są tak dyskretne, że w pozycji podniesionej nie zaburzają transparentnego charakteru wielkopowierzchniowych szyb. Natomiast w momencie opuszczania zapewniają bardzo efektywną ochronę przed promieniami słonecznymi i nie tylko.

 

Dostępnych jest pięć rodzajów folii, różniących się pomiędzy sobą rodzajem plisowania oraz funkcjami. Trzy z nich od zewnątrz zatrzymują promienie słoneczne, a od wewnątrz pozwalają cieszyć się niezakłóconym widokiem na otoczenie.

 

 20171010schueco integralmaster salon

System roletowy Schüco Integralmaster może być zastosowany w budynkach nowych i modernizowanych, mieszkalnych i niemieszkalnych, Fot. Schüco

 

Na uwagę zasługuje przesłona SHGS 03 z wysokowydajną warstwą refleksyjną, która sprawdzi się jako bariera chroniąca przed przegrzewaniem się pomieszczeń. Jednocześnie efekt olśnienia został zredukowany aż do 97%, co czyni to rozwiązanie odpowiednim zwłaszcza do ochrony stanowisk pracy, które są narażone na duże nasłonecznienie.

 

Pozostałe dwa rozwiązania są dedykowane do miejsc, które wymagają solidnej ochrony wzroku przed intensywnym światłem. Asortyment uzupełniają dwie folie przyciemniające, z których jedna posiada od strony wewnętrznej kolor biały, a druga czarny.

 


Dwie opcje sterowania
Ze względu na swoją inteligentną budowę roleta Integralmaster sprawdzi się zarówno w budynkach nowych, jak i już istniejących. Montaż rozwiązania w oknie aluminiowym z serii AWS sprowadza się do usunięcia starej listwy przyszybowej i zastąpieniu jej nową, z systemem Integralmaster.

 

W zależności od indywidualnych potrzeb można wybrać rozwiązanie sterowane elektrycznie lub ręcznie. W pierwszym przypadku roleta jest wbudowana w dolną listwę i nasuwa się na szybę od dołu do góry.

 

 20171010schueco integralmaster roleta

System wewnętrznych rolet Schüco Integralmaster zintegrowany w listwie przyszybowej, Fot. Schüco

 

Sygnał jest przenoszony za pośrednictwem modułu SMI (Standard Motor Interface), kompatybilnego z większością systemów sterowania budynkiem BUS. Natomiast w sytuacji, gdy roleta jest obsługiwana manualnie, całość rozwiązania znajduje się w górnej listwie i zsuwa się z góry na dół. Rolety Integralmaster są zgodne z wszystkimi krajowymi i europejskimi unormowaniami dotyczącymi ochrony przeciwsłonecznej.

 

Więcej informacji o produktach firmy Schüco znajdą Państwo na stronie: www.schueco.pl