Newsletter

Login FormCzytaj także -

Aktualne wydanie

Okladka SS-12-2017

20170725-edgetech-banner-160x600-polonaisEDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK

EDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

baner-2-krzywe

baner konferencja 12 2017

 

Wydanie Specjalne

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

FF18 750x150px PL NEUGIERIG

 

 budma750x200

  swiat szkla 750x100 2

 

lisec SS FastLAne

 

Ankieta

Czy montują Państwo lustra u klienta za pomocą kleju silikonowego?
 
Czy uważają Państwo, że klej do luster LAKMA jest lepszy od innych klejów dostępnych na rynku?
 
Czy stosują Państwo klej do luster firmy LAKMA?
 
Bosch otwiera campus IT w Stuttgart-Feuerbach. Centralny hub rozwoju cyfrowych modeli biznesowych
Data dodania: 27.10.17

20171010bosch EK20-10.17eW nowym campusie, zlokalizowanym w Stuttgart-Feuerbach, Grupa Bosch otworzyła centrum kompetencji, które będzie koordynować światową działalność Bosch w obszarze IT. Około 2 000 z 7 500 pracowników działu będzie pracować w ultranowoczesnym campusie, który ma wspierać przyspieszenie transformacji firmy Bosch w przedsiębiorstwo IoT. – Produkty komunikujące się przez internet i usługi oparte na bazach danych mają coraz większy udział w rozwoju przedsiębiorstwa.

W nowym campusie, zlokalizowanym w Stuttgart-Feuerbach, Grupa Bosch otworzyła centrum kompetencji, które będzie koordynować światową działalność Bosch w obszarze IT. Około 2 000 z 7 500 pracowników działu będzie pracować w ultranowoczesnym campusie, który ma wspierać przyspieszenie transformacji firmy Bosch w przedsiębiorstwo IoT. – Produkty komunikujące się przez internet i usługi oparte na bazach danych mają coraz większy udział w rozwoju przedsiębiorstwa.

 

20171010bosch EK20-10.17e

fot. Bosch

 

Odpowiednio zmienia się także rola naszego działu IT. O ile wcześniej chodziło głównie o rozbudowę infrastruktury IT, wsparcie użytkowników oraz dostawę sprzętu, o tyle teraz dział coraz silniej koncentruje się na rozwijaniu innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie IT i programowania – mówi prof. dr Stefan Asenkerschbaumer, zastępca prezesa zarządu spółki Robert Bosch GmbH, odpowiedzialny za IT. – Campus jest naszym nowym centralnym hubem rozwoju cyfrowych modeli biznesowych. Łączy on najlepsze cechy obu światów Bosch: produkty i know-how działającego od dziesiątków lat koncernu technologicznego zostaną wzbogacone dzięki dynamice młodego zespołu IT.

 


Transformacja działu IT Bosch: szybsza realizacja projektów, krótsze terminy wprowadzania rozwiązań na rynek
– Nasza działalność IT przestaje być jedynie składnikiem kosztów, a staje się jedną z kluczowych kompetencji. Oprogramowanie stanowi integralną część produktu i towarzyszących mu usług – wyjaśnia dr Elmar Pritsch, CIO i szef działu IT w spółce Robert Bosch GmbH. Celem Bosch jest zintegrowanie w sieci każdego produktu i oferowanie szerokiej gamy związanych z tym usług w terminie do 2020 roku.

 

Aby usprawnić ten proces, każdy sektor przedsiębiorstwa będzie realizował swoje zadania w obszarze cyfryzacji za pośrednictwem specjalnie utworzonego stanowiska Business Chief Digital Officer. Osoba na tym stanowisku wspólnie z partnerami z działu Bosch IT będzie inicjowała nowe, innowacyjne projekty, które następnie będą wdrażane przez połączone zespoły działające na całym świecie. Tak bliska współpraca IT i działów branżowych przyczyni się do jeszcze szybszego rozwijania i wprowadzania na rynek modeli biznesowych opartych na bazach danych.

 

20171010bosch EK20-10.17d

 fot. Bosch

 

Credo campusu: klienci, zespoły i pracownicy w centrum uwagi
Architektura i wyposażenie campusu IT odzwierciedlają nastawienie na klientów, zespoły i pracowników. – Wszystko po to, aby opracowywać optymalne rozwiązania dla naszych klientów. Wymagało to stworzenia inspirującego środowiska pracy dla pracowników campusu, opracowania specjalistycznych domen i metod IT, a także dostarczenia najnowocześniejszego sprzętu i oprogramowania – wyjaśnia dr Elmar Pritsch. – Campus jest bardzo atrakcyjnym środowiskiem pracy także dla nowych pracowników.

 

Pierwszy klucz do sukcesu: inspirujące środowisko pracy
Pięciopiętrowy campus, wyróżniający się oryginalną przeszkloną elewacją o opływowej linii, został wykończony zgodnie ze sprawdzoną w innych lokalizacjach Bosch koncepcją „Inspiring Working Conditions (IWC)“. Oznacza to kreatywnie zaprojektowaną otwartą przestrzeń biurową z wydzielonymi częściami do pracy zespołowej i indywidualnej, oraz miejsca do wymiany opinii i przestrzeń do wypoczynku.


Drugi klucz do sukcesu: specjalistyczne domeny i metody IT
Już w recepcji campusu widać, że wszystko tutaj kręci się wokół bitów i bajtów: ogromny ekran z liczbami, danymi i faktami na temat IT w firmie Bosch oraz 128 interaktywnych miniekranów i eksponatów pozwala lepiej zrozumieć, nad jakimi innowacjami wspólnie z kolegami z sektorów Bosch pracują nasi eksperci w dziedzinie IT i oprogramowania. Podczas pracy nad projektami mają oni do dyspozycji tzw. studio UX (User Experience).

 

Razem z klientami i użytkownikami można tutaj – już we wczesnej fazie projektu – na podstawie prototypów ocenić, czy opracowane rozwiązanie idzie we właściwym kierunku. Stoi za tym szczególnie popularna w świecie IT metoda opracowywania innowacji o nazwie Design Thinking, która obejmuje dogłębne zrozumienie życzeń klientów w ramach kreatywnych i uporządkowanych procesów, szybkie generowanie wielu pomysłów i testowanie proponowanych rozwiązań wraz z ich późniejszymi użytkownikami.

 

20171010bosch EK20-10.17a

fot. Bosch


Trzeci klucz do sukcesu: najnowocześniejszy sprzęt i oprogramowanie
W nowym campusie IT Bosch zainwestował poważne środki w wyposażenie stanowisk pracy, w tym wysokiej klasy notebooki i smartfony, narzędzia konferencyjne i narzędzia Desk Sharing, takie jak Skype for Business, oraz kompletną infrastrukturę telekomunikacyjną, która ułatwia pracę zespołom, niezależnie od działu, miejsca i czasu pracy.Rozbudowa działu IT Bosch w Warszawie
Cyfrowa transformacja Grupy Bosch jest widoczna również w Warszawskim Centrum Kompetencyjnym IT, które w ciągu ostatnich 12 miesięcy dwukrotnie powiększyło swoją załogę ekspertów IT. Ponad 200 osób pracuje tutaj nad rozwiązaniami unowocześniającymi biznes i produkcję, min. Industry 4.0, e-commerce, PLM oraz systemami klasy ERP (SAP). Nowe warszawskie biuro, otwarte we wrześniu 2017 roku, również jest przykładem realizacji koncepcji „Inspiring Working Conditions (IWC)”, oferując programistom i konsultantom Bosch wyjątkowe warunki pracy.

Campus IT Bosch nowym centrum światowych działań w obszarze IT 
Atrakcyjne środowisko pracy dla specjalistów w dziedzinie IT i programowania

 

 

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik