Aktualne wydanie

SS-09-2018-okladka

20180813-BANNER-160X600-V1-PL-GLASSTECEDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK

EDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

konferencja 12 kwietnia 2018 1a

baner-2-krzywe

baner konferencja 12 2017

 

Wydanie Specjalne

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 RODO

 

25575923 

  

480x100px RFT18 engl

 

abs banner 480x120 English

 

glass2018 480x120  

 lisec SS FastLAne

 

20180817doe12 baner-480-100

 

 

 

Łazienka - domowy azyl
Data dodania: 27.10.17

Łazienka to nie tylko pomieszczenie służące do tego, by wziąć szybki prysznic, ale też przestrzeń, w której chcemy odpocząć i zregenerować się. Dlatego przy jej aranżacji powinniśmy pomyśleć o kilku podstawowych kwestiach, które sprawią, że stanie się naszym domowym SPA.

 

20171010invado AMBER 12 


Po pierwsze funkcjonalność
Łazienka do miejsce wieczornego relaksu, ale też najbardziej zakorkowane miejsce w domu o poranku. Zwłaszcza jak jest jedna, a domowników kilkoro. Dlatego myśląc o jej wystroju, nie zapomnijmy o funkcjonalności. Dobrze jeśli wszystkie urządzenia, sprzęty (umywalka, wc, lustra, itp.) ustawione są w odpowiedniej odległości od siebie, tak, by choć dwie osoby mogły jednocześnie przeprowadzić poranną toaletę (ktoś się maluje, ktoś w tym czasie myje zęby).

 

W ramach możliwości nie rezygnujmy też z szuflad i pojemników, do których wstawimy kosmetyki czy środki czyszczące. Gdy będziemy mieć je schowane, łatwiej będzie utrzymać porządek. Zadbajmy również o to, aby bez zbytniego przesuwania półek i mebli, można było komfortowo przetrzeć podłogę. Jeśli przestrzeń ogranicza naszą wyobraźnię i nie możemy mieć wanny, i prysznica, a jednak lubimy czasem powylegiwać się w ciepłej wodzie, warto na kompaktowej nawet wannie postawić szklany parawan, który w razie potrzeby zmieni ją w kabiną prysznicową, chroniąc łazienkę przez zalaniem.


Estetyczny minimalizm
Urządzając łazienkę warto postawić na dobrą jakość armatury, ciekawe wzornictwo, ale i na minimalizm. Dzięki niemu nasza łazienka nabierze oczekiwanego ładu i porządku, a jak wystrój nam się znudzi, kilkoma dodatkami odmienimy jej oblicze. Projektanci wnętrz podpowiadają, że wbrew przyzwyczajeniom nie jest to pomieszczenie, które trzeba kafelkować od podłogi, aż po sufit. Płytki przydają się w okolicy wanny, natrysku czy umywalki, ale w pozostałych miejscach doskonale zastąpi je odpowiednia farba.

 

20171010invado SALERNO 4 ORZECH B339 2017

 

Wiadomo, że łatwiej chwycić za pędzel i przemalować, niż skuwać kafle. Aranżacyjnym hitem są elementy drewniane. Te pozyskane podczas rozbiórki starego domu czy stodoły, wysuszone i odpowiednio zaimpregnowane nadadzą wnętrzu absolutnie oryginalny charakter. I to za niewielkie pieniądze. W łazience dobrze wygląda też drewniana podłoga. W tej roli świetnie sprawdzają się drewnopodobne kafle, które czasem są tak wykonane, że na pierwszy, a nawet drugi rzut oka wyglądają jakby faktycznie były prawdziwym parkietem.


Drzwi do łazienki
Szeroka oferta drzwi łazienkowych sprawia, że mamy w czym wybierać. Możemy zdecydować się na skrzydła szklane, częściowo przeszklone lub pełne. Wybierając modele szklane lub z przeszkleniami optycznie powiększymy powierzchnię i ją doświetlimy. Odważnie? A dlaczego nie. Wbrew pozorom, stosując szybę typu satinato zachowamy poczucie intymności. Przykładem drzwi szklanych jest kolekcja Amber od Invado.

 

Jeśli decydujemy się na drzwi z niewielką ilość przeszkleń możemy postawić np. na Virgo, Salerno lub Torino od Invado. - W każdej naszej kolekcji dostępne są skrzydła typowo łazienkowe. Dzięki temu nie ma problemu, by skompletować drzwi do wszystkich pomieszczeń w domu w ramach jednej kolekcji, zachowując przy tym aranżacyjną spójność - mówi Adam Hucz, odpowiedzialny za markę Invado.

 

20171010invado SALERNO 3 ORZECH B339 z aranzu


Pamiętajmy jednak, że zgodnie z przepisami drzwi do łazienki, w świetle ościeżnicy, mają mieć minimum 80 cm szerokości oraz 200 cm wysokości. Dodatkowo, ze względów bezpieczeństwa, ale też funkcjonalności, powinny otwierać się na zewnątrz. Każdy model musi być wyposażony w otwór wentylacyjny nie mniejszy niż 200 cm2 (kratki wentylacyjne, tuleje lub odpowiednie podcięcia). Jeżeli chodzi o zamek do drzwi polecane są rozety, które łatwo się zamykają, a dodatkowo, w sytuacji zagrożenia, można szybko otworzyć je z zewnątrz.


Bez względu na to czy dysponujemy dużym pokojem kąpielowym, czy w naszej łazience z wielkim trudem mieści się tylko mały prysznic, warto urządzić to miejsce tak, by zyskać domowe SPA, czyli przestrzeń, w której będziemy mogli zrelaksować się po długim dniu.