Czytaj także -

Aktualne wydanie

2019 02 ss okladka

20181120-V3B-BANNER-160x600-PL-BUDMAEDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK

EDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 konferencja 2018 banner

konferencja 12 kwietnia 2018 1a

baner-2-krzywe

baner konferencja 12 2017

 

Wydanie Specjalne

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 RODO

  

 lisec SS FastLAne

 

 windoor tech550x120

 

Mir stekla 2019 480x105 stat eng 

 

baner euroasia pancere550x120

 

 

W domu i na budowie: 25 lat elektronarzędzi Bosch w Polsce
Data dodania: 09.11.17

Na początku lat 90-tych Bosch, jako pierwszy producent elektronarzędzi, otworzył w Polsce dział handlowy i rozpoczął sprzedaż urządzeń dla profesjonalistów i majsterkowiczów z myślą o budowaniu długofalowych relacji z klientami. W tamtym czasie na polskim rynku konkurencja była niewielka, a popyt ogromny. Obecnie dostępna w Polsce oferta elektronarzędzi jest bardzo szeroka, zmieniają się oczekiwania klientów, ale Bosch wciąż utrzymuje pozycję lidera.

 

20171022bosch PT24g-10.17

System Bosch Wireless Charging. Narzedzia zawsze gotowe do działania! Ładowanie indukcyjne umożliwia naładowanie akumulatora bez konieczności stosowania styków. Nie trzeba już wyjmować akumulatora z narzędzia, ładowanie rozpocznie się po umieszczeniu narzędzia w ładowarce.

 Jeśli zapytamy Polaków o znane im marki branży elektronicznej Bosch wymieniany jest na pierwszym miejscu. Taką odpowiedź podaje aż 95% respondentów. Dział Elektronarzędzi Bosch rozpoczął swoją działalność w Polsce w 1992 roku i właśnie obchodzi jubileusz 25-lecia. Szacuje się, że przez ten czas ponad 2,5 mln Polaków zaopatrzyło się w wiertarki, wkrętarki, szlifierki kątowe, młoty obrotowe i inne elektronarzędzia Bosch. Skalę zmian pokazuje też porównanie obecnej sprzedaży do poziomu z początku działalności - w 1992 roku firma sprzedała w Polsce 4 000 sztuk elektronarzędzi, natomiast w 2016 220 000 sztuk, czyli aż 55 razy więcej.

 

20171022bosch PT24h-10.17

Młot udarowo-obrotowy z uchwytem SDS-max GBH 12-52 D Professional. Młot udarowo-obrotowy z uchwytem SDS-max GBH 12-52 D Professional to obecnie najmocniejszy młot obrotowy firmy Bosch.

 


W latach 90-tych Bosch zasłynął z wprowadzenia na polski rynek młotów z mocowaniem SDSplus i SDS max, stanowiących przełom w elektronarzędziach dedykowanych do pracy w betonie i żelbecie. Opracowana przez firmę technologia ułatwiła pracę profesjonalistom, którzy mogli w końcu porzucić uciążliwe wiertarki udarowe. Dzięki innowacyjnemu sprzętowi, Bosch zyskał wielu zwolenników, którzy do tego stopnia cenili sobie produkt, że firma utworzyła tzw. „klub młotkowy” skupiający dealerów, którzy mieli go w swojej ofercie.

 

20171022bosch PT24a-10.17

Młot udarowo-obrotowy z uchwytem SDS-max GBH 12-52 D Professional

 


Przełomowe elektronarzędzia
Kolejnym rewolucyjnym rozwiązaniem było wprowadzenie do oferty Bosch elektronarzędzi akumulatorowych w technologii litowo-jonowej. Pierwszym takim modelem na rynku była łatwa w użyciu wkrętarka dla majsterkowiczów: Bosch IXO. Do dziś – a obecnie oferowana jest już piąta jej wersja – na całym świecie sprzedało się 13,5 mln sztuk tej wyjątkowo udanej wkrętarki. Wkrętarka IXO pokazała, jak duże znaczenie w elektronarzędziach ma prostota i wygoda ich użytkowania. Nic więc dziwnego, że kolejnym krokiem Bosch było wypuszczenie w 2015 roku pierwszego elektronarzędzia ładowanego indukcyjne (System Bosch Wireless Charging). Wyjątkowy system, dzięki specjalnemu akumulatorowi i indukcyjnej ładowarce, umożliwia szybkie ładowanie narzędzia podczas przerw w pracy, bez konieczności posiadania dodatkowej baterii.

 

20171022bosch PT24c-10.17

Wkrętarka Bosch IXO. IXO to hit sprzedażowy Bosch dla majsterkowiczów - na całym świecie sprzedało się 13,5 mln sztuk tej wyjątkowo udanej wkrętarki. Obecnie na rynku jest już piąta wersja tego akumulatorowego elektronarzędzia.

 


Zasługą Bosch jest też zbudowanie w Polsce rynku elektronarzędzi pomiarowych wśród konsumentów prywatnych. Dalmierz, tak jak kiedyś zwykła miarka, stał się sprzętem postrzeganym w polskich domach jako niezbędny, tak samo jak pralka czy lodówka. W 2017 roku już ponad 63% zapytanych osób potwierdziło znajomość kategorii dalmierzy laserowych firmy Bosch.

 

20171022bosch PT24f-10.17

Dalmierz laserowy Bosch GLM 50C Professional. Dane z dalmierza GLM 50C Professional można przesłać poprzez łącze Bluetooth do aplikacji GLM measure&document. W aplikacji można stworzyć cyfrowe rzuty poziome, importować oraz edytować istniejące rzuty, a także eksportować rezultaty pracy.

 


Digitalne innowacje
Bosch co roku wprowadza na polski rynek wiele nowości produktowych, oprócz tego mocno stawa na rozwój i wykorzystanie technologii digitalnych, ułatwiających pracę profesjonalistom i majsterkowiczom. Dostępne są rozwiązania, w których wybrane elektronarzędzia łączy się z aplikacjami instalowanymi w smartfonach lub tabletach. Jedną z najwcześniejszych takich innowacji było zastosowanie w dalmierzach laserowych Bosch technologii Bluetooth. Dzięki niej uzyskane pomiary są przesyłane na smartfon lub tablet, a następnie mogą tam być zapisywane, obrabiane i wysyłane dalej dzięki specjalnej aplikacji Bosch. Ołówek i kartka papieru przestają być potrzebne.

 

20171022bosch PT24e-10.17

Dalmierz laserowy Bosch ZAMO. Dalmierz, tak jak kiedyś zwykła miarka, stał się sprzętem postrzeganym w polskich domach jako niezbędny, tak samo jak pralka czy lodówka. W 2017 roku już ponad 63% zapytanych osób potwierdziło znajomość kategorii dalmierzy laserowych firmy Bosch.Elektronarzędzia nowych pokoleń
Ten kierunek rozwoju Działu Elektronarzędzi szczególnie docenia pokolenie obecnych 25-latków, którzy wkraczają w samodzielność i na rynek pracy. Z badania* przeprowadzonego z okazji 25-lecia firmy Robert Bosch w Polsce wyłania się obraz pokolenia uzależnionego od technologii. Na co dzień badani są wręcz otoczeni ekranami smartfonów, komputerów i innych urządzeń elektronicznych. Ponad dwie trzecie z nich deklaruje, że w Internecie spędza co najmniej 4 godziny dziennie. Między innymi dla nich Bosch otworzył ostatnio własny internetowy sklep elektronarzędzi przeznaczonych dla majsterkowiczów. Intensywnie wspiera też partnerów handlowych oferujących produkty Bosch w tym kanale, co przyczynia się do stałych dwucyfrowych wzrostów sprzedaży elektronarzędzi w obszarze online. Będąc w awangardzie zmian rynkowych, Bosch pozostaje wierny swoim zasadom: wciąż stawia na jakość i budowanie długofalowych relacji z klientem, choć obecnie coraz częściej kontakty i wymiana informacji odbywają się online.

* Badania ilościowe i jakościowe zostały przeprowadzone na zlecenie Bosch przez ośrodek badawczy Danae na przełomie kwietnia i maja br. Wzięło w nich udział 527 osób w wieku 25 lat.

 

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik