Czytaj także -

Aktualne wydanie

2019 02 ss okladka

20181120-V3B-BANNER-160x600-PL-BUDMAEDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK

EDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 konferencja 2018 banner

konferencja 12 kwietnia 2018 1a

baner-2-krzywe

baner konferencja 12 2017

 

Wydanie Specjalne

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 RODO

  

 lisec SS FastLAne

 

 windoor tech550x120

 

Mir stekla 2019 480x105 stat eng 

 

baner euroasia pancere550x120

 

 

Elektronarzędzia Bosch Professional do prac dekarskich - Komfort i ergonomia pracy
Data dodania: 16.11.17

W kameralnej części warszawskich Starych Włoch powstaje nowoczesny apartamentowiec. Za prace dekarskie w tej inwestycji odpowiada Grupa Dekarska Łomianki. Jej pracownicy używają kilku elektronarzędzi Bosch z linii Professional, które ze względu na swoją niewielką wagę, kompaktowe rozmiary i dużą wydajność są idealne do pracy na dachach.

 

201101bosch PT27h-11.17

 fot. BoschWykonanie dachu nowej inwestycji w warszawskich Starych Włochach powierzono ekipie Emila Dąbrowskiego z Grupy Dekarskiej Łomianki. Członkowie ekipy w swojej pracy używają elektronarzędzi Bosch dla profesjonalistów i zgodzili się podzielić swoimi opiniami o tym sprzęcie.

 


Jednym z używanych narzędzi jest akumulatorowa szlifierka kątowa Bosch GWS 18-125 V-LI Professional. Zasilana akumulatorem litowo-jonowym 18 Vo pojemności aż 5 Ah zapewnia wyjątkowo długą pracę przy zachowaniu najwyższej wydajności. „Elektronarzędzia zasilane akumulatorami o dużej pojemności oferuje większość producentów. Ale ten model szlifierki Bosch wyróżnia niewielka waga i bardzo dobre wyważenie. Dzięki temu narzędzie pewnie leży w dłoni i można nim pracować dłuższy czas bez zmęczenia.” - mówi Emil Dąbrowski.

 

201101bosch PT27d-11.17

  fot. Bosch

 

Szlifierkę GWS 18-125 V-LI Professional wykorzystano do przygotowania obróbki komina na powstającym pokryciu dachu apartamentowca. Wykonano nią nacięcie po obrysie komina, w które wprowadzono odpowiednio wyprofilowaną blachę. Następnie miejsce łączenia obróbki z powierzchnią komina uszczelniono silikonem dekarskim.

 

Podczas montażu arkuszy blachodachówki ekipa Emila Dąbrowskiego korzysta z akumulatorowej wiertarko-wkrętarki Bosch GSB 14,4-2-LI Professional. To ważąca z baterią zaledwie 1,3 kg, wyjątkowo kompaktowa wiertarko-wkrętarka, której wysokość to niecałe 19 cm. Narzędzie może być zasilane akumulatorami litowo-jonowymi Bosch o różnej pojemności: od 1,3 Ah do 4,0 Ah (w ramach swojej klasy napięcia). Pozwala to dobrać odpowiedni akumulator do charakteru pracy: niewielki i lekki akumulator o mniejszej pojemności do prac w niewygodnych pozycjach lub w miejscach trudno dostępnych lub mocniejszy akumulator o zdecydowanie większej pojemności do długotrwałej i powtarzalnej pracy.

 


„To bardzo duża zaleta. Dekarz potrzebuje zazwyczaj lekkiej i dobrze wyważonej wkrętarki, którą można pracować w różnych pozycjach. A gdy liczy się przede wszystkim maksymalna wydajność i możliwie długi czas pracy, zawsze można zmienić akumulator na taki o pojemności 4 Ah.” - tłumaczy Dąbrowski. - „Praktycznym rozwiązaniem jest także zaczep do paska, pozwalający na bezpieczne zamocowanie narzędzia, gdy nie jest ono akurat potrzebne. Praca na dachu często wymaga wolnych rąk.”

 

201101bosch PT27f-11.17

 fot. BoschWśród elektronarzędzi użytkowanych przez ekipę Grupy Dekarskiej Łomianki znajduje się także młot udarowo-obrotowy GBH 3-28 DFR Professional. Emil Dąbrowski wykonał nim podkucie, aby przygotować miejsce pod attykowy wpust dachowy. „Praca tym młotem jest bardzo komfortowa. Spodobała mi się możliwość ustawienia dłuta w dowolnej pozycji. Pracujemy na dachach, gdzie nie zawsze można przyjąć optymalną pozycję do pracy. Ta funkcja pozwala tak ustawić dłuto, aby można było pracować narzędziem w takiej pozycji, którą akurat możemy zająć.” - chwali Emil Dąbrowski.

 


Wprawdzie to narzędzie jest zasilane przewodowo, ale ekipa planuje wkrótce wymianę na model akumulatorowy – Bosch GBH 36 V-LI Plus Professional. To wyjątkowo mocny młot z 4-biegunowym silnikiem o wydłużonej żywotności. Zasila go akumulator 36 V o pojemności4 Ah, którego czas ładowania wynosi zaledwie 35 minut. „Minęły czasy, gdy trzeba było wybrać pomiędzy wygodą pracy narzędziem akumulatorowym a wydajnością elektronarzędzi zasilanych tradycyjnie. Model, który chcemy kupić, jest nie tylko bezkonkurencyjny wśród młotów akumulatorowych, ale wręcz wydajniejszy niż używany przez nas przewodowy GBH 3-28 DFR Professional.” - podsumowuje szef ekipy.

 

Elektronarzędzia akumulatorowe Bosch Professional z powodzeniem sprawdzą się przy kolejnych ambitnych projektach realizowanych przez Grupę Dekarską Łomianki.

 

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik