Newsletter

Login FormCzytaj także -

Aktualne wydanie

Okladka SS-12-2017

20170725-edgetech-banner-160x600-polonaisEDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK

EDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

baner-2-krzywe

baner konferencja 12 2017

 

Wydanie Specjalne

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

FF18 750x150px PL NEUGIERIG

 

 budma750x200

  swiat szkla 750x100 2

 

lisec SS FastLAne

 

Ankieta

Czy montują Państwo lustra u klienta za pomocą kleju silikonowego?
 
Czy uważają Państwo, że klej do luster LAKMA jest lepszy od innych klejów dostępnych na rynku?
 
Czy stosują Państwo klej do luster firmy LAKMA?
 
Elektronarzędzia Bosch Professional do prac dekarskich - Komfort i ergonomia pracy
Data dodania: 16.11.17

W kameralnej części warszawskich Starych Włoch powstaje nowoczesny apartamentowiec. Za prace dekarskie w tej inwestycji odpowiada Grupa Dekarska Łomianki. Jej pracownicy używają kilku elektronarzędzi Bosch z linii Professional, które ze względu na swoją niewielką wagę, kompaktowe rozmiary i dużą wydajność są idealne do pracy na dachach.

 

201101bosch PT27h-11.17

 fot. BoschWykonanie dachu nowej inwestycji w warszawskich Starych Włochach powierzono ekipie Emila Dąbrowskiego z Grupy Dekarskiej Łomianki. Członkowie ekipy w swojej pracy używają elektronarzędzi Bosch dla profesjonalistów i zgodzili się podzielić swoimi opiniami o tym sprzęcie.

 


Jednym z używanych narzędzi jest akumulatorowa szlifierka kątowa Bosch GWS 18-125 V-LI Professional. Zasilana akumulatorem litowo-jonowym 18 Vo pojemności aż 5 Ah zapewnia wyjątkowo długą pracę przy zachowaniu najwyższej wydajności. „Elektronarzędzia zasilane akumulatorami o dużej pojemności oferuje większość producentów. Ale ten model szlifierki Bosch wyróżnia niewielka waga i bardzo dobre wyważenie. Dzięki temu narzędzie pewnie leży w dłoni i można nim pracować dłuższy czas bez zmęczenia.” - mówi Emil Dąbrowski.

 

201101bosch PT27d-11.17

  fot. Bosch

 

Szlifierkę GWS 18-125 V-LI Professional wykorzystano do przygotowania obróbki komina na powstającym pokryciu dachu apartamentowca. Wykonano nią nacięcie po obrysie komina, w które wprowadzono odpowiednio wyprofilowaną blachę. Następnie miejsce łączenia obróbki z powierzchnią komina uszczelniono silikonem dekarskim.

 

Podczas montażu arkuszy blachodachówki ekipa Emila Dąbrowskiego korzysta z akumulatorowej wiertarko-wkrętarki Bosch GSB 14,4-2-LI Professional. To ważąca z baterią zaledwie 1,3 kg, wyjątkowo kompaktowa wiertarko-wkrętarka, której wysokość to niecałe 19 cm. Narzędzie może być zasilane akumulatorami litowo-jonowymi Bosch o różnej pojemności: od 1,3 Ah do 4,0 Ah (w ramach swojej klasy napięcia). Pozwala to dobrać odpowiedni akumulator do charakteru pracy: niewielki i lekki akumulator o mniejszej pojemności do prac w niewygodnych pozycjach lub w miejscach trudno dostępnych lub mocniejszy akumulator o zdecydowanie większej pojemności do długotrwałej i powtarzalnej pracy.

 


„To bardzo duża zaleta. Dekarz potrzebuje zazwyczaj lekkiej i dobrze wyważonej wkrętarki, którą można pracować w różnych pozycjach. A gdy liczy się przede wszystkim maksymalna wydajność i możliwie długi czas pracy, zawsze można zmienić akumulator na taki o pojemności 4 Ah.” - tłumaczy Dąbrowski. - „Praktycznym rozwiązaniem jest także zaczep do paska, pozwalający na bezpieczne zamocowanie narzędzia, gdy nie jest ono akurat potrzebne. Praca na dachu często wymaga wolnych rąk.”

 

201101bosch PT27f-11.17

 fot. BoschWśród elektronarzędzi użytkowanych przez ekipę Grupy Dekarskiej Łomianki znajduje się także młot udarowo-obrotowy GBH 3-28 DFR Professional. Emil Dąbrowski wykonał nim podkucie, aby przygotować miejsce pod attykowy wpust dachowy. „Praca tym młotem jest bardzo komfortowa. Spodobała mi się możliwość ustawienia dłuta w dowolnej pozycji. Pracujemy na dachach, gdzie nie zawsze można przyjąć optymalną pozycję do pracy. Ta funkcja pozwala tak ustawić dłuto, aby można było pracować narzędziem w takiej pozycji, którą akurat możemy zająć.” - chwali Emil Dąbrowski.

 


Wprawdzie to narzędzie jest zasilane przewodowo, ale ekipa planuje wkrótce wymianę na model akumulatorowy – Bosch GBH 36 V-LI Plus Professional. To wyjątkowo mocny młot z 4-biegunowym silnikiem o wydłużonej żywotności. Zasila go akumulator 36 V o pojemności4 Ah, którego czas ładowania wynosi zaledwie 35 minut. „Minęły czasy, gdy trzeba było wybrać pomiędzy wygodą pracy narzędziem akumulatorowym a wydajnością elektronarzędzi zasilanych tradycyjnie. Model, który chcemy kupić, jest nie tylko bezkonkurencyjny wśród młotów akumulatorowych, ale wręcz wydajniejszy niż używany przez nas przewodowy GBH 3-28 DFR Professional.” - podsumowuje szef ekipy.

 

Elektronarzędzia akumulatorowe Bosch Professional z powodzeniem sprawdzą się przy kolejnych ambitnych projektach realizowanych przez Grupę Dekarską Łomianki.

 

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik