lisec SS FastLAne

 

 windoor tech550x120

 

Mir stekla 2019 480x105 stat eng 

 

baner euroasia pancere550x120

 

 

SCANDIC CONTINENTAL HOTEL – trzecia odsłona historycznego budynku
Data dodania: 20.12.17

Scandic Continental Hotel to obiekt, który pojawił się na mapie Sztokholmu (Szwecja) już pod koniec XIX wieku. Ten wielofunkcyjny budynek, znajdujący się w samym sercu miasta, jest obecnie jednocześnie hotelem, stacją metra, apartamentowcem i centrum konferencyjnym. Na skutek ciągłej rozbudowy miasta, a także licznych perturbacji dziejowych, budynek w oryginalnym stanie nie dotrwał do naszych czasów.

 

20171212press glass 2 

 

Obecnie możemy podziwiać już trzecią odsłonę tego obiektu. W inwestycji tej wykorzystano w sumie ok. 3,6 tys. m² wysokiej jakości szyb fasadowych wyprodukowanych przez PRESS GLASS. Głównym wykonawcą przeszkleń zewnętrznych była firma KG CONSTRUCTIONS.

 

 

Współczesny Scandic Continental tworzą 4 bryły o różnej wysokości z pochyłymi fasadami i licznymi przeszkleniami. Najniższa bryła skierowana na ulicę Vasagatan ma 8 pięter i 34 m wysokości, a najwyższa, usytuowana w przeciwległym narożniku, ma 17 pięter i 67 metrów wysokości. Na dachu jednej z brył utworzono taras, z którego można podziwiać panoramę miasta.

 

20171212press glass 2a

 

Warto zwrócić uwagę na designerski wygląd obiektu wykonanego wg projektu autorstwa duńskiego biura architektonicznego 3XN. Wewnątrz można podziwiać piękną iluminację świetlną atrium. Oglądając budynek z zewnątrz warto zwrócić uwagę na jego fasadę reliefową - jej ukształtowanie sprawia, że faktura elewacji budynku zmienia się w zależności od kąta patrzenia. Specjalnie dla tego projektu powstał indywidualny system elewacji aluminiowo-szklanych. Konstrukcja wypełniona jest trójwarstwowym oszkleniem strukturalnym oraz wapieniem jurajskim. Warto również dodać, że fasada musiała spełniać wysokie wymagania techniczne pod względem izolacyjności termicznej i akustycznej. PRESS GLASS dostarczył dwukomorowe hartowane i laminowane szyby zespolone ze szkłem selektywnym typu 70/41.

 

Scandic Continental łączy w sobie eksperymentalne podejście – na powierzchni 28.000 m2 integruje funkcje kilku różnych obiektów, co również przełożyło się na organizację wnętrza budynku. W lobby hotelowym znajduje się zjazd do metra oraz przejście do dworca kolejowego. Jako obiekt hotelowy Scandic Continental udostępnia 392 pokoje oraz restauracje. Budynek pełni również rolę biznesową – udostępnia kilkadziesiąt sal konferencyjnych.

 

W obecnej formie obiekt został oddany do użytku 1 kwietnia 2016 roku.

 

Historia SCANDIC CONTINENTAL HOTEL – https://www.pressglass.com/pl/scandic-continental-hotel-w-sztokholmie-trzecia-odslona-historycznego-obiektu


ZOBACZ TEŻ INNE OBIEKTY REFERENCYJNE PRESS GLASS: https://www.pressglass.com/pl/realizacje/


www.pressglass.com