konferencja 2018 banner

 

 lisec SS FastLAne

 

 windoor tech550x120

 

 

RD bud inicjuje start nowej spółki w Grupie Rabot Dutilleul
Data dodania: 21.12.17

Firma RD bud z grupy budowlano-deweloperskiej Rabot Dutilleul, działająca w zakresie generalnego wykonawstwa obiektów kubaturowych, obchodzi w tym roku 20-lecie działalności. Ale nie jest to jej jedyny powód do dumy w ostatnim czasie. Pozytywne doświadczenia spółki zdobyte na rynku niemieckim zaowocowały utworzeniem nowego oddziału w Grupie, która już od blisko 100 lat rozwija swoją ofertę na rynku światowym.

 

Działalność RD bud obejmuje przede wszystkim realizacje „pod klucz” hoteli, biurowców, centrów handlowych, obiektów przemysłowych i logistycznych, stacji serwisowych czy salonów sprzedaży. W portfolio spółki znajdują się także liczne renowacje. Budowa CH Serenada w Krakowie, rozbudowa CH Riviera w Gdyni, modernizacja wybranych stref CH Arkadia w Warszawie, markety Castorama w wielu polskich miastach, renowacja Grand Hotelu w Sopocie, pierwszy etap parku biurowego Neopark w Warszawie, rozbudowa fabryki Royal Canin w Niepołomicach czy zakładu produkcyjnego Nutricia w Opolu… to tylko niektóre na liście obiektów zrealizowanych przez tę spółkę. Nie można tu nie wspomnieć także o hotelach B&B w Toruniu, Warszawie, Wrocławiu, Katowicach czy Krakowie, szczególnie, że to właśnie współpraca z B&B Hotels Polska okazała się kluczowa w kontekście rozszerzenia geograficznego obszaru działania RD bud.

 

20171212RD bud BB Tiergarten

Od 2012 roku RD bud postawił w Niemczech cztery hotele. Na zdjęciu B&B Tiergarten w Berlinie otwarty w 2016 r. , Fot. RD bud / RD Bauprojekt

 

Znakomite relacje wypracowane wspólnie z polskim oddziałem sieci B&B otworzyły przed Generalnym Wykonawcą drzwi na trudny rynek niemiecki, gdzie lokalni przedsiębiorcy bardzo nieufnie podchodzą do zagranicznych kooperantów. W 2012 r. kredytu zaufania firmie RD bud udzielił tamtejszy oddział sieci B&B – B&B Hotels Gmbh, powierzając jej realizację „pod klucz” swojego pierwszego hotelu w Berlinie. Generalny Wykonawca nie zmarnował tej szansy.

 

W styczniu 2013 r. B&B Berlin-Airport przyjął pierwszych gości, stając się zaledwie wstępem do szerszej współpracy: w latach 2012-2016 firma RD bud wybudowała dwa obiekty w Berlinie (B&B Berlin-Airport – 140 pokoi, B&B Tiergarten – 186 pokoi) i jeden w Monachium (B&B Monachium – 147 pokoi). Aktualnie dobiega końca kolejna berlińska realizacja – B&B Berlin-Messe – 140 pokoi.

 

Dostrzegając dobre perspektywy dla rozwoju swojego biznesu – szczególnie w sektorze hotelowym – Grupa Rabot Dutilleul podjęła decyzję o utworzeniu spółki zależnej – RD Bauprojekt. Zespół, który dotąd obsługiwał inwestycje z ramienia RD bud nadal będzie to robił – i to pod okiem dotychczasowego Dyrektora. W skład zarządu RD Bauprojekt wszedł Dyrektor Generalny RD bud, Eric Agnello.

 

20171212BB Landshut wiz

Pierwszym projektem w portfolio spółki RD Bauprojekt będzie hotel B&B Landshut zaprojektowany na 84 pokoje., Fot. RD bud / RD Bauprojekt

 

– Od kilku lat pozyskujemy w Niemczech kontrakty. Dostrzegamy tu dla nas ogromny potencjał. Powołanie podmiotu działającego w oparciu o zasady miejscowego prawa gospodarczego to naturalny krok prowadzący z jednej strony do uporządkowania struktury Grupy Rabot Dutilleul, w ramach której działamy, z drugiej zaś – do sformalizowania współpracy z naszymi niemieckimi partnerami oraz uzyskania większej przejrzystości dla przyszłych inwestorów. To istotne w kontekście naszych aspiracji i budowania przewagi konkurencyjnej na rynku – mówi Eric Agnello, Dyrektor Generalny RD bud i RD Bauprojekt.

 

Pierwszym projektem w portfolio RD Bauprojekt będzie budowa „pod klucz” sześciokondygnacyjnego hotelu B&B Landshut, realizowana na zlecenie Fronteris GmbH. Zgodnie z projektem przygotowanym przez Beitler Architekt, goście otrzymają do dyspozycji 84 pokoje i 22 naziemne miejsca parkingowe. Generalny Wykonawca wszedł na plac budowy pod koniec listopada br. Zgodnie z zapisami w umowie inwestycja będzie gotowa już za 9 miesięcy.


www.rdbud.com