Czytaj także -

Aktualne wydanie

2019 01 ss okladka

20181120-V3B-BANNER-160x600-PL-BUDMAEDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK

EDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 konferencja 2018 banner

konferencja 12 kwietnia 2018 1a

baner-2-krzywe

baner konferencja 12 2017

 

Wydanie Specjalne

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 RODO

  

 lisec SS FastLAne

 

 windoor tech550x120

 

Mir stekla 2019 480x105 stat eng 

 

baner euroasia pancere550x120

 

 

Remont lokalu użytkowego z elektronarzędziami Bosch dla profesjonalistów
Data dodania: 21.12.17

Podczas remontu lokalu użytkowego liczy się szybki postęp prac. Najemcy zazwyczaj zależy na tym, aby lokal jak najszybciej zaczął na siebie zarabiać. Dlatego ekipa z firmy remonciarze.pl, modernizująca lokal w centrum Warszawy, zdecydowała się na elektronarzędzia Bosch Professional, które zapewniają sprawną realizację prac przewidzianych w projekcie. Wysoka wydajność narzędzi i zastosowane w nich rozwiązania podnoszące ergonomię, gwarantują efektywną pracę i mniejsze zmęczenie pracowników.

 

20171212bosch PT32a-12.17

fot. BoschhW jednym z lokali użytkowych przy ulicy Mokotowskiej w warszawskim Śródmieściu przez wiele lat mieścił się sklep spożywczy. Nowym najemcą jest ogólnopolska sieć drogerii, która wkrótce otworzy tam swój kolejny salon. Za prace remontowe i wykończeniowe odpowiedzialna jest ekipa firmy Remonciarze.pl, która przy tym zleceniu skorzystała z elektronarzędzi Bosch Professional.

 

Lokal długo nie był modernizowany, więc prace rozpoczęły się od usunięcia wszystkich elementów poprzedniego wystroju. Do skucia starych płytek ściennych i podłogowych wykorzystano młot udarowo-obrotowy Bosch GBH 5-40 DCE Professional. To szybkie i uniwersalne narzędzie przeznaczone do zaawansowanych zastosowań „heavy duty” wymagających kucia i wiercenia w twardych materiałach. Wyposażone jest w silnik o mocy 1150 W, który w połączeniu z wydajnym mechanizmem udarowym zapewnia szybkie tempo wiercenia. W tym przypadku młot pracował w trybie podkuwania.

 

20171212bosch PT32c-12.17

fot. Boschh

 

- To bardzo mocne narzędzie, które nic nie traci ze swojej ergonomii. – mówi Andrzej Sen, pracownik ekipy – Mam dużo płytek do skucia, więc korzystam z automatycznej blokady włącznika. Nie muszę już szukać pod palcem ręcznej blokady i mogę od razu skupić się na pracy. Płytki podłogowe są wyraźnie twardsze i wciąż mocno trzymają się posadzki. Wystarczy jednak zwiększyć częstotliwość udarów i dopasować ją do bardziej wymagających warunków. Izolacja rękojeści naprawdę bardzo dobrze tłumi drgania. Dzięki temu mogę pracować dłużej bez przerw i bez zmęczenia. - dodaje Andrzej Sen po dłuższej pracy młotem Bosch. To zasługa systemu Vibration Control, który skutecznie minimalizuje poziom drgań. System jest stosowany w młotach udarowo-obrotowych Bosch.

 

20171212bosch PT32d-12.17

fot. Boschh


Kolejnym etapem po skuciu płytek było usunięcie starych desek poprzybijanych do imitacji belek stropowych. Cała konstrukcja musi być usunięta, bo zastąpi ją sufit podwieszany wykonany we współczesnej technologii. W takiej sytuacji priorytetem jest szybkość i wydajność cięcia, zaś jego precyzja ma mniejsze znaczenie. Dodatkowo w tym przypadku prace demontażowe prowadzone są na drabinach i wymagają częstej zmiany pozycji roboczej. Dlatego Michał Szlachcic, właściciel firmy Remonciarze.pl, wybrał do testów akumulatorową piłę szablastą GSA 18V-32 Professional – narzędzie bez przeszkadzającego w tym przypadku kabla. To piła o mocy porównywalnej z narzędziem sieciowym, bo napędza ją wydajny bezszczotkowy silnik EC zasilany akumulatorem litowo-jonowym Bosch 18 V o pojemności aż 5 Ah.

 

20171212bosch PT32e-12.17

fot. Boschh

 


Efektywne cięcie drewna z elementami metalowymi to trudne zadanie, dlatego do prac realizowanych przez ekipę Michała Szlachcica użyto brzeszczotów Bosch Progressor for Wood and Metal Carbide Technology. To specjalne brzeszczoty z węglików spiekanych zaprojektowane z myślą o wymagających pracach demontażowych i wyburzeniowych. Dzięki zwiększonej szerokości i grubości, brzeszczoty Bosch zachowują stabilność nawet podczas najtrudniejszych cięć. Warto też wspomnieć o zastosowanym w pile systemie SDS, który zapewnia łatwą i bezpieczną wymianę brzeszczotów.

 

20171212bosch PT32g-12.17

fot. Boschh

 

- Ich wymiana nie wymaga nawet zdejmowania rękawic ochronnych. Przy pracy na drabinie im mniej zbędnych ruchów, tym lepiej – dzięki temu zmniejszamy ryzyko wypuszczenia narzędzia z ręki. W pile Bosch wystarczy przekręcić element mocujący i zwolnić blokadę, aby szybko wymienić brzeszczot lub włożyć go w odwrotnej pozycji, by wykonać podcięcie. A gdy muszę na chwilę odłożyć piłę, mogę ją bezpiecznie zawiesić na specjalnym haku. W sumie niewielka rzecz, ale bardzo praktyczna - podsumowuje Andrzej Sen testujący piłę Bosch.

 


Ekipa Remonciarzy właśnie kończy etap prac demontażowych. Już wkrótce lokal zacznie wyglądać tak, jak przewidziano w projekcie architekta, a nowy najemca może już odliczać dni do otwarcia nowego sklepu.

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik