Newsletter

Login FormCzytaj także -

Aktualne wydanie

Okladka SS-12-2017

20170725-edgetech-banner-160x600-polonaisEDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK

EDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

baner-2-krzywe

baner konferencja 12 2017

 

Wydanie Specjalne

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

FF18 750x150px PL NEUGIERIG

 

 budma750x200

  swiat szkla 750x100 2

 

lisec SS FastLAne

 

Ankieta

Czy montują Państwo lustra u klienta za pomocą kleju silikonowego?
 
Czy uważają Państwo, że klej do luster LAKMA jest lepszy od innych klejów dostępnych na rynku?
 
Czy stosują Państwo klej do luster firmy LAKMA?
 
Remont lokalu użytkowego z elektronarzędziami Bosch dla profesjonalistów
Data dodania: 21.12.17

Podczas remontu lokalu użytkowego liczy się szybki postęp prac. Najemcy zazwyczaj zależy na tym, aby lokal jak najszybciej zaczął na siebie zarabiać. Dlatego ekipa z firmy remonciarze.pl, modernizująca lokal w centrum Warszawy, zdecydowała się na elektronarzędzia Bosch Professional, które zapewniają sprawną realizację prac przewidzianych w projekcie. Wysoka wydajność narzędzi i zastosowane w nich rozwiązania podnoszące ergonomię, gwarantują efektywną pracę i mniejsze zmęczenie pracowników.

 

20171212bosch PT32a-12.17

fot. BoschhW jednym z lokali użytkowych przy ulicy Mokotowskiej w warszawskim Śródmieściu przez wiele lat mieścił się sklep spożywczy. Nowym najemcą jest ogólnopolska sieć drogerii, która wkrótce otworzy tam swój kolejny salon. Za prace remontowe i wykończeniowe odpowiedzialna jest ekipa firmy Remonciarze.pl, która przy tym zleceniu skorzystała z elektronarzędzi Bosch Professional.

 

Lokal długo nie był modernizowany, więc prace rozpoczęły się od usunięcia wszystkich elementów poprzedniego wystroju. Do skucia starych płytek ściennych i podłogowych wykorzystano młot udarowo-obrotowy Bosch GBH 5-40 DCE Professional. To szybkie i uniwersalne narzędzie przeznaczone do zaawansowanych zastosowań „heavy duty” wymagających kucia i wiercenia w twardych materiałach. Wyposażone jest w silnik o mocy 1150 W, który w połączeniu z wydajnym mechanizmem udarowym zapewnia szybkie tempo wiercenia. W tym przypadku młot pracował w trybie podkuwania.

 

20171212bosch PT32c-12.17

fot. Boschh

 

- To bardzo mocne narzędzie, które nic nie traci ze swojej ergonomii. – mówi Andrzej Sen, pracownik ekipy – Mam dużo płytek do skucia, więc korzystam z automatycznej blokady włącznika. Nie muszę już szukać pod palcem ręcznej blokady i mogę od razu skupić się na pracy. Płytki podłogowe są wyraźnie twardsze i wciąż mocno trzymają się posadzki. Wystarczy jednak zwiększyć częstotliwość udarów i dopasować ją do bardziej wymagających warunków. Izolacja rękojeści naprawdę bardzo dobrze tłumi drgania. Dzięki temu mogę pracować dłużej bez przerw i bez zmęczenia. - dodaje Andrzej Sen po dłuższej pracy młotem Bosch. To zasługa systemu Vibration Control, który skutecznie minimalizuje poziom drgań. System jest stosowany w młotach udarowo-obrotowych Bosch.

 

20171212bosch PT32d-12.17

fot. Boschh


Kolejnym etapem po skuciu płytek było usunięcie starych desek poprzybijanych do imitacji belek stropowych. Cała konstrukcja musi być usunięta, bo zastąpi ją sufit podwieszany wykonany we współczesnej technologii. W takiej sytuacji priorytetem jest szybkość i wydajność cięcia, zaś jego precyzja ma mniejsze znaczenie. Dodatkowo w tym przypadku prace demontażowe prowadzone są na drabinach i wymagają częstej zmiany pozycji roboczej. Dlatego Michał Szlachcic, właściciel firmy Remonciarze.pl, wybrał do testów akumulatorową piłę szablastą GSA 18V-32 Professional – narzędzie bez przeszkadzającego w tym przypadku kabla. To piła o mocy porównywalnej z narzędziem sieciowym, bo napędza ją wydajny bezszczotkowy silnik EC zasilany akumulatorem litowo-jonowym Bosch 18 V o pojemności aż 5 Ah.

 

20171212bosch PT32e-12.17

fot. Boschh

 


Efektywne cięcie drewna z elementami metalowymi to trudne zadanie, dlatego do prac realizowanych przez ekipę Michała Szlachcica użyto brzeszczotów Bosch Progressor for Wood and Metal Carbide Technology. To specjalne brzeszczoty z węglików spiekanych zaprojektowane z myślą o wymagających pracach demontażowych i wyburzeniowych. Dzięki zwiększonej szerokości i grubości, brzeszczoty Bosch zachowują stabilność nawet podczas najtrudniejszych cięć. Warto też wspomnieć o zastosowanym w pile systemie SDS, który zapewnia łatwą i bezpieczną wymianę brzeszczotów.

 

20171212bosch PT32g-12.17

fot. Boschh

 

- Ich wymiana nie wymaga nawet zdejmowania rękawic ochronnych. Przy pracy na drabinie im mniej zbędnych ruchów, tym lepiej – dzięki temu zmniejszamy ryzyko wypuszczenia narzędzia z ręki. W pile Bosch wystarczy przekręcić element mocujący i zwolnić blokadę, aby szybko wymienić brzeszczot lub włożyć go w odwrotnej pozycji, by wykonać podcięcie. A gdy muszę na chwilę odłożyć piłę, mogę ją bezpiecznie zawiesić na specjalnym haku. W sumie niewielka rzecz, ale bardzo praktyczna - podsumowuje Andrzej Sen testujący piłę Bosch.

 


Ekipa Remonciarzy właśnie kończy etap prac demontażowych. Już wkrótce lokal zacznie wyglądać tak, jak przewidziano w projekcie architekta, a nowy najemca może już odliczać dni do otwarcia nowego sklepu.

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik