Newsletter

Login FormAktualne wydanie

Okladka 01-2018

20180123-BANNER-160X600-V1-PL-FENSTERBAUEDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK

EDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

baner-2-krzywe

baner konferencja 12 2017

 

Wydanie Specjalne

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

FF18 750x150px PL NEUGIERIG

 

   swiat szkla 750x100 2

 

lisec SS FastLAne

  

ERD480x100-en 

Ankieta

Czy montują Państwo lustra u klienta za pomocą kleju silikonowego?
 
Czy uważają Państwo, że klej do luster LAKMA jest lepszy od innych klejów dostępnych na rynku?
 
Czy stosują Państwo klej do luster firmy LAKMA?
 
Dydaktycy branży budowlanej z wizytą w FAKRO
Data dodania: 21.12.17

W dniach 6-9 grudnia 2017 r. firmę FAKRO odwiedziło ponad 50 nauczycieli akademickich, Członków Komitetu Głównego Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. Pierwsza Olimpiada mająca na celu rozwijanie wśród młodzieży zainteresowania budownictwem oraz pogłębianie wiedzy i umiejętności budowlanych, odbyła się w 1987 roku.

 

20171212FAKRO 01

 

Nie bez powodu, to właśnie w Nowym Sączu, w głównej siedzibie FAKRO, czołowego producenta okien dachowych i schodów strychowych odbyła się jubileuszowa konferencja na okoliczność 30-lecia powołania Olimpiady. FAKRO od 10 lat jest jednym z głównych sponsorów Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych.

 

 

To kolejne spotkanie w tak zaszczytnym gronie dydaktyków z politechnik i szkół budowlanych z całej Polski. Cztery lata temu Olimpiada odbyła się właśnie w Nowym Sączu. Wizyta w naszej firmie była wielką atrakcją dla finalistów. Przyszli budowlańcy i ich opiekunowie nie kryli wrażenia, jakie zrobiło na nich nowosądeckie przedsiębiorstwo – wyjaśnia Paweł Kołbon, kierownik Działu Szkoleń Produktowych FAKRO.

 

20171212FAKRO 02

 

Paweł Kołbon od pięciu lat jest członkiem Komitetu Głównego Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. W tym roku otrzymał nominację na kolejną, pięcioletnią kadencję. Firma FAKRO bardzo aktywnie angażuje się w działania edukacyjne, mające na celu podnoszenie kwalifikacji zawodowych młodzieży. Cieszę się, że mogę reprezentować firmę FAKRO w ramach tak wartościowej inicjatywy – tłumaczy.

 

FAKRO angażuje się również w działania prospołeczne, mające na celu rozwój polskiej gospodarki. Podczas spotkania w firmie FAKRO, członkowie Komitetu spotkali się z Ryszardem Florkiem, prezesem FAKRO, który zachęcał nauczycieli do promowania racjonalizmu gospodarczego i podkreślał ich rolę w procesie budowania kapitału społecznego.

 

Goście mieli okazję zapoznać się z najnowszymi przedsięwzięciami powołanej przez Ryszarda Florka Fundacji Pomyśl o Przyszłości. Fundacja pokazuje jaki wpływ na rozwój gospodarki ma każdy obywatel, bo każdy z nas dysponuje swoim najważniejszym orężem, jakim są wydawane przez nas pieniądze. Edukacja w tym zakresie stanowi szansę na lepsze życie w naszym kraju - mówił podczas spotkania Ryszard Florek.

 

20171212FAKRO 03

 

Podczas konferencji wspólnie ustalono, że treści Fundacji należy promować wśród nauczycieli i młodzieży. Powołano także Komitet, który zorganizuje cykl szkoleń dla nauczycieli przedsiębiorczości.

 

Organizatorem Olimpiady jest Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej. W organizowaniu Olimpiady mogą uczestniczyć inne szkoły wyższe oraz instytucje i organizacje działające na rzecz budownictwa.