Czytaj także -

Aktualne wydanie

2019 10 oladka

       10/2019

 

20190444Swiat-Szkla-V4B-BANNER-160x600-PLEDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK

EDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 LiSEC SS Konfig 480x120

 

 GP19-480x105px

 

 GLASS 480X120

 

Praca przyszłości wg Bosch: większa wydajność dzięki wirtualnym sieciom ekspertów
Data dodania: 22.02.18

 Bosch, jako jedno z pierwszych dużych przedsiębiorstw na świecie, wykorzystuje program Working Out Loud (WOL), aby integrować pracowników i rozwijać ich zdolności w zakresie współpracy cyfrowej. Celem koncernu Bosch jest oferowanie produktów i usług dla świata zintegrowanego z internetem, np. w segmencie Smart City. Aby to osiągnąć, konieczna jest współpraca wykraczająca poza granice obszarów biznesowych, a nawet poza granice samego koncernu, dzielenie się wiedzą, a także swobodna wymiana doświadczeń z rosnącym gronem instytucji i ekspertów.

 

 

20180202EK06-02.18b

 

Krótko mówiąc: w świecie zintegrowanym z internetem zwinna organizacja pracy z aktywnymi sieciami ekspertów jest kluczem do sukcesu. – Transformacja cyfrowa to równocześnie transformacja kulturowa – wyjaśnia Christoph Kübel, członek zarządu i dyrektor ds. personalnych w spółce Robert Bosch GmbH. – Program Working Out Loud służy wsparciu współpracy cyfrowej, dalszemu rozwojowi naszej kultury uczenia się i pracy oraz umocnieniu innowacyjności.

 

20180202EK06-02.18c

 

Nazwa Working Out Loud oznacza tyle, co „bądź widoczny dzięki swojej pracy i dziel się swoją wiedzą oraz doświadczeniami". W tym programie, utrzymanym w duchu Peer Coachingu, wzięło już udział ponad 1 000 pracowników Bosch z ponad 40 krajów. Peer Coaching to forma coachingu grupowego, w którym pracownicy wzajemnie sobie doradzają i wzajemnie się wspierają. Aby wykorzystać potencjał zintegrowanej współpracy, pracownicy potrzebują nie tylko odpowiednich umiejętności, lecz także nowoczesnego wyposażenia technicznego. Dlatego Bosch zainwestował 800 mln EUR w rozwiązania IT, których celem jest stworzenie stanowiska pracy przyszłości.

 


Dwa tygodnie na naukę umiejętności przydatnych podczas transformacji cyfrowej
Wirtualna współpraca zwiększa wydajność pracy, sprzyja poczuciu wspólnoty oraz ukierunkowuje pracowników na innowacje, co pokazało niemieckie badanie Social Collaboration 2017. Takie cele ma metoda szkoleniowa Working Out Loud, która jest wpisana w codzienną pracę, ponieważ pracy zintegrowanej najlepiej jest uczyć się wtedy, gdy po prostu się ją wykonuje. Przez 12 tygodni pracownicy, w małych grupach po 4–5 osób (tzw. Circle), pracują nad realizacja celów prywatnych lub zawodowych.

 

W czasie trwania programu tworzą swoją osobistą sieć ekspertów, wymieniają się wiedzą i poznają zasady zintegrowanej współpracy. W tym celu korzystają z zewnętrznych kanałów społecznościowych, a także wewnętrznej platformy komunikacyjnej „Bosch Connect". – Integracja przez Working Out Loud nie oznacza po prostu gromadzenia kontaktów – wyjaśnia Katharina Krentz, specjalistka w dziedzinie współpracy cyfrowej.

 

20180202EK06-02.18d

 

– Chodzi o to, by nauczyć się nawiązywania kontaktów ze specjalistami i budowania stabilnych relacji, pomocnych w rozwiązywaniu konkretnych problemów. – Równocześnie uczestnicy przyswajają sobie nowe zachowania, jak np. dzielenie się wiedzą, wyrażanie opinii oraz wykorzystywanie opinii przy własnej pracy. W ten sposób pracownicy rozwijają i doskonalą swoje umiejętności współpracy wirtualnej.

 


Working Out Loud w firmie Bosch
Wspólnie z autorem WOL, Johnem Stepperem, Bosch rozwinął i zaadaptował tę metodę pod kątem jej stosowania w koncernie i w 2015 roku utworzył pierwszy Circle. Dziś istnieje już ponad 200 Circles WOL składających się z pracowników firmy na całym świecie. WOL jest także częścią zajęć przygotowawczych dla pracowników rozpoczynających dopiero pracę w WOL. Ponadto, w ramach programu Reverse Mentoring odbywają się szkolenia, w czasie których managerowie przechodzą szkolenia z metody WOL i wykorzystania jej w pracy.

 

Wspólnie z innymi przedsiębiorstwami Bosch powołał do życia społeczność WOL Community of Practice, której zadaniem jest dalsze rozwijanie metody i udostępnienie jej możliwie jak największej liczbie przedsiębiorstw. Bosch oraz inni członkowie otrzymali za to w roku 2017 nagrodę HR Excellence Award w kategorii „Zaangażowanie pracowników i współpraca".

 

20180202EK06-02.18a

 

- Bosch umacnia swoją innowacyjność w procesie transformacji cyfrowej: aktywna sieć ekspertów poprawia zwinność organizacji pracy 
- Working Out Loud (WOL): metoda nauki współpracy cyfrowej i tworzenia osobistych, wirtualnych sieci kontaktów
- Globalna sieć: już ponad 1 000 uczestników WOL z ponad 40 krajów

 

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik