Czytaj także -

Aktualne wydanie

SS-10-2018 okladka

20180813-BANNER-160X600-V1-PL-GLASSTECEDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK

EDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 konferencja 2018 banner

konferencja 12 kwietnia 2018 1a

baner-2-krzywe

baner konferencja 12 2017

 

Wydanie Specjalne

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 RODO

 

konferencja 2018 banner

  

glass2018 480x120  

 lisec SS FastLAne

 

20180817doe12 baner-480-100

 

 

 

EKO-OKNA rozbudowują dział szyb zespolonych - firma poszukuje pracowników
Data dodania: 20.04.18

Nowe linie produkcyjne, kolejne inwestycje, coraz więcej zleceń. Firma EKO-OKNA S.A. nieustannie poszukuje nowych pracowników produkcyjnych. Obecnie trwa rekrutacja na stanowisko młodszy monter/monter szyb zespolonych. O specyfice pracy w dziale szyb zespolonych i korzyściach wynikających z zatrudnienia w przedsiębiorstwie opowiada Stanisław Grzegorzek, kierownik działu szyb zespolonych w EKO-OKNA S.A.

 

20180409eko okna dzial szyb zespolonych 1

- Praca w naszym dziale to przede wszystkim ciekawe, rozwojowe ale też odpowiedzialne zajęcie. Naszym pracownikom zapewniamy jak najlepsze warunki zatrudnienia, możliwość pracy przy pomocy najlepszych technologii i najnowocześniejszego parku maszynowego oraz bardzo dobrą ścieżkę rozwoju – powiedział Stanisław Grzegorzek, kierownik działu szyb zespolonych w EKO-OKNA S.A.

 

Firma proponuje wynagrodzenie do 2,5 tys. zł netto na start (uzależnione od dotychczasowego doświadczenia) oraz po okresie próbnym premię uznaniową uwarunkowaną wydajnością i jakością pracy. Zakład oferuje także premię w wysokości 1000 zł za przejście do przedsiębiorstwa dla tych, którzy mają min. 2 – letnie doświadczenie u innego pracodawcy.

 

 

20180409eko okna dzial szyb zespolonych 2

 

Obecnie zakład produkuje ok. 4 tysiące szyb dziennie. Liczba ta będzie jednak rosnąć. Zleceń jest coraz więcej, powstają kolejne linie produkcyjne. Firma poszukuje obecnie osób do pracy na stanowisku młodszy monter/monter szyb zespolonych. - Zatrudnieni pracują na kilku polach. Sam początek odbywa się przy automatycznych stołach rozkroju szkła, jak i obsłudze komputera sterującego, podajnika automatycznego oraz przy łamaniu pokrojonej tafli. Następnie już pojedyncze elementy wkładane są do wózka sortowniczego. Nad samymi stołami wyświetlana jest optymalizacja (czyli wszystkie kawałki na które tafla jest pokrojona), wraz z numerem przegródki w której powinna się poszczególna formatka znaleźć – wyjaśnił Stanisław Grzegorzek.

 

20180409eko okna dzial szyb zespolonych 3

 

W wydziale pracować mogą zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Ci pierwsi jednak na stanowiskach wymagających znacznie większej siły fizycznej. - Jakimi cechami powinien wykazywać się kandydat? Przede wszystkim musi chcieć pracować. Nie wymagamy specjalnych umiejętności manualnych czy plastycznych. Jest to praca przy liniach produkcyjnych. Co więcej, każdy nowy pracownik przejdzie szkolenie z trenerem wewnętrznym, który przysposobi go do pracy z poszczególnymi maszynami.

 

We wdrażanie nowicjuszy zaangażowani są także kierownicy zmiany i brygadziści. Dbamy o nowo zatrudnione osoby najlepiej jak potrafimy. Pracujemy na sprzęcie najlepszego na świecie dostawcy maszyn do produkcji szyb zespolonych. Oprócz tego wdrażamy systemy zarządzania produkcją. Stosujemy narzędzia, które usprawniają i pozwalają rozwijać nasze działania – dodał przedstawiciel EKO-OKNA S.A.

 

20180409eko okna dzial szyb zespolonych 4

 

Jak zaznacza Stanisław Grzegorzek praca ze szkłem jest specyficznym, ale także satysfakcjonującym zajęciem. - Szyba jest kluczowym elementem całego okna. Staramy się nauczyć nowo przyjętych zachowania przy szkle. Praca z tym materiałem może być bardzo ciekawa, natomiast trzeba do niego podchodzić z delikatnością i szacunkiem. To wdzięczny materiał, który niestety bardzo łatwo uszkodzić i zrobić sobie samemu krzywdę. Oczywiście pracownicy wyposażeni są we wszelkie środki ostrożności: rękawice, zarękawki, specjalne fartuchy i okulary. Dodam, że jeżeli ktoś raz wdroży się w tę branżę będzie chciał zostać z nią na dłużej – mówił S. Grzegorzek z EKO-OKNA S.A.

 

Możliwości rozwoju kariery zawodowej w dziale produkcji są bardzo duże. - Firma posiada dwie linie do produkcji szyb. Za chwilę montowane będą kolejne dwie. Ludzie, którzy w jakiś sposób się wykazują i są zaangażowani, mają szansę zostać liderami, czy też brygadzistami. Wszystko zależy od chęci, systematyczności i nabytych umiejętności – dodał kierownik działu szyb zespolonych.

 

20180409eko okna dzial szyb zespolonych 5

 

Należy pamiętać, że przedsiębiorstwo oprócz stabilnych warunków zatrudnienia, proponuje wiele ważnych benefitów. Każdy z pracowników może korzystać z podnoszących kwalifikacje szkoleń, brać udział w projektach, dzielić się swoimi pomysłami. Firma zapewnia także transport do zakładu pracy (największy na Śląsku). Każdy kto zechce dołączyć do załogi EKO-OKNA S.A. może korzystać m.in. z pakietu socjalnego, karty Multisport, prywatnej opieki medycznej i wielu, wielu innych.

 

Tradycyjnie by złożyć swoje CV można się skontaktować z Działem Rekrutacji EKO-OKNA S.A. pod numerem telefonu (32) 459 15 64 lub wysłać swoje dokumenty na adres e-mail Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .


***

Autor tekstu: MAGDALENA MATUSIK

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik