Czytaj także -

Aktualne wydanie

2019 02 ss okladka

20181120-V1B-BANNER-160x600-PLEDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK

EDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 RODO

heroal 2018 Banner C50VSZ 750x150 PL mit-Rahmen1

 

banner konferencja 04 2019  

  

 lisec SS FastLAne

 

 Mir stekla 2019 480x105 stat eng 

 

baner euroasia pancere550x120

 

 

Czas na kolor! Paleta barw profili okiennych firmy OknoPlus
Data dodania: 28.06.18

Od subtelnych, stonowanych szarości po wyrazistą, krzykliwą czerwień. Metaliczna lub drewnopodobna, idealnie wpisująca się w kolorystykę elewacji lub mocno skontrastowana - stolarka okienna firmy OknoPlus olśniewa bogatą paletą kolorystyczną. Przecież okna nie muszą być wyłącznie białe!

 

„Bezpieczna” i pasująca do wszystkiego biała stolarka okienna zdominowała polski krajobraz. I nic w tym dziwnego – wybieramy ją na długie lata, więc ostrożnie podchodzimy do eksperymentów z kolorami. Jednak rozwój technologii i rosnące możliwości produkcyjne pozwalają dziś inaczej spojrzeć na projekt domu - okna i ich kolor stają się ważnym elementem dekoracyjnym, wpływającym na jego architekturę oraz aranżację wnętrz.

 

20180611oknoplus czas na kolor paleta barw profili okiennych firmy oknoplus fot oknoplus 3

 

 

Jeśli nie biel, to co?

- Nasi Klienci coraz rzadziej wybierają okna w kolorze białym, do niedawna uznawane za najbardziej uniwersalne. Od kilku lat niezmienną popularnością cieszy się antracyt, ciemny brąz czy metalicznie szary Alux DB 703. Zwłaszcza w wypadku profili aluminiowych, wykorzystywanych w aranżacjach w stylu loftowym czy industrialnym, Inwestorzy często decydują się na surowe, minimalistyczne ramy okienne w metalicznych odcieniach szarości, antracytu i czerni. Swoich zwolenników ma również paleta kolorów IGP i TIGER, zwłaszcza ze względu na interesujący strukturalny efekt – mówi Ewa Gasparska, Doradca Klienta w firmie OknoPlus.

 

20180611oknoplus czas na kolor paleta barw profili okiennych firmy oknoplus fot. oknoplus 5

 

Dzięki szerokiej gamie dostępnych wzorów, kolorów i wybarwień okna PVC lub aluminiowe w okleinie drewnopodobnej (najpopularniejsze to Nebraska/Winchester, Orzech czy Złoty Dąb), mogą być alternatywą dla okien drewnianych. Współczesna technika sprawia, że powierzchnia profilu do złudzenia przypomina lakierowane drewno, łącznie z usłojeniem czy fakturą, a zachowanie ich walorów estetycznych nie wymaga czasochłonnej i kłopotliwej konserwacji, koniecznej w przypadku okien drewnianych. Doskonale prezentują się zwłaszcza w domach w stylu klasycznym czy kolonialnym – duży wybór wybarwień umożliwia harmonijne dopasowanie koloru stolarki do drewnianych podłóg i mebli.

 

 

20180611oknoplus czas na kolor paleta barw profili okiennych firmy oknoplus fot oknoplus 1

 

Zagrajmy w kolory

Gdy cenimy klasykę, możemy wybrać okna w okleinie drewnopodobnej. Jeśli jednak zależy nam na nietypowej aranżacji wnętrza, warto w tym celu wykorzystać mocny kolorystyczny akcent, którym będzie właśnie okienna rama. W ofercie firmy OknoPlus znaleźć można propozycję stolarki dwukolorowej - tu profile mają różną kolorystykę na zewnątrz i wewnątrz pomieszczenia. Możemy wówczas tak dopasować kolor okien, by komponował się z elewacją budynku, nie rezygnując przy tym z wymarzonych barw we wnętrzach. Nietypowy kolor ramy okiennej może być również fantastyczną oprawą dla pejzażu czy ogrodu widzianego z okna.

 

20180611oknoplus czas na kolor paleta barw profili okiennych firmy oknoplus fot oknoplus 2

 

- By nasi Klienci przez wiele lat mogli cieszyć się trwałym kolorem swoich okien, do ich wykonania wykorzystujemy acrylcolor. Okna wykonane w tej innowacyjnej technologii znaleźć można jedynie w naszej ofercie. Już na etapie produkcji, gruba powłoka ze szkła akrylowego zostaje trwale połączona z białym podkładem PCV, tworząc profil, który po stronie zewnętrznej ma elegancką, gładką, satynową powierzchnię odporną na działanie czynników atmosferycznych. Łatwo usunąć z niej przypadkowe zarysowania – wystarczy odrobina wody i kilka potarć czyściwem. Powłoka ze szkła akrylowego odbija większość promieni słonecznych, więc nawet po wielu latach użytkowania kolor okna jest równie intensywny jak w dniu zakupu, a zjawisko nagrzewania się profilu zostaje w znacznym stopniu zminimalizowane – poleca Ewa Gasparska.

 

20180611oknoplus czas na kolor paleta barw profili okiennych firmy oknoplus fot oknoplus 4

 

Okna stały się pełnoprawnym elementem dekoracyjnym naszych domów i mieszkań. Bogactwo kształtów, kolorów i odcieni nawet najprostszej bryle budynku nada styl i charakter. Okna w nietypowym, oryginalnym kolorze to niebanalna ozdoba i niezaprzeczalny urok. Bogata gama oklein drewnopodobnych, szeroka paleta kolorów RAL, lakierowanie na dowolny kolor oraz możliwość stworzenia dwukolorowych okien to gwarancja wykreowania indywidualnego stylu budynku. Bo nasz dom musi być wyjątkowy!

 

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik