Czytaj także -

Aktualne wydanie

2019 12 okladka

       Świat Szkła 12/2019

 

User Menu

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

  

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

20190820-BANNIERE-HALIO-750x100-1D-PL

 

wlasna-instrukcja ift--baner do newslet-2019

 LiSEC SS Konfig 480x120

 

budma 2020 - 480x120

 

eurasia glass 480x100

 

 konferencja ICG 1c

Więcej naturalnego światła i lepsze samopoczucie dzięki oknom i drzwiom balkonowym Edge marki WnD
Data dodania: 20.11.18

Na rynku stolarki otworowej pojawiła nowa seria okien i drzwi balkonowych Edge marki WnD. Umiejętne połączenie stabilnej konstrukcji i minimalistycznego designu w tych wyrobach pozwala cieszyć się ich funkcjonalnymi i estetycznymi walorami przez lata. Co jednak najbardziej istotne, produkty Edge dostarczają do pomieszczenia więcej światła naturalnego, tworząc jasną i przyjazną przestrzeń. Unikatowe rozwiązanie zostało stworzone w oparciu o doświadczenie i technologię OKNOPLAST.

 

20181111WnD okno EDGE

 


Najnowsza propozycja w portfolio firmy WnD stanowi odpowiedź marki na aktualne trendy w architekturze. Wykorzystanie gry światła w celu stworzenia idealnych warunków do odpoczynku i pracy oraz uzyskanie interesującego efektu wizualnego, umożliwia zaprojektowanie wnętrza, które spełni wszystkie potrzeby mieszkańców domu. Popularność dużych, wpuszczających energię słoneczną przeszkleń nie powinna być zatem zaskoczeniem. Przedsiębiorstwo zdecydowało się jednak pójść o krok dalej i zaoferować także okna i drzwi balkonowe, które rozświetlą pomieszczenia jeszcze bardziej.– Dzięki zmniejszeniu powierzchni profili okiennych w serii Edge uzyskaliśmy większe przeszklenie przy tym samym rozmiarze okna, aby w rezultacie wpuścić więcej światła do pomieszczeń. W ten sposób otrzymaliśmy zarazem produkt, który jest smukły i lekki wizualnie, a także znakomicie wpisuje się w architekturę łączącą spójnie bryłę budynku z jego otoczeniem – tłumaczy Tomasz Kułaj, Szef Sprzedaży WnD. – Wprowadzenie okien i drzwi balkonowych Edge jest kolejnym potwierdzeniem funkcjonalności i komfortu, którymi kieruje się WnD, a to cieszy najbardziej – dodaje.


Minimalistyczny design, spektakularny efekt
Ponadprzeciętna funkcjonalność okien i drzwi balkonowych Edge zaczyna się już na poziomie konstrukcji produktów. Są one bowiem wzmocnione za pomocą stali o grubości dostosowanej do ich gabarytów, która gwarantuje wytrzymałość wyrobu pod kątem mechanicznym. Wzmocnienie jest również dobrane tak, że zabezpiecza konstrukcję przed deformacjami na skutek różnicy temperatur i długotrwałej ekspozycji na słońce.

 

Co więcej, umożliwia stworzenie przeszkleń o dużych powierzchniach, które dostarczą do domu jeszcze więcej światła. Ekspozycję słoneczną poprawia dodatkowo bardzo smukły kształt profili okiennych, które dodają oknom wrażenia lekkości i nowoczesności. Atrakcyjność produktu potęguje również szeroka gama kolorystyki, w której znajdziemy także wyjątkowo estetyczne, imitujące naturalne drewno okleiny Real Wood.


Prócz solidnego wykonania i zwiększonego nasłonecznienia pomieszczeń, seria zapewnia również świetną termoizolację. Dobre parametry w tym zakresie zawdzięczamy pięciokomorowemu profilowi. Energooszczędność konstrukcji uzupełnia również ciepła ramka, w którą wyposażone są montowane pakiety szybowe. Ponadto w systemie zastosowano odporne na działanie warunków atmosferycznych uszczelki z tworzywa TPE, których kolor dobrany jest do kolorystyki profilu.

 

Równie istotne w utrzymaniu optymalnej temperatury w pokojach jest ich skuteczne wietrzenie. W przypadku okien i drzwi balkonowych Edge możliwe jest to zarówno dzięki zamontowanej mikrowentylacji, jak i przez pozostawienie stolarki w pozycji uchylonej. Aby zapewnić optymalną ochronę, okna można dodatkowo wyposażyć w zabezpieczenia antywłamaniowe klasy RC1 lub RC2, jak również hartowane lub laminowane szkło. Z produktami Edge bezpieczne pozostaną także dzieci, ponieważ okna można wyposażyć w klamki z ochroną przez przypadkowym otwarciem okna.


Wysoka jakość gwarantowana
Dużą wytrzymałość produktu, jego walory funkcjonalne, a także trwałość koloru stolarki dodatkowo potwierdza pięcioletnia gwarancja od producenta. Decydując się na okna i drzwi balkonowe Edge od WnD, kupujący mają więc pewność, że jest to inwestycja, która przyniesie wymierne korzyści w długiej perspektywie.

 

Więcej informacji na stronie: www.oknoplast.com.pl

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik